atarionline.pl Radiokomputer - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthordss
    • CommentTime27 Aug 2010

A ja odgrzeje moze ten watek. Swego czasu tez nagrywalem audycje z Radiokomputera, a ostatnio zaczalem zrzucac zawartosc kaset, ktore mi pozostaly. Efekt - w zalaczniku.
    • 2: CommentAuthordss
    • CommentTime27 Aug 2010

A tu drugi :) Supermonitor byl nadawany w dwu wersjach - tzn. pierwsza ladowala sie pod adres $A580 a druga pod $0700.
    • 3:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Aug 2010 zmieniony

Dss - dzieki za oba pliczki! A czy masz takze audycje czy same programy?
    • 4: CommentAuthordss
    • CommentTime28 Aug 2010

Mam ilestam audycji na kasetach ktore zachowaly sie z tamtych czasow. Niestety czesc z nich jest w bardzo kiepskim stanie. Akurat supermonitor udalo sie odzyskac bez wiekszych problemow, pomimo tego ze jest sformatowany w dlugie bloki. Konwersje udalo sie przeprowadzic narzedziem a8cas pod linuxem.

A wracajac do audycji radiokomputer - to wlasnie mialem zapytac na forum o jakies centralne archiwum wszystkich audycji, gdzie bedzie mozna to wrzucic. Fajnie byloby miec dostep do takiego archiwum ocalalych audycji radiokomputer.

Na chwile obecna trwa jeszcze przygotowywanie moich zasobow do publikacji. Czy format audio .flac jest akceptowalny?
    • 5:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime28 Aug 2010

Akurat Super Monitora to udało mi się odzyskać już dawno (obie wersje), o czym informowałem już 9. stycznia. Wrzuciłem wtedy pliki na serwer, ale jakoś nie widzę ich udostępnionych w bazie plików (jest tylko wersja xex w sekcji "Programowanie"). Kaz, czy mógłbyś sprawdzić czy wszystkie pliki, o których odzyskaniu informowałem w niniejszym wątku, trafiły do bazy?

Dss, jakbyś miał kłopoty z odzyskaniem niektórych taśm, podeślij mi pliki dźwiękowe. Rozwój a8cas ciągle trwa, takie słabej jakości taśmy przydadzą mi się do testów.

A i w ogóle to bardzo mi miło że tego a8cas ktoś w ogóle używa.
    • 6: CommentAuthordss
    • CommentTime28 Aug 2010

Aha, obie wersje supermonitora juz sa odzyskane - widocznie niedoczytalem.
    Co do radiokomputera - gdyby udalo sie stworzyc cos w rodzaju archiwum wszystkich dostepnych nagran - moznaby odzyskac czesc programow na zasadzie "sztukowania" z kilku roznych nagran. Oczywiscie pod warunkiem, ze znajdzie sie wiecej niz jedno nagranie danego programu.

Mam tez pytanko odnosnie odzyskiwania programow z sygnalu audio. Czesc nagran mam nagranych monofonicznie - a konkretniej oba kanaly na raz wygladaja jakby zawieraly to samo. Ale pewne niedoskonalosci sprzetu i nosnika spowodowaly ze sygnal jest taki jak na obrazku w zalaczniku. Jak widac po obwiedni - raz lewy kanal kuleje a raz prawy - ale rzadko kiedy oba kanaly na raz. Pytanie - czy da sie w audacity wykonac jakas operacje, ktora pozwoli korzystajac z lewego i prawego kanalu w takiej postaci uzyskac sygnal mono - ale bez takich wahniec? Czyli inaczej - chodzi o skompensowanie dziur np. w lewym kanale sygnalem z prawego kanalu.
    • 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Aug 2010

Rzeczywiscie jest jeden Supermonitor, druga wersje trzeba wrzucic do katalogu.

Krotki - 9 stycznia informowales, ze odzyskales druga wersje, ale tak to napisales, ze latwo bylo przegapic :). Proponuje zawsze podawac liste, latwiej sie w takiej formie czyta.

Jezeli chodzi o archiwum z nagraniami to mozna w pewnym sensie potraktowac tak ta nowinke:

->link<-

Format do publikacji na stronie to MP3, poniewaz taki mamy odtwarzacz plikow. Jezeli bedzie FLAC albo OGG to oczywiscie gdzies na serwerze mozna to trzymac w takiej postaci, nie ma problemu. Ale na potrzeby strony musze to przekonwertowac.
    • 8:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime28 Aug 2010 zmieniony

Dss, o ile sygnał nie zanika do całkowitej ciszy - a wg twojego obrazka nie zanika - to a8cas to łyknie.

W przeciwnym wypadku, myślę że wystarczyłoby po prostu połączyć oba kanały w jeden mono. Funkcji która sztukuje dziury niestety nie znam.

Pomysł ze archiwum nagrań do sztukowania - podoba mi się.
    • 9: CommentAuthorBas
    • CommentTime29 Aug 2010

Krótki – jakby Ci zabrakło materiałów do testu a8cas to mam tu: ->link<- pliczek do odzyskania.
    Może się uda :)
    • 10:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime29 Aug 2010

Dziękuję, ściągnąłem. Przyda się.
    • 11: CommentAuthordss
    • CommentTime31 Aug 2010

Ok, wrzucilem na serwerek te audycje radiokomputer, ktore udalo mi sie odzyskac z kaset. Uprzedzam ze nie wszystkie pliki audio zawieraja programy. Niektore zawieraja tylko fragmenty audycji. Niestety zwykla transmisja miala to do siebie ze zuzywala zbyt duza ilosc tasmy i czasami zdazalo sie ze tasma sie skonczyla w polowie emisji programu - dlatego trzeba bylo oszczedzac na tasmie.

Pliki udostepnione sa jako archiwa .zip a haslem jest moj nick.

4.zip
    ->link<-

3.zip
    ->link<-

2.zip
    ->link<-

1_dzialania.zip
    ->link<-

28_turbo34_action_superfont.zip
    ->link<-

25_turbo_basic_xl_compiler_i_runtime.zip
    ->link<-

23_ramdysk_sprawdzian_z_historii.zip
    ->link<-

22_alfabetmorsa_lamiglowka.zip
    ->link<-

21_lisp_miniassembler.zip
    ->link<-

20_wykres_funkcji.zip
    ->link<-

18_domowy_bank_danych.zip
    ->link<-

17_stolice_stanow.zip
    ->link<-

16_quiz_geograficzny.zip
    ->link<-

13_casdup2600.zip
    ->link<-

12_feud_turbo2600.zip
    ->link<-

11_forth.zip
    ->link<-

10_wykres_3d.zip
    ->link<-

8_sprawdzin_z_historii_polski.zip
    ->link<-

6_badanie_funkcji_kwadratowej.zip
    ->link<-

19_graph_3d.zip
    ->link<-

7_robbo_magic_painter.zip
    ->link<-

5_supmon_system2600_superczolowka.zip
    ->link<-

9_speedscript.zip
    ->link<-
    • 12:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime1 Sep 2010 zmieniony

Łoł, trochę duże te pliki. Właśnie sobie ściągam.

Tak na przyszłość - Użycie kompresji stratnej nie wpływa na jakość dekodowania do CAS. Możesz śmiało udostępniać taśmy w MP3 albo OGG/Vorbis.

EDIT: ?!? Przy rozpakowywaniu 10_wykres_3d.zip i 12_feud_turbo2600.zip dostaję błąd CRC.
    • 13: CommentAuthordss
    • CommentTime1 Sep 2010

Rzeczywiscie w sciagnietych plikach 10_wykres_3d.zip i 12_feud_turbo2600.zip jest blad crc. Wrzucilem je jeszcze raz ale tym razem oba sa w formacie OGG, dzieki czemu sa kilkukrotnie mniejsze.

12_feud_turbo2600.zip
    ->link<-

10_wykres_3d.zip
    ->link<-
    • 14: CommentAuthorBas
    • CommentTime10 Sep 2010

Krótki – I są jakieś szanse na odzyskanie tych wszystkich programów ?
    Pytam bo jestem ciekawy i bardzo mnie interesuje ten temat.
    • 15:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime10 Sep 2010

Teraz generalnie nie mam czasu, może w II połowie września. Na dziś wiem że:
    1. część programów od dss-a była już wcześniej odzyskana,
    2. ta Twoja taśma z 29.08 jest uszkodzona niestety - w paru miejscach brakuje sygnału, nie ma z czego odzyskiwać. Może uda się odtworzyć brakujące bajty na podstawie sum kontrolnych. Ale w tym celu będę musiał trochę poprawić a8cas-a. Temat pozostaje otwarty.
    • 16: CommentAuthorBas
    • CommentTime10 Sep 2010

Dzięki za szybką odpowiedz, będę czekał cierpliwie na efekty Twojej pracy.
    • 17: CommentAuthorsikador
    • CommentTime12 Sep 2010

Radiokomputer is back ?!
    ->link<-
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Sep 2010

dzięki za ciekawe info, rozpuściłem po 2 forach
    • 19: CommentAuthorBas
    • CommentTime22 Nov 2010

Odświeżę temat.
    Nieśmiało spytam, czy udało się coś odzyskać ?
    • 20:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime24 Nov 2010

Nie, niestety. Nie mam czasu do tego przysiąść (jak pisałem, to głównie robota programistyczna). Temat nadal otwarty :)
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Dec 2014

• 22:

CommentAuthorsNr
    • CommentTime20 Dec 2014

N I E A K T Y W N Y
    Kaz mam ta kasete. Niebawem ja zrzuce do mp3 ;P

Pozdrawiam
    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Mar 2015

• 24: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Jul 2015

• 25: CommentAuthorsiwys
    • CommentTime6 May 2016 zmieniony

Przepraszam za odkopywanie wątku sprzed 5 lat... Ale właśnie znalazłem różne fajne rzeczy (programy, notatki itp, patrz niżej) z moich programów nadanych przez Radiokomputer. I na tym wątku koledzy "Kaz" i "Krótki" mówią, że gdzieś znaleźli nagranie audycji z tymi programami. Niestety nijak nie mogę dojść skąd to ściągnąć (patrz początek dyskusji i informacje o pliku "no_name1.mp3" i gra "Cztery pola". Jeżeli gdzieś to jeszcze ktoś ma i może mi udostępnić to będzie to piękne uzupełnienie archiwum :-)

->link<-
    ->link<-