atarionline.pl Obraz z Atari (65XE PAL) a karta TV (Medion na USB) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime18 Dec 2009
     
    Czy spotkaliscie sie kiedys z czyms nastepujacym :

    Obraz z Atari patrzac od dolu jest ok - kilka linii wyzej jest przesuniety w prawo, pozniej jeszcze bardziej wygiety w prawo i jeszcze bardziej i jeszcze bardziej. Oraz mruga i co chwile sie jeszcze przesuwa lewo prawo ;) (ogolnie tak jakby nie wiem... byla zerwana synchronizacja albo sam nie wiem).

    Mam tak przy tej karcie pod PowerCinema (CyberLinka - ktore dostalem wraz z karta) oraz przy DScaler'ze.

    Jakiekolwiek wskazowki mile widziane. Czy moze byc przyczyna atari (mam z serii ktora nie posiada przelacznika kanalow) czy tez wine ponosi karta TV? (po podlaczeniu do starego telewizora OK ale niestety telewizor byl pozyczony).
    • 2:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime18 Dec 2009
     
    Googlujac udalo mi sie do tej pory wlasnie natknac na DScalera, jakies tam ChrisTV ktore w ogole nie dzialalo z moja karta TV oraz nowsze sterowniki do Mediona ktore... poprawily tylko to ze... czescie karta jest wykrywana przez mojego laptopa ;P ;) (wystarczy za kazdym razem najpierw wpiac zasilacz do praduu a pozniej karte przez port USB do latpopa zeby zadzialalo :)
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Czy ktos sie zetknal z czyms takim? Moze jednak moje Atari jest w jakiejs dziwnej wersji PAL ? (SECAM chyba odpada bo obraz jest poszatkowany ale ma kolory i ma dzwiek)
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    a czy próbowałeś obraz uzyskać przez inne wejscia karty mediona ? Ogólnie medion to bardzo słaby sprzęt...
    • 5:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Na chwile obecna nie mam odpowiednich kabelkow by poeksperymentowac - w gre wchodzi tylko zlacze antenowe. Co do Mediona... moj znajomy kupil kiedys laptopa firmy Medion... byl zadowolony przez... jeden dzien (bo tanio ;P ...przez nastepny miesiac chodzil niemal codziennie do serwisu az w koncu wymienil na... Asusa :) i od tej pory ma spokoj. Co do tej karty TV coz... moze to zabrzmi glupio ale tez zasugerowalem sie cena "bo ja tylko Atari w sumie chce podlaczyc" ;) wiec stwierdzilem ze najwiekszy badziew wystarczy... okazalo sie jednak ze najwiekszy badziew moze nie wystarczyc... poszukam jakichs przejsciowek na super-vhs, etc :) dzieki za sugestie. Jakby komukolwiek sie cokolwiek przypomnialo prosze o info :) jakby cos to sie pozbede tego tunera tv... bo... nie po to go kupilem zeby TV ogladac :D (a to akurat mu wychodzi bez problemu ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    No jak nie próbowałeś podłączać przez composite albo s-video, to nie ma o czym gadać... dodatkowe koszty to kabelek dwustronny s-video 10 zeta, w dowolnym serwisie komputerowym gniazdo montażowe svideo z upalonej nvidii albo ati za symbolicznego piątaka z całą kartą graficzną.
    • 7:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Poprobuje - w tunerze mam jeszcze dwie mozliwosci - wlasnie S-Video oraz takie cos dziwnego na trzech cinchach ;) zolty, bialy i czerwony (mysle ze te dwa ostatnie to audio bo sa literki L i R). Najpierw pomecze moze S-Video pozniej sprobuje jeszcze cos innego - dzieki za wskazowke :)
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    Na razie bede posilkowac sie tym -> ->link<-

    Cokolwiek uda mi sie odkryc (np. ze dziala ;) - to opisze - byc moze po raz kolejny odkryje Ameryke ale co mi tam ;D
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    nie mylisz się: biały i czerwony lewy i prawy kanał stereo. a żółty to video chinch - bierzesz sygnały bezpośrednio z din5 atarynki...
    • 10:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Jan 2010
     
    hmmm to nawet na krotko kabelkami powinno zadzialac - dobrze ze tuner mam na usb wiec na razie zrobie malutkimi kabelkami polaczenie+tasma klejaca ;) jak "prowizorka" zacznie dzialac jakkolwiek to pomysle nad trwalszymi rozwiazaniami :)
    • 11:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    Prowizorke od strony gniazda DIN w Atari da sie zrobic natomiast wcisniecie w te malutkie kanaliki w zlaczu S-Video czegokolwiek graniczy z cudem. Probowalem uzyc zlacza Composite Video (za rada MaW'a) ktore mam jeszcze osobno w Tunerze - rezultat taki sam (sam obraz ktory "skacze" tak samo jak wczesniej ;/ (dzwieku nie podpinalem ale kiedys dawno temu wyprowadzalem pin od dzwieku i mase i podlaczalem do wiezy RTV wiec to wiem ze zadziala). Jednak musze gdzies wykombinowac kabelek S-Video oraz kabelek z wtyczka DIN ;) pozniej troche kabelkowej roboty i bedzie po sprawie ;)

    Co do samej karty TV oprocz Atari i TV testowalem dzisiaj komorke (Nokia 6500 slide) - mozna bylo robic doslownie wszystko i jakosc obrazu byla swietna (jak na ten tuner ;), oraz aparat fotograficzny Panasonic Lumix FZ8 - rowniez polaczenie bezproblemowe.
    • 12:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    Zaznaczam ze przy Composite Video uzylem sygnalu oczywiscie wyprowadzonego ze zlacza monitorowego w Atari... ;/ cholera... eksperymentowalem tez z wyprowadzeniem samej luminancji i samej chromy - to samo - albo skaczacy kolorowy obraz albo skaczacy czarnobialy ale ostrzejszy obraz.

    To skakanie wyglada tak jakby co sekunde kolejna linia obrazu odplywala bardziej w prawo, pozniej kolejna liczac w dol jeszcze bardziej i jeszcze bardziej az w koncu pierwsza linia od gory zostaje na swoim miejscu ale ostatnia na dole daleko wyjezdza poza ekran na prawo (reszta trzyma sie takiego luku dziwnego odjezdzajac w prawo), pozniej mrugniecie i ponowna "zabawa" z czego pierwsza klatka tej upiornej animacji jest zawsze poprawna i tak przynajmniej pare razy za sekunde (ok 6-10 razy na sek) (czyli kilka razy w ciagu sekundy mam poprawny obraz ;P ale on sobie tak mrugnie na tle tego "odplywania")
    • 13:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    Hmmm... czy w takim razie skoro jak wyprowadzam sygnal z gniazda monitorowego i mam podobny problem (nie testowalem jeszcze gniazda S-Video) to wine moze ponosic tuner? (tak jak pisalem - wszystkie inne urzadzenia na tunerze dzialaja a Atari dziala na dwoch telewizorach do ktorych je podlaczalem ;/ (co ten Medion nie jest Atari compatible czy jak?)
    • 14:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    Tak, to tuner, a najprawdopodobniej filtr grzebieniowy używany w typowych tunerach do wyostrzenia obrazu. Inna sprawa, że na AA kiedyś wspominano, że atarynka też generuje sygnał nie całkiem zgodny ze standardem PAL - tzn. którejś linii brakuje i "bardziej tępy" tuner zrywa wtedy synchro.
    • 15:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    O juz wiem co to przypomina! :D jak bawicie sie np. display list i skaszanicie liste to wtedy Atari generuje jakies bzdury i zrywa synchronizacje - to ja widze wlasnie cos takiego poprzez tuner tylko ze to co mruga to nie jakas sieczka (jak po zabawie z DL) tylko normalny obraz :)

    Swoja droga w nocy na upartego gralem w Morky ;P o ile bylem jeszcze po lewej stronie ekranu bylo znosnie, jak schodizlem postacia w dol zaczynalem sie gubic bo trzeba bylo zgadywac gdzie jestem, dojscie na prawa strone planszy bylo prawie niemozliwe ;)

    A inna sprawa - poszukam jeszcze jakiegos rozwiazania a moze ktos z was polecic mi jakis konkretny model tunera jakiejs firmy (musi to byc urzadzenie na USB niestety bo podpinam do laptopa ktory nawet PCMCIA nie ma ;) (przeszkoda jest tez niewielka predkosc procka - 900Mhz

    P.S. Jak sie wkurze to kupie sobie telewizor na gieldzie :P (na razie wole powstrzymywac sie od takich radykalnych rozwiazan ze wzgledu na niewielka wolna przestrzen w mieszkaniu)
    • 16:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 Jan 2010
     
    @MaW tak w ogole dzieki jeszcze raz za pomoc :)
    • 17:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime31 Jan 2010
     
    Wyglada na to ze bede tuner jednak sprzedawac chyba ;) jest w 99% Atari incompatible :) w zamian kupilismy z kumplem na spolke stary telewizor 21 calowy marki Orion (ustawianie go pod Atari trwalo chyba z 30 minut ale dziala ;D tzn obraz jest :) dzwieku juz sie nie udalo ale wyprowadzilem dzwiek z gniazda monitora z Atari bezposrednio :) slowem - zestaw dziala :)

    A ten tuner coz... na razie lezy odlaczony... jesli ktos chcialby kupic podobny tuner zeby odpalic na nim Atari SZCZERZE ODRADZAM. Jest to tuner na ktorym mozna poogladac telewizje, podlaczyc inne zrodlo obrazu (np. aparat fotograficzny czy telefon komorkowy czy jakies DVD)... ale Atari sie nie da - zrywa synchronizacje.