atarionline.pl USBjoy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoremka
    • CommentTime1 Jul 2019
     
    Cześć Wszystkim.
    Dawno mnie tu nie było, ale do Atari wracam co jakiś czas.
    Wyciąganie z szafy mojej 130XE, stacji 1050 i Monitora 1084s zajmuje dużo czasu i miejsca na biurku. Dlatego postanowiłem wykonać USBjoy według projektu ->link<-
    Mam duże doświadczenie w układach analogowych i wykonanie płytki i cały hardware nie stanowi dla mnie problemu. Wykonałem też kilka projektów na Atmega8-16, ale wszystkie miały ISP.
    Analiza projektu pokazuje że adapter nie ma nigdzie takiego złącza i używa tylko HIDBootFlash.
    Większość projektów włącznie z projektem Jakuba Husaka też nie posiada złącza ISP.
    Wszystkie manuale pokazują jak wgrać firmware przy użyciu bootloadera, ale nigdzie nie pokazano jak załadować sam bootloader.
    Czy komuś udało się ominąć problem wgrania firmware bez użycia ISP?
    A może jest to tak proste że tylko ja tego nie chwytam i szukam problemu tam gdzie go nie ma?
    Pozdrawiam.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jul 2019 zmieniony
     
    W moim USBJoy jest taki hint, że isp jest wyprowadzone na złącze d-sub9. Oprócz sygnału RESET. Natomiast nie widzę problemu braku ISP, przecież można podlutować kabelki bezpośrednio do atmegi.
    • 3: CommentAuthoremka
    • CommentTime5 Jul 2019 zmieniony
     
    Cześć Jakub. Fajnie że się odezwałeś.
    Czy można gdzieś podejrzeć twój projekt?
    ( Oczywiście jeżeli nie traktujesz go bardzo komercyjnie ale jako np. „for fun”)