atarionline.pl Najlepszy Emu Atari 8bit dla RetroPie3 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    Witam.

    Szybka piłka.

    Waszym zdaniem najlepszy EMU Atari XL/XE dla RetroPie3?

    Jakość obrazu, ilość sprzętów Atari (pamieć do 1MB), łatwość konfiguracji. Aby czytał xex i atr.

    Mam jakiś jeden i wygląda cudnie, ale nie mogę sterowania wyczaić, a w opcjach nie widzę.

    Z tego co widziałem są Atari 800, lr-Atari, hatari, jeszcze jakieś?
    • 2: CommentAuthordrygol
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    atari800 do 8-bit i hatari do duzego atari
    • 3:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Jan 2019
     
    A takie pytanko jeszcze. Atari 800 bardzo fajny, piękny obraz na LCD i kolorki, ale jednej rzeczy nie rozumiem. Włączam grę, z Emuilation Station - uruchamia się w systemie Atari 800 48KB. Ok. Zmieniam ustawienia na CUSTOM ATARI 1MB, zapisuje ustawienia, wychodze do Emulation Station. Uruichamiam grę i znowu mam Atari 800 48 kb. Wtf?
    • 4: CommentAuthordrygol
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    Zapisz sobie ten setup w plikach configuracyjnych z shella i dodaj ROMy odpowiednie.
    • 5:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    Drygol - powiedz po polsku co oznacza zapisz sobie config z shella? RetroPie pierwszy raz mam w rękach od piątku. Ścieżki dostepów do romów z Basicami i Biosami podałem, konfig zapisywałem z poziomu emulatora, ale odpalenie gry z poziomu Emustation jakby resetowało emulator do podstawowych ustawień...
    • 6: CommentAuthorXuio
    • CommentTime21 Jan 2019 zmieniony
     
    Przede wszystkim nie uzywac wersji lr-atari800 (czyli Libretro Atari 800) tylko zwykla, bez "lr". Wersja Libretro nie dziala poprawnie.

    edit: najlepiej przeciwicz Sobie ustawienia emulatora na wersji desktopowej moze pozniej bedzie latwiej na malinie:

    ->link<-
    • 7: CommentAuthordrygol
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    Chodziło mi o to zebys z poziomu emustation wyszedl do shella linuxowego i tam znalazl pliki konfiguracyjne ustawil. Wychodzilo sie bodajze kombinacja alt-F4.
    Ale jak to twoj pierwszy kontakt to moze lepiej nie idz tą drogą co pisałem bo zaraz bedzie reinstall :D
    • 8:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    Spoko zrobiłem sobie kopie obrazu karty więc luz. Jeszcze zobaczę ten LR-Atari.
    • 9:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Jan 2019
     
    Drydol a jest możliwość, abyś mi podesłał na maila config do Atari 800 na retro pie co by odpał emulator deafaultowo jako custom Machine pal 1mb ram i z normalną paletą kolorów. Czyli zwykła Ataryna tylko, że z 1mb. Bo on zawsze deafaultowo u mnie odpala się jako 800 z 48kb.

    Podmieniłbym cfg w katalogu i wtedy zadziała to?
    • 10: CommentAuthordrygol
    • CommentTime22 Jan 2019
     
    Pewnie by zadzialalo tylko ze ja mam instalki z przed paru lat jak jeszcze robilem RetroBlade`a.
    ->link<-
    Wiem data posta to 2016 ale to powstawalo jeszcze sporo wczesniej ;)
    • 11: CommentAuthorbasakatu
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    Mam ten sam problem, emulator zawsze włącza się z ustawieniem Machine: Atari 800 48KB. Próbowałem zmienić parametr MACHINE_TYPE w pliku .cfg, ale to nie działa albo coś robię źle :-(
    • 12:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    Panowie jestem debilem. Dopiero jak się przyjrzałem paczkom zainstalowanym na Retropie - to było lr-atari a nie Atari 800. Oba emulatory są identyczne z interfejsu. Więc odinstalowałem lr-atari, zainstalowałem sobie Atari 800, poustawiałem wszystko, zasejwowałem konfigurację i jest piknie! Custom 1MB XL/XE i śmigam sobie Hero, Laurę, i inne hity! Obraz pikny jak z Ataryny, joy chodzi bez opóźnień, nawet w stereo to to przygrywa, teraz sobie zrobię składankę the best of Atari XL/XE na malinkę. Oczywiście i tak będę grał na swoim 800XL, ale fajnie tak nieraz na szybko pyknąć przed snem, pod pościelą. Basakatu - popatrz, co Ty masz zainstalowane. Odinstaluuj LR-Atari i zainstaluj Atari800.
    • 13: CommentAuthorXuio
    • CommentTime26 Jan 2019 zmieniony
     
    Mowilem, lr-atari800 jest BEEE T.T
    • 14: CommentAuthorCezik
    • CommentTime26 Jan 2019
     
    Ehhh, uprzedzili mnie ;) Tak czy siak - możesz sprawdzić tutaj: ->link<-
    • 15: CommentAuthorbasakatu
    • CommentTime26 Jan 2019
     
    Na 100% "normalne" Atari 800, w mojej wersji Retropie w ogóle nie ma lr-atari do wyboru... Ale już jakoś obszedłem ten problem z konfiguracją domyślnej maszyny, zmieniając parametr w pliku cfg w katalogu /opt/retropie/configs/.....
    • 16: CommentAuthorCezik
    • CommentTime3 Feb 2019
     
    Panowie, pytanie dla kompletnie zakręconych speców. Emulator Atari800 na RetroPie. Korzystam z przejściówki USB->Joystick i za każdym razem gdy uruchamiam emulator muszę zmienić parametr -multijoy na Yes aby móc zagrać joystickiem. Diabelnie to męczące, emulator natomiast nie zapisuje ustawień tego parametru. Ustawiłbym go w pliku .atari800.cfg na stałe, ale nie mogę nigdzie znaleźć jak on się w tym pliku powinien nazywać. Ktoś, coś?
    • 17: CommentAuthoratari-75
    • CommentTime26 May 2019
     
    Witam. Czy ktos bawil sie moze w uruchamianie gry wielodyskowej na Atari oczywiscie w retropie ?
    Larek opisywal cos takiego na colleena ale ta metoda nie dziala w retropie. Probowalem odpalic Fight Night i Polar Pierre i nie poradzilem sobie. Jesli ktos cos wie... To bardzo prosze o instrukcje w wolnej chwili i z gory dziekuje.
    Pozdrawiam,
    Krzysztof N.