atarionline.pl Heroes Orchestra - grają muzykę z hirołsów - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Feb 2020
     
    Wiem, że nie na temat :D
    ale pasuje mi mimo wszystko i sądzę, że może kogoś z forum zainteresować. Wczoraj filmowałem na koncercie w/w składu, a jest to niebagatelna grupa muzyków, był "oryginalny" kompozytor i w sumie nie będę reklamował, bo kto chce, to doczyta. Jak na zapis z live-stream, to wygląda to bardzo dobrze.

    Tak tylko dopowiem jako ciekawostka, że "latająca kamera" to ja tak latałem ;)


    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Feb 2020
     
    Na fortepianie to gra Najman czy Saleta?
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Feb 2020
     
    Heheh, nie trafiłeś - to właśnie kompozytor Paul Anthony Romero :)
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Feb 2020 zmieniony
     
    @mav, 1:07:26 to Ty?
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Feb 2020 zmieniony
     
    hehehehe faktycznie, tak, to ja :D patrzyłem czy owadzę ramieniem o te wszystkie kable i mikrofony.
    Pod koniec gdzieś przy końcowych oklaskach macham w rogu też,to akurat pamiętam.
    O, mam: 2:30:40, hihihi
    • 6: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    No to widzę wyższy budżet trochę od moich typowych transmisji :) Ja pracuję na budżetach w okolicach 0 PLN, ze skokami do maksymalnie 100 PLN za godzinę. Ale za wszystko, łącznie z kamerami, montażem live, "operatorami" (czyli ich brakiem) i ogarnianiem wszystkiego od dowozu, zasilania, aż po dźwięk i transmisję danych.
    Z tym, że ja to robię dla rozrywki i "oderwania od komputerów" w wolnym czasie i zwykle dla organizacji non-profit.
    Typowy przykład budżetu zero (zbliżenia od innego kamerzysty pracującego w podobnym trybie dla tych akcji) z wczoraj:
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    @jakubd - mogłeś kolegę poprosić, żeby też ogólną kamerę ustawił, to by ekran nie migał jak u niego.
    Przy Heroesach też nie opłynąłem w kokosy ;) zresztą tak samo jak przy jakimkolwiek filmie umieszczonym w domenie atarionline ;)
    • 8: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Ogólna była akurat moja - miałem 4 minuty na ustawienie, do tego obraz z rzutnika był wyłączony. Wystarczyło ustawić dłuższy czas naświetlania.
    • 9:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Domyślam się, choć nie zawsze dłuższy czas pomaga. Na Brothersach na przykład chińskie światła przestały migać na 1/63.4 :D tyle niedobrego, że tylko jedna kamera miała możliwość takiego ustawienia..
    Temat rzeka :)
    • 10: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime28 Feb 2020
     
    Oj tak, ale są dobre przewodniki, jak np. ta LGRa o kręceniu monitorów CRT:

    Ale ogólnie sprawdza się zasada, że trzeba mieć więcej czasu na przygotowania. Ale w tym konkretnym przypadku doszła sprawa budżetu, który wynosił, uwaga, ZERO PLN :)
    Za to mogę robić eksperymenty (np. ogarnianie synchronizacji obraz-dźwięk dla różnych kamer i grabberów, a więc i opóźnień, gdzie dodatkowo tor audio jest niezależnie podany do komputera) i jak coś padnie, to nikt nie będzie miał pretensji.