atarionline.pl Moje materiały wideo z grami na Atari 8/16/32 bitowe. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jun 2022

Świetne!
    • 2: CommentAuthornowy80
    • CommentTime19 Jun 2022

Mam na kanale zarówno materiały wideo z budowy samego kartridża jak i przygotowania opakowania. Spokojnie można przygotować własne kartridże jeśli ktoś ma taką potrzebę :)
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 Jun 2022

Reprodukcje opakowań dla Atari Falcona. Krótki materiał prezentujący takie opakowanie :)
    • 4: CommentAuthornowy80
    • CommentTime25 Jun 2022 zmieniony

Zapraszam do obejrzenia recenzji scandoublera Medusa. Przygotowałem również porównanie generowanego obrazu między Medusą oraz dwa razy droższym xRGB Framemeister. Jest porównanie obrazu z małego Atari podłączonego przez S-video :)
    • 5: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Jul 2022

Zapraszam do obejrzenia kolejnego materiału dotyczącego scandoublera Medusa oraz jego pracy z komputerami m.in. Atari MegaSTE, Atari TT, Atari Falcon.
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Jul 2022

Zapraszam chętnych do obejrzenia materiału dotyczącego instalacji nowej karty graficznej dla dużej Amigi z DSP - ZZ9000AX. Niestety nie ma tak dobrego oprogramowania dla DSP jak na Falconie. Przygotowałem krótki test, jak karta spisuje się z nowymi sterownikami 1.11 w odważaniu muzyki mp3 oraz FLAC. Możecie obejrzeć jak karta przechwytuje dźwięk z Pauli. Zapraszam :)
    • 7: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Jul 2022

Zapraszam do obejrzenia drugiej części materiału dotyczącego TFX dla Amigi. Nie interesują Cię symulatory lotnicze, nie zaglądaj :)
    • 8:

CommentAuthorpirx
    • CommentTime24 Jul 2022

o mamciu, ale blast from the past - pracowałem nad polską instrukcją do TFX'a, to nie było łatwe ;]
    • 9: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Jul 2022

Poruszyłeś ciekawy wątek. Wszystkie instrukcje dostępne w sieci są dla wersji PC, nawet te teoretycznie dedykowane dla Amigi. Można to wywnioskować z kilku subtelnych różnic oraz innych skrótów klawiszowych. Po prostu nie znalazłem instrukcji do wersji dla Amigi nawet na portalach dedykowanych temu sprzętowi.
    • 10: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 Aug 2022

Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego standardu General Midi tym razem dla PC-DOS. Krótkie porównanie próbek dźwiękowych zapisanych na kartach dźwiękowych Adlib, SoundBalster Pro z realnym instrumentem Roland SC-88. Samego Rolanda można podłączyć pod Amigę czy Atari ST przez MIDI. Bardzo ciekawy format, znany od lat 80tych :)
    • 11: CommentAuthornowy80
    • CommentTime6 Aug 2022

Zapraszam do porównania moim zdaniem najlepszej umuzycznionej wersji Indiana "Jones and the Fate of Atlantis" dla Amigi z wersją używającą GENERAL MIDI. Za obsługę instrumentów odpowiada Roland SC-88 - 64 ścieżkowy moduł dźwięków. Właściwie jest to pokazanie jak może brzmieć muzyka z tej gry. Jeśli ktoś chciałby porównania Rolanda z kartami dźwiękowymi dla PC, zapraszam do obejrzenia poprzedniego materiału na moim kanale.
    • 12: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Aug 2022

Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego Silly Venture 2022 SE zrealizowanego przy pomocy retro aparatu analogowego oraz przy użyciu retro komputera Amigi, która pokazuje retro komputery Atari. Trochę inne spojrzenie na tą imprezę. Potrzeba sporo wyobraźni jak w grach 8 bitowych :)
    • 13: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 dni temu

Przygotowałem krótki materiał odnośnie instalacji CT63 od Centurion. Na kartę turbo od zamówienia czekałem około 3 miesięcy. Wcześniej próbowałem ją kupić przez ponad 3 lata. Mam jeden mały problem dotyczący braku możliwości zapisywania ustawień w biosie dotyczących wyższego taktowania karty. Po restarcie wraca ona do ustawień standardowych 66,6 MHz, może ktoś miał taki problem i go rozwiązał. Próbowałem zapisu w biosie jak i przez ustawienie cpx-a, niestety bezskutecznie. Próbowałem również flashować bios na 3 wersjach oprogramowania. Każdorazowo otrzymuje informacje że urządzenie nie jest rozpoznawane. Może to nieduży problem, ale wdzięczny byłbym za każdą wskazówkę.

wersja polska materiału:

wersja angielska:
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 dni temu zmieniony

Nvram masz sprawny, chociaż nie wiem czy on ma coś to szybkości ct6x.
    Ja normalnie przesuwam suwakiem od szybkości w lewo prawo (działa to na ct63 i ct60e) robię Save i przy kolejnym uruchomieniu komputer działa z taką prędkością jaką ustawiłem. (dokładnie jak u Ciebie na filmie robię Save i działa).
    • 15: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 dni temu

Działa i u mnie zmiana prędkości po ustawieniu cpx-ie. Jednak po restarcie mam ustawione z automatu 66,6 MHz. Wygląda to tak, jakby nie zapisywała się informacja na karcie. Nvram mam wymieniony na nowy i działa perfekcyjnie. Przy biosie 1.5 powinno się również zapisywać to ustawienie w biosie, niestety restart wraca do ustawień 66,6 MHz. Próbowałem zrobić flash biosu, używając do trzech wersji oprogramowania. Każdorazowo otrzymuje informacje "unknown flash device ($000122D6)".
    • 16: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 dni temu

Otrzymałem informacje odnośnie swojego problemu. Jeszcze nie jest obsługiwany nowy chip przez dotychczasowe oprogramowanie. Mam nadzieje że ten stan się zmieni. Poniżej nieobsługiwany chip oraz numer błędu w dostępnym na dzień dzisiejszy oprogramowaniu.
    • 17: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 dni temu

numer błędu
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 dzień temu

Yezusie, Brodaty, znaleść coś to wyższa szkoła jazdy.

Ale dobrze, przechodzimy do tematu:
    A skąd ta informacja że rev.6 060 można chłostać tylko przez 30minut na 95mhz?
    *Oczywiście wypowiem się po odpowiedzi :)