atarionline.pl Robbo na komórkę - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    @spoko_ws
    Próbowałeś się dostać do tego teleportu, o którym była mowa wyżej?

    Skorzystałem z patentu od gieniowskiego żeby odkryć sobie wszystkie etapy w Robbo Lutry na komórce i rzeczywiście jedyny teleport do którego udało mi się dotrzeć to ten u góru (konsekwencje teleportacji są ci znane). Nijak nie mogę się dostać do tego po prawej.

    Jak będę miał chwilę to odpalę na emulcu. Może tam układ tras po jakich poruszają się stworki jest inny (na skutek ich interakcji między sobą) i można się jakoś dostać do tego prawego teleportu.
    • 2: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    @spoko_ws & gieniowski

    Sprawdziłem na emulatorze. Bez problemu można dojść do prawego teleportu i tym samym otwiera się droga do przejścia etapu.

    Nie jestem programistą więc zawsze doceniam czyjąś umiejętność stworzenia czegoś takiego jako komórkowe Robbo. Ale okazuje się po raz kolejny, że prawidłowy algorytm ruchu stworków to niezły orzech do zgryzienia...
    • 3: CommentAuthorspoko_ws
    • CommentTime18 Dec 2010 zmieniony
     
    @gieniowski

    Dzięki za wprowadzenie zmian, o których mówiłem. Muszę Cię jednak zmartwić - w wersji v1.3.6 Robbo przestał ginąć po dotknięciu miśków (nietoperze zabijają go nadal). Sprawdzałem na Forever i na Lutry 2. Telefon to Nokia E66 (jeśli ma to jakieś znaczenie). Natomiast bardzo (pozytywnie) odczuwalna jest poprawka pozwalająca na wciśnięcie się zaraz za cofający się laser/odkurzacz/fale śmierci i to nie tylko w Forever. Dobra robota :)

    [edit] Zauważyłem jeszcze coś. Po wystrzeleniu przez Robbo pocisku, wisi on przed robocikiem dwie klatki zanim zacznie lecieć dalej (zamiast jednej).

    @hlipoz

    Próbowałem, ale misiek się zapętla zaraz przy nim i niemożliwe jest dotarcie do teleportu nawet przy 0.2 fps :) Jedynym teleportem, do którego można się dostać w wersji komórkowej jest teleport górny - nawet na pełnej prędkości, o ile trafisz w odpowiedni moment. Nawiasem, spróbuj zaraz po przeteleportowaniu się wcisnąć w prawo i do góry - w poprzedniej wersji magnes i nietoperz "nie zdążyli zadziałać" i można było grać dalej; w obecnej jeszcze nie sprawdzałem :)

    Pozdrawiam -- Spook.
    • 4: CommentAuthorgieniowski
    • CommentTime19 Dec 2010
     
    @spoko_ws
    Naprawię jedną rzecz, popsuję dwie inne...
    W tej wersji miśki znów zabijają, pociski wystrzeliwywane przez Robbo zachowują się normalnie oraz dodatkowo po wyjściu z teleportu nie da się ominąć magnesu :)

    Generalnie co do poruszania się miśków to spędziłem na tym sporo czasu i nic jeszcze nie poprawiłem. Z tego co pamiętam to chyba są drobne różnice pomiędzy enginem Robbo a Robbo Konsturktorem. Będę musiał to dokładniej sprawdzić i zobaczyć co da się z tym zrobić.

    Jeszcze co do kilku Robbo na mapie. Sprawdziłem w kreatorze Poklika co się dzieje jak mamy kilka robocików i wygląda na to, że porusza się tylko ten który jest najbliżej prawego-dolnego rogu mapy. Za to na wcześniej dołączonym filmiku widać jak oba robociki się poruszają. Co zrobić z tym fantem? Moja opinia to: poruszają się wszystkie w miarę możliwości, etap się kończy gdy wszystkie zginą. Co powinno się stać gdy mam naboje? W ramach jednego pocisku wszystkie robociki powinny strzelić?
    • 5: CommentAuthorrav
    • CommentTime19 Dec 2010
     
    @gieniowski:

    Ciekawe jest to co piszesz o ruchu stworków. Ja w sumie doszedłem do bardzo podobnych konkluzji rozpracowując ten temat w RobboNG. Zaczynam się nawet zastanawiać, czy nie wprowadzić dwóch trybów mechaniki ruchu stworków - oryginalny i RK - z możliwością zdefiniowania dla danego zestawu planet, z którego trybu ma korzystać. Przy próbach stworzenia ujednoliconego algorytmu ruchu (takiego, który odtwarzałby wiernie zachowanie stworków zarówno w oryginalnym Robbo jak i wersjach opartych na RK) zawsze dochodziłem do sytuacji, kiedy wprowadzenie jakiejś poprawki sprawiało, że gdzie indziej ruch stworków się rozjeżdżał :/

    A tak swoją drogą, to czy udało Ci się znaleźć (tudzież jakoś udokumentować) konkretne różnice pomiędzy algorytmami ruchu stworków w Robbo i RK? Jeśli odkryłeś coś ciekawego, to chętnie bym rzucił okiem na to...

    I jeszcze jedno pytanie, w zasadzie - do wszystkich. Czy istnieje jakieś zestawienie opisujące to na jakich silnikach (Robbo vs. RK) bazują poszczególne wersje Robbo? Ciekaw też jestem na której wersji Robbo opiera się Alex...

    Zakładam, że gry generowane za pomocą Kreatora Poklika bazują na silniku RK (?).
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime19 Dec 2010
     
    a ze tak sie przypomne - jest szansa zeby na nokiach (szczegolnie tyczy sie platformy S40) - Robbo nie ruszal sie co chwila o dwie kratki zamiast o jedna? :)
    • 7: CommentAuthornothin
    • CommentTime19 Dec 2010
     
    dzięki za odpowiedź na moje pytanie...pozdrawiam community.
    • 8: CommentAuthorspoko_ws
    • CommentTime3 Jan 2011
     
    Dołączam się w imieniu kolegi do prośby dotyczącej Series 40 - dostał w prezencie Nokię 5130 i ma ten sam problem z wielokrotnymi przesunięciami po jednokrotnym wciśnięciu przycisku, który raportowali inni Forumowicze.

    Ja natomiast gram obecnie na Nokii C7 i dodam, że na dotykowym ekranie da się grać całkiem sensownie (telefon wyświetla pad), jedyną przeszkodą jest tylko fakt, iż w padzie pomiędzy strzałkami jest przycisk "Fire", więc od czasu do czasu zamiast poruszyć się w jakimś kierunku, tracę pocisk (a zwykle i życie ;)). Ale sądzę, że to kwestia przyzwyczajenia :)
    • 9: CommentAuthorspoko_ws
    • CommentTime10 Jan 2011
     
    Napotkałem ciekawą sytuację w Robbo Lutry 2, poziom 5. Wlazłem na linię działania magnesu, który zaczął przyciągać robocika. Po drodze jednak był jeszcze misiek i w momencie, w którym robocik zahaczył o miśka, do magnesu doleciał już tylko dymek, robocik zatrzymał się w miejscu, a aplikacja zakończyła się następująco:

    Nieobsługiwany wyjątek: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: Array index out of range: 10 at ...OutOfBoundsException.<init> at ad.d at ae.g at ae.run at java.lang.Thread.run
    • 10: CommentAuthorw1k
    • CommentTime12 Feb 2011
     
    hello,
    my mom have SCIPHONE (fake iphone) without OS, only J2ME and robbo doesnt work on this phone.. i see only splash screen.. it is posible play with touchpen?
  1.  
    Witam wiem, że to bardzo stary temat, ale nie chcę pisać nowego, więc chciałbym prosić o pomoc.

    Otóż posiadam telefon komórkowy Samsung S5610(z przyciskami) i niestety, ale po zainstalowaniu NewRobbo14.jar, w grze wogóle nie słychać dźwięku i nie mogę strzelać. Mam do tej gry sentyment, więc gdyby ktoś mi pomógł rozwiązać ten problem, byłbym wdzięczny.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Sep 2016
     
    Ciekawe, czy kolega gieniowski dalej rozwija aplikację? Szło całkiem niezle :)