atarionline.pl MSTE problem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime19 Aug 2019
     
    Cześć wszystkim,

    Ja z prośbą o pomoc, chodzi o diodę sygnalizującą włączony komputer i korozję ale po kolei.
    Ostatnio znalazłem wiatrak ze starej karty graficznej i pomyślałem, że podmienię bo ten oryginalny w mste budzi umarłych w odległym prosektorium. Rozkręciłem obudowę i odkryłem, że majta mi się tam czerwony kabelek (pewnie urwałem przy zdejmowaniu obudowy). W miejsce w którym powinien się znajdować czyli przy diodzie led, jest cała masa korozji, tak jakby coś tam wylało... (patrz zdjęcie)
    I tutaj moje pytanie i z góry podkreślam, że jestem totalnym lame jeżeli chodzi o elektronikę (ostatni raz lutowałem coś z 30 lat temu). Co z tym zrobić? Chciałbym w miarę możliwości utrzymywać moją "miłość" w miarę jak najlepszym stanie i dlatego będę wdzięczny za łopatologiczną pomoc :D

    ps: wiatrak podmieniłem, ale efekt niewiele lepszy, truposze ciągle narzekają na koszmarne wycie ;) Znacie może jakiś zamiennik, który jest cichy i nie kosztuje krokodyliona zł.
    • 2:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime19 Aug 2019
     
    Miałem tak samo. 90% Meg ma taki problem. Wieczorem rozbiorę Megę i wrzucę fotkę. Plus fotkę wiatraka. Nie słychać praktycznie nic. Poprzedni budził małżonkę, sąsiadkę i stado okolicznych kotów :)
    • 3: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime19 Aug 2019
     
    @hospes będę wdzięczny :)
    • 4: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Aug 2019
     
    @pilot69: co do regeneracji kontrolki Power za wiele nie będę się wypowiadał, bo właśnie spojrzałem i mam podobnie, chyba poprostu wykręciłbym oczyścił, wstawił nową diodę i tyle. Co do wiatraczka, polecam to co na fotce dostępne w TME bynajmniej tam kupowałem, po jego wymianie będziesz się zastanawiał czy w ogóle kręci heheheh taki cichy, no i rozmiary wiatraczka identyczne co do oryginału. Pozdrawiam
    • 5:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime19 Aug 2019
     
    Mam dokładnie ten sam wiatrak. POLECAM. Zresztą od Jesionena :)
    Odnośnie "montażu diódka". Wywal stare, spróchniałe gniazdo i na klej przyklej nową diodkę. Max lutowania to dwa łącza do diody. Ja mam na przezroczysty klej co nie żre plastyku. Trzyma juz tak z 4 lata.
    • 6: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime20 Aug 2019
     
    Dzięki Panowie za pomoc, zacznę od wiatraka a z diodą, jak znam siebie, to pewnie poczekam z pół roku i też ogarnę... prokrastynacja mną rządzi

    Pozdrawiam serdecznie
    • 7:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime20 Aug 2019
     
    Pilot69: Z wiatrakiem uważaj na zbyt długie śruby. Dolna lewa akurat nachodzi na kondka od lewego kanału dźwięku.
    I tak będziesz musiał dolutować kabelki do zasilania. U mnie akurat tak było. Ja zacząłem od diody, łatwiejszy dostęp.
    • 8: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime20 Aug 2019 zmieniony
     
    Jak czas pozwoli zobaczę co z tym moim Power można zrobić, ogólnie świeci ale widzę że rudy i tak go zżera, dam znać za jakiś czas :) Pozdrawiam
    • 9: CommentAuthorpilot69
    • CommentTime21 Aug 2019
     
    Wiatrak zamówiony, jedzie do paczkomatu. Jak go jutro dostanę to przy okazji odkręcę uchwyt diody i zobaczę, czy uda mi się to jakoś wyczyścić :)
    • 10: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime23 Aug 2019
     
    Niestety u mnie nie ma już co ratować, teraz już ledwo się trzyma a jak oczyszczę to górna część poprostu odpadnie, może uda mi się zrekonstruować to z jakiejś innej blachy, o pracach napiszę niebawem :)