atarionline.pl Atari 7800 PAL vs NTSC (Double Dragon) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Nie wiem czy wybrałem dobry dział. Ale mam pytanie związane z konsolą Atari 7800. Poszukuje do niej gry Double Dragon. Na europejskim Ebayu jest tylko jedna kopia za chore pieniądze. W USA można kupić taniej. Teraz pytanie czy A7800 ma blokadę regionalną i czy gry NTSC będą działaś na PAL?
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    • 3: CommentAuthorurborg
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     
    Tak ma blokadę. Albo może nie tyle blokadę co po prostu nie będzie działać wersja ntsc ze względu na różnice w taktowaniu. Double Dragon w wersji pal ma chore ceny. Zdecydowanie nie warta takich pieniędzy. No chyba że ktoś jest kolekcjonerem i musi ją miec. W innym wypadku lepiej sobie nabyć jakiś kartridż flashowalny.
    • 4:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    urborg - a co polecasz z takich kartridży ?
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     
    Ja osobiście takiego kartridża nie posiadam więc nie będę polecał. Słyszałem o czymś takim jak Cuttle Cart 2.

    ->link<-
    • 6: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    @urborg, polecasz Cuttle Cart 2 który jest białym krukiem na rynku. Nie do zdobycia.
    Na stan dzisiejszy nie ma kartridża, który odpalił by Double Dragon. Tylko oryginał.
    • 7: CommentAuthorurborg
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     
    Takiego newsa znalazłem
    ->link<-

    Czyli prace trwają i jest sznsa że taki kartridż się pojawi.
    • 8: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Niestety też bym na to nie liczył, to jest tylko wizualizacja. RetroHQ najpierw się "chwali", a później.... na JagGD czekamy chyba ze cztery lata, wypuścił 80szt. i dalej nie ma, przerosły go zamówienia. Obsługi CD też nie ma, niby miała być.
    Nowy LynxGD zapowiadany z rok temu nadal nie wyszedł.
    A7800 ma dopiero w planach.

    Wracając do Double Dragon, tam jest bankowanie Activision zaszyte w GAL'u, wiem tylko o jednej osobie która to "złamała". Przed RetroHQ jeszcze długa droga. ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime23 Dec 2019
     
    Dzięki rj1307 za info. Zostaje tylko oryginał. Ale dawanie 800zł za grę. Nie pojebało mnie. Lepiej kupić amerykańską A7800 z grą wyjdzie kilka stów taniej ;)
    • 10: CommentAuthorurborg
    • CommentTime23 Dec 2019
     
    800 zł - nieźle. Pamiętam jak chodziły po 300 i już wtedy uznałem że gra nie jest warta takich pieniędzy. Cena tutaj oczywiście nie ma żadnej korelacji z grywalnością tego tytułu. Ten Double Dragon z Atari 7800 w mojej ocenie jest bardzo przeciętną grą.
    • 11: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime23 Dec 2019
     
    800zł?!
    Ja swój kupiłem za 200zł z przesyłką, co było dla mnie ogromną kwotą. Kupiłem nie po to, by grać, tylko po to, by rozkminić bankowanie tego kartridża ;)
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Dec 2019 zmieniony
     
    Czyli rozumiem zmodowanie konsoli nie wchodzi dla Was w grę. Zrozumiałem wątek na AA, że wtedy będzie działać NTSC na PAL?
    • 13: CommentAuthorurborg
    • CommentTime23 Dec 2019
     
    Modowanie faktycznie byłoby rozwiazaniem. Moznaby też wtedy uruchomić Robotrona 2084 króry nigdy nie wyszedł w wersji Pal. Mi na Double Dragonie na tyle nie zależy zeby się w to bawić.

    @rj1307
    Czyżbyś to Ty był tą jedyną osobą która rozgryzła bankowanie w Double Dragon?
    • 14: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime23 Dec 2019
     
    Nie, jeszcze się tym nie zająłem.