atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Oct 2021
     
    Rewelacja. Projekt ukończony i to w stosunkowo krótkim czasie na tle produkcji powstających w ostatnich latach. No i jakość naprawdę super.
    Idealny wzór dla innych (IK+, Rick D., Project-M, itp.). :)


    Autor czyli Rensoup, zdobył przy okazji wiele cennych doświadczeń i byłoby miło gdyby po odpoczynku przeniósł inny "zaległy" hit na A8, np. Last Ninja (również z BBC Micro). ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Oct 2021 zmieniony
     
    Wszystko to prawda :-)
    No może z jednym wyjątkiem: źródła użyte przy "naszej" konwersji PoP pochodzą z BBC Master, a nie Micro ;-)
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Oct 2021
     
    • 4: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Oct 2021
     
    Dzisiaj zagrałem. W sumie pierwszy raz grałem w Prince of Persia, na jakiejkolwiek platformie. Gra wygląda rewelacyjnie, świetnie przeportowana. Co do samej gry - muszę przyznać że jest mega wkurzająca, a konkretnie sterowanie. Ten skok po wychyleniu joya na skos albo wchodzi albo nie, do tego ludzik reaguje z opóźnieniem. Chyba ze 20 minut walczyłem zebsterowaniem zanim przeszedłem pierwszy level.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Oct 2021
     
    @ urborg

    .... a to dlatego że wszyscy są mocno uparci i nie próbują nawet rozważyć dwuprzyciskowego sterowania,tobie polecam spróbować zagrać na padzie,grając na padzie nie masz takich wychyłów,w zasadzie nie masz żadnych i o ile pad sprawny to nie powinno być problemu z ukosami.

    Zresztą zobacz jakie problemy z grą miałem ogrywając ją z koleżanką Piwonią ;).
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Oct 2021 zmieniony
     
    Eeech... zalogowałem się, napisałem komentarz i mi go wcięło po kliknięciu "Dodaj odpowiedź", że niby jestem niezalogowany :/

    Więc tylko w skrócie: BBC Master to w uproszczeniu BBC Micro model B z pamięcią 128KB i pewnymi poprawkami - ale np. grafiki czy muzyki one nie dotknęły. Teoretycznie miał być kompatybilny wstecz, w praktyce były problemy z niektórymi grami.

    Zespół Bitshifters, który stworzył tamtą konwersję, zaczął właśnie od BBC Micro, ale w trakcie prac zorientowali się, że nie upchną PoP w pamięci, więc przesiedli się na BBC Master: ->link<-
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Oct 2021
     
    A tak w ogóle jeśli chodzi o Last Ninję, to sporo atarowców marudzi, że wersja BBC Micro jest słaba, porównując ją z wersją C64 (ja się nie wypowiem, nie grałem w żadną z nich, być może te głosy wynikają tylko z oglądania screenshotów i filmików, a nie z samodzielnego zagrania). Można też zerknąć na wątek na forum z Last Ninja 2, z którego wynikało, że Kuba Husak prawie miał dokończoną konwersję z BBC, ale ludzie pisali, że nie chcą takiej wersji 1:1, że oczekują czegoś więcej.

    Jak rozumiem Draconowi w ostatnim komentarzu chodzi jednak tylko o użycie tej wersji jako bazowej, z dużymi zmianami wizualnymi.
  1.  
    Albo można sobie takiego joya zmontować za 10 zł i ma się precyzję w skokach na ukos.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Oct 2021 zmieniony
     
    @Adam, 100% racja.
    @Yolk, rzeczywiście, jednak klawiatura to nie joypad ani nie joystick. Raczej joykey.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    @Yolk (xmgatz) to twór jakiegoś zatwardziałego pctowca emulatorowca ? ;)
  2.  
    @IRATA4 nie nazwałbym siebie zatwardziałym emulatorowcem. W latach 80tych kolega miał podobny joystick do swojego ZX Spectrum. Jest mały, lekki, bardzo precyzyjny i można go wygodnie przewieźć w kieszeni na zlot.
    • 12: CommentAuthorurborg
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    Ja grałem na padzie od Segi Megadrive. Oryginalnym, 100% sprawnym, bardzo precyzyjnym. A i tak się męczyłem. Jak podszedłem do krawędzi i robiłem skok z miejsca to praktycznie zawsze mi skok wchodził. Ale gra w wielu miejscach wymusza aby robić skoki z biegu, bo np trzeba zdążyć przed opadającą kratą. No i wtedy jest gorzej. A jak nie wejdzie jeden skok to level trzeba zaczynać od początku.
    • 13:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    Z tymi skokami to jest tak (i zawsze było), że przy skoku z biegu nie w każdym miejscu da się skoczyć. Czasami nawet jak popchniesz joya niby za wcześnie to bohater skoczy dopiero tam gdzie powinien (a jak za późno to spadnie, nawet jakby się wydawało, że jest OK. To widać np. na 3-ciej planszy, gdzie trzeba skoczyć z wychwytem do zamykającej się bramy. Także - to kwestia znajomości gry i nie zawsze joy jest winien lub nie.
    • 14:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    Dokładnie: ze skokami z biegu trzeba się po prostu przyzwyczaić, robić trochę wcześniej ten skok, jest dość spora tolerancja tego przedziału gdzie trzeba zrobić ruch w górę i jak się nauczy, to wchodzą wszystkie skoki dobrze i rzadko się nie udają. Identycznie było we wszystkich starych wersjach PoP i ja choć nie jestem wytrawnym graczem, to nie mam z tym żadnych problemów, obojętnie czy na padzie, czy joyu,m czy klawiaturze. Tak że ćwiczyć, wyczuć, nauczyć się momentu i tyle.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    @urborg skok ma lekkie opóźnienie z uwagi na animacje która nie może być przerwana i skacząc z rozbiegu trzeba to uwzględnić,w każdej wersji tak jest,w niekórych bardziej odczuwalne,w innych mniej.Po prostu biegniesz i w odpowiednim momencie trzymając przód dajesz ukos i górę,potrenuj na bliskiej planszy i zobaczysz.


    Tak swoją drogą to ja grając w te wersje miałem niesamowite problemy z walką,za skurczybyka nie mogłem tego wyczuć(co zresztą można zobaczyć na streamie z Kiszkowa),nawet myślałem że babol w grze,ale w końcu wyczułem :).
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    A propos walki, w naszej wersji finalnej nadal tłuczenie "GÓRA" chowa broń?
    Używałem tego na PC/Amidze by parować ciosy zawczasu, a tu taki zonk był ;-)
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Oct 2021 zmieniony
     
    Dla tych, co chcą pograć na JAtariCart, który zakupili ode mnie, dodałem flasher na githubie:

    ->link<-

    Kompatybilny z 256kB i 1MB

    Tu instrukcja:
    ->link<-

    Zaznaczam, że gra wymaga komputera ze 128 kB na pokładzie. Z 64 kB komputer po włożeniu kartridża i uruchomieniu mruga na czerwono(?) całym ekranem.
    • 18: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime28 Oct 2021 zmieniony
     
    @jhusak - Kuba, jeżeli LN2 jest prawie ukończona to ja bardzo chętnie i bez marudzenia :)
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Oct 2021 zmieniony
     
    @mariuszbox. Nie jest ukończona, jest zaczęta, zrobione 10%. Ale trzeba by to jeszcze raz uważniej zrobić, bo gra ma błędy konwersji aktualnie i za łatwo się gra (przeciwnicy są tacy apatyczni)
    • 20: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    Od razu skojarzyli mi się "przeciwnicy" w "World WAR Z". Oni też byli apatyczni do momentu kiedy nie zaczęła się zadyma ;) O zadymę gracze się postarają, więc czekamy na ukończenie, resztę Kuba pozostaw łamaczom dżojstików :)
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    Ale tu nie ma co łamać, skoro się nie bronią.
    • 22:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Oct 2021
     

    Adam:

    Jak rozumiem Draconowi w ostatnim komentarzu chodzi jednak tylko o użycie tej wersji jako bazowej, z dużymi zmianami wizualnymi.

    Doskonale zrozumiałeś. Atarowska wersja pokazująca "pazur" tak jak to się stało z PoP-em. :)