atarionline.pl Magazynier lvl 11 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime12 Nov 2019 zmieniony
     
    Odpaliłem sobie tę gierkę, pograłem, i w levelu nr 11 moim zdaniem ewidentnie jest błąd, albo po prostu czegos nie wiem. Ktoś w niego grał dłużej niż minutę, żeby to potwierdzić?

    W załączniku screen planszy w stanie początkowym. Jak widać, jednej skrzynki nie da się wypchnąć.
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime12 Nov 2019 zmieniony
     
    Polecam moją poprawioną i rozbudowaną wersję: ->link<-

    Level 11 powinien wyglądać tak:


    W wersji z Bajtka było 14 lub 15 poziomów (10 pierwszych w wersji na Atari i kolejne w klanie Spectrum).

    W oryginalnej grze - Sokoban było 50 poziomów i jeden miał błąd (nie pamiętam który, ale chyba dużo dalszy) - nie dało się go ukończyć - w mojej wersji wykorzystałem jedną z dwóch poprawek które znalazłem w Internecie (jedna paczka przemieszczona).

    W pliku tekstowym jest info co i jak, jak również które poziomy ukończyłem wraz z zapisem rozgrywki.
    • 3: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime12 Nov 2019
     
    Dzięki, dobra robota.
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime12 Nov 2019 zmieniony
     
    A tu info o błędzie na poziomie 42: ->link<-
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime12 Nov 2019
     
    @QTZ dzięki! Też skorzystam z Twojej pracy, fajnie, że dałeś link i naprawiłeś tą grę :)
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime13 Nov 2019
     
    Dzięki za zainteresowanie, cieszę się że mogłem pomóc. Może coś jeszcze przygotuję...
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime18 Nov 2019 zmieniony
     
    W załączniku wersja z dodatkowymi 50-cioma levelami przerysowanymi z gry (małego urządzonka).
    Prawdopodobnie jest to kompilacja leveli, wybranych tak, aby mieściły się na niewielkim wyświetlaczu.
    Aby zagrać należy wybrać poziomy "1-50" na ekranie startowym.
    Poziomy dość proste, choć zdarzają się nieco trudniejsze.
    Każdy poziom zawiera nagraną solucję.
    Wszystkie rozwiązania wygenerowane solverem by Takaken.
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Nov 2019
     
    Zapodam sobie :)
    • 9: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime19 Nov 2019
     
    Z tymi solucjami to niezła jazda, choć nie wyobrażam sobie z nich korzystać.
    • 10: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime23 Nov 2019
     
    Obecnie gra zapamiętuje nasze ruchy, ale nie jest zaimplementowane zapisywanie do pliku, ani linii data (jest częściowo, więc można spróbować to zrobić ręcznie). Obecnie gra odtwarza tylko zapisane dane, więc aby zobaczyć swoje ruchy w grze trzeba je najpierw zapisać do linii data (zastąpić dołączone).

    Miało być tak, że gra będzie zapisywać replay z mniejszą ilością ruchów, więc po przejściu poziomu zapisywany byłby replay gracza (niezależnie od replayu dołączonego do gry).

    Replay może być pomocny, aby porównać nasz sposób z zapisanym i spróbować uzyskać jeszcze lepszy wynik.