atarionline.pl COVID-19 Watcher - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony

polskatimes.pl:

Prezydent Donald Trump prosi Amerykanów, by w miejscach publicznych nosili maseczki. Sam nie zamierza tego robić, ale ludzie, którzy znajda się w jego pobliżu będą musieli przejść błyskawiczny test na obecność koronawirusa.

Donald Trump oświadczył, że nie będzie nosił maseczek. - Nie sądzę, bym sam zakładał maseczkę. To nie dla mnie. Poza tym czuję się dobrze - wyjaśnia i dodał: - Jakoś nie widzę siebie siedzącego w masce w Gabinecie Owalnym, gdzie witam prezydentów, premierów, dyktatorów i monarchów.

Nosić czy nie nosić maseczki - to pytanie wciąż dzieli nie tylko zwykłych ludzi, także lekarzy i specjalistów. Do tej pory Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stała na stanowisku, że noszenie maseczek przez tych, którzy nie wykazują wyraźnych objawów zakażenia lub nie miały kontaktu z zainfekowanymi, nie ma racji bytu.

Pod naciskiem wirusologów oraz rozwijającej się pandemii WHO zmieniło stanowisko. Nie czekając na opinie WHO, wiele krajów, w tym Izrael i niektóre rejony Niemiec zaleca, a w przypadku tego pierwszego, nakazuje zakładać maseczki każdorazowo, kiedy wychodzi się z domu.

->link<-
    • 2: CommentAuthorzbyti

Hiszpanka to 3 rzędy wielkości (edit: na ten moment) różnicy względem obecnej korony. Ciekawe są natomiast widoczne szczyty i doliny hiszpanki.

->link<-

Na worldometers.info można zobaczyć dane dla Nowego Yorku itd.
    • 3: CommentAuthorzbyti

Teraz Szwedzi niewiele robią z COVID-19 zapewne tak samo musiało być z hiszpanką 100 lat temu, odszukałem opracowanie na ten temat ->link<-

Na dziś dzień u nich to wygląda jak poniżej:

->link<-

EDIT:
    Jeszcze musiałbym sprawdzić czy dziś Szwecja jest ludniejsza niż 100 lat temu, ale zapewne tak a to skutkowało by lepszymi warunkami do transmisji w dzisiejszych czasach.

By porównanie było pewniejsze musi się skończyć przynajmniej ten miesiąc.

Nie wygląda na ten moment, że mówimy o porównywalnym zagrożeniu.
    • 4: CommentAuthorzbyti

Dr Jacek Bartosiak: A co jeśli epidemia covid-19 zdemoluje Zachód, a Azja będzie normalnie pracować?

Warto wysłuchać.
    • 5: CommentAuthorzbyti

• 6: CommentAuthorzbyti

o2:

dlaczego COVID-19 jest groźniejszy dla czarnoskórych mieszkańców USA?
    Specjaliści spekulują, że źródłem dysproporcji jest większa podatność tej grupy mieszkańców USA na COVID-19. Według ustaleń "CGTN" częściej cierpią oni na choroby przewlekłe, m.in. zmagają się z cukrzycą czy nadciśnieniem. Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne podaje, że to właśnie choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną różnic w długości życia osób czarnoskórych i białych.

Aż 72 proc. zmarłych na COVID-19 stanowią osoby czarnoskóre.

->link<-

Na chwile obecną w ~332 000 000 kraju mają ~11 000 zgonów.
    • 7:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 Apr 2020

@zbyti
    idź się przejdź,albo wyjdź na balkon-pomaga ;)
    Dr Jacek Bartosiak: A co jeśli epidemia covid-19 zdemoluje Zachód, a Azja będzie normalnie pracować?
    ciekawa rozmowa
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020

IRATA4:

idź się przejdź

A nie dostanę mandatu od takich przewrażliwionych ludzi jak ty?
    • 9:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 Apr 2020

@ zbyti
    i tu się mylisz,ja nie jestem przewrażliwiony,po prostu nie jestem ignorantem,dobrze że @laoo widzi wzrost zachorowań równie wyraźnie,inaczej bym pomyślał że mam zhakowany internet i tv.
    • 10: CommentAuthorzbyti

@IRATA4 a ja patrzę na śmiertelność i nie widzę powodu do obecnej reakcji ekonomicznej.

EDIT: po komentarzu @IRATA4 widzę, że to niezrozumiałe.
    Chodziło mi o decyzje rządów które spowodowały skutki ekonomiczne. Myślałem, że to oczywiste.

Zdanie powinno brzmieć: a ja patrzę na śmiertelność i nie widzę powodu do obecnej reakcji społeczno-politycznej.
    • 11:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 Apr 2020

@zbyti
    dziwne,nie widzisz co się dzieje,ludzie siedzą w domach popyt spada,produkcje stają bo nie ma dla kogo,koncerny samochodowe robią respiratory,maski do nurkowania są przerabiane na maski filtrujące... i dziwisz się że wszystko leci na łeb ?
    • 12: CommentAuthorzbyti

IRATA4:

dziwne,nie widzisz co się dzieje,ludzie siedzą w domach popyt spada,produkcje stają bo nie ma dla kogo,koncerny samochodowe robią respiratory,maski do nurkowania są przerabiane na maski filtrujące... i dziwisz się że wszystko leci na łeb ?

Ja nie mylę skutków z przyczyną.

EDIT: miałem na myśli decyzje rządków które spowodowały obecne skutki ekonomiczne.
    • 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 Apr 2020

@zbyti
    to ja w takim razie nie rozumiem o jaką reakcje ci chodzi,poszedłem dalej i wytłumaczyłem pewne oczywiste zależności,co tu się dziwić?
    • 14: CommentAuthorzbyti

@IRATA4 dziwię się, że ktoś takie decyzje podjął przy obecnych danych mając świadomość skutków ekonomicznych. No chyba, że wchodzimy w teorie spiskowe i komuś na tym zależało.

Szwedzi i Białorusini według mnie ocenili sytuację prawidłowo.

EDIT:
    Łukaszenka powiedział, że podjął taką decyzję a nie inną pomimo głosów doradców bo na COVID-19 jakaś ilość ludzi umrze ale przy restrykcjach jakie mu się proponuje to za miesiąc, dwa na pewno wszyscy (w jego kraju) zaczną umierać z głodu.
    • 15: CommentAuthorzbyti

wp:

w ubiegły weekend w Krakowie wręczono potężne kary pieniężne za "naruszenie czasowego ograniczenia korzystania z tzw. zieleńców pełniących funkcję publiczną". Karami pieniężnymi w wysokości 12 tys. złotych ukarano mężczyznę za jazdę po bulwarach przy Wiśle oraz kobietę, która spacerowała w pobliżu. Podobną karę wymierzono wobec dwóch kobiet spacerujących po Parku Dębnickim.

->link<-

@IRATA4 sam idź na spacer ;) Ja aktualnie żyję w państwie policyjnym :]
    • 16:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 Apr 2020

@zbyti
    ...a w pomorskim grupka osób w tym jedna co miała kwarantanne,urządziła sobie grilla .
    Za małe kary dają to fakt .
    Tylko po co przyjmują mandaty ?,przecież nie ma przepisu który mówi o takich karach a art. 54 „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.”to nie jasny art. do mydlenia oczu,jak ktoś przyjmuje mandat za ten art. jest niedoinformowany.

Już byłem rano na zakupach,wystarczy.
    • 17: CommentAuthorzbyti

Z tego samego art. co ostatnio podałem:

Poznańska policja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec 8 funkcjonariuszy, którzy w niedziele zorganizowali grilla nad Jeziorem Maltańskim - przekazał Andrzej Borowiak. Oprócz tego policjanci muszą zapłacić mandaty za złamanie rozporządzenia zakazującego zgromadzeń.

Bulwersującą sprawę opisał jako pierwszy epoznan.pl. Jeden z czytelników portalu podczas niedzielnej przechadzki poczuł zapach grillowanej kiełbasy niedaleko Nowego Zoo. Kiedy podszedł bliżej, zauważył kilku policjantów oraz ich motory. Sprawę potwierdza poznańska policja.

- Ośmiu policjantów z ruchu drogowego opuściło swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu - przyznaje rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. Mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował także, że funkcjonariusze otrzymali 500-złotowe mandaty za "naruszenie rozporządzenia sprzed kilku dni, które zakazuje mieszkańcom gromadzenia się z powodu koronawirusa".

Jak to ktoś skomentował: zniżka dla mundurowych?

EDIT: @IRATA4 to nie mandat to kara administracyjna której nie można nie przyjąć, można się co najwyżej odwołać, co nie wstrzymuje egzekucji. A widełki kwotowe wprowadzono parę dni temu. Jesteś nie na bieżąco.
    • 18: CommentAuthorzbyti

OK. Już się 2x zarzekałem ;) Może za trzecim się uda, idę w OFF w tym wątku.

Do końca kwietnia się okaże czy COVID-19 pikuje jak szalony (statystyki zgonów) czy to choroba na którą się po prostu choruje, czasem umiera a większość nawet nie zauważyła u siebie objawów.
    • 19:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 Apr 2020

ja też,chyba że na ulicach,na osiedlach zaczną zalegać i gnić zwłoki ;),to zamieszczę foto.
    • 20: CommentAuthorzbyti

ON ;) bo warto wiedzieć :]

Jerzy Kwaśniewski:

Dostałem dzisiaj parę pytań o konstytucyjność kar pieniężnych nakładanych przez inspekcję sanitarną na obywateli na rowerach, obywateli na spacerach z dziećmi, obywateli kapłanów za obecność ponad 5 wiernych w kościele, czy wreszcie na (aż strach pomyśleć) obywateli odwiedzających polskie knieje. No to przyjrzyjmy się. Kary pieniężne inspekcji sanitarnej nakładane są na podstawie przyjętego w nowelizacji 31.03.2020 roku nowego przepisu art. 48a ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Przepis wszedł w życie nazajutrz po publikacji. To też przesłanka do oceny konstytucyjności w świetle art. 2 Konstytucji (bo niby kiedy obywatel miał poznać nowe prawo), ale na razie ten wątek pomińmy. Ustawodawca sprytnie wybrał formę nałożenia kary, czyli administracyjną karę pieniężną. Rzeczywiście, od lat trwa w prawie konstytucyjnym, karnym i administracyjnym spór co do do tego, czy wszystkie gwarancje właściwe prawu karnemu mają zastosowanie również w przypadku administracyjnych kar pieniężnych. A gwarancją, która tutaj miałaby zastosowanie jest stara zasada, zgodnie z którą nie ma kary bez wcześniejszej ustawy (nulla poena sine lege poenali anteriori). Często uzupełniana przywołaniem pokrewnej zasady, zgodnie z którą norma nakładająca karę musi być sama w sobie maksymalnie jasna i precyzyjna, zawierająca wszelkie przesłanki kary (nullum crimen sine lege certa). Zresztą również Konstytucja wprost stanowi o tym w art. 42 ust. 1, gdzie czytamy "odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia". Czy zatem można nakładać na nas wielotysięczne kary pieniężne za naruszenie obowiązków określonych nie w ustawie, ale w rozporządzeniu? Przecież to oznacza, że faktycznie czyny podlegające karze mogą zmieniać się z dnia na dzień, stosownie do rozporządzeń ministrów, i bez ustaw. I na to znajdujemy odpowiedź w nauce prawa konstytucyjnego oraz orzecznictwie TK. Otóż TK przyznał, że kary administracyjne (w tym inspekcji sanitarnej) nie muszą spełniać ww. wyśrubowanych norm gwarancyjnych CHYBA, ŻE rzeczywisty cel danej kary jest właściwy dla prawa karnego, a ustawodawca tylko dla sprytnego wybiegu ubrał ją w szaty sankcji administracyjnej. I dlatego od lat TK powtarza jak mantrę zdanie „tylko stwierdzenie, że konkretna sankcja administracyjna ma wyłącznie charakter sankcji karnej, obligowałoby do zastosowania zasad wyrażonych w art. 42 Konstytucji” (P 19/06, P 12/01, SK 52/04, TS 212/16…). Co tu dużo mówić, art. 48a ustawy to chyba właśnie taki przypadek. Nie realizuje celu kary administracyjnej (prewencja, ochrona, zabezpieczenie), bo tym byłoby wymierzanie kar dla zarządców parków i lasów za zaniechania w ich zabezpieczeniu. A szerzej, kara administracyjna musi być wymierzana w związku ze specyficznymi obowiązkami administracyjnymi szczególnych adresatów, nie zaś ogólnymi obowiązkami każdego obywatela. Cel art. 48a jest ściśle karny, to groźba represji skierowana do każdego obywatela za naruszenie zakazu. Trudno o bardziej oczywistą normę karną. Zatem obejmują ją jednak wszelkie gwarancje właściwe dla prawa karnego. A na tym polu art. 48a… leży. Bo jak już pisałem na próżno dociekliwy Kowalski szukałby w art. 48a jasnego wyłożenia, za co jaka kara może mu grozić. A to z tego powodu, że art. 48a przewiduje kary pieniężne za "nie stosowanie się do nakazów, zakazów lub ograniczeń" ustanowionych w rozporządzeniach. To tam przeczytamy (jeżeli rozporządzenie właśnie się nie zmieniło), ile metrów musimy oddalić się od małżonki, a ile od dorosłego dziecka, czy wolno nam przejść do pracy ścieżką przez skwer i czy w autobusie na pewno może być 21 osób a w bazylice tylko 5. Ustawa zawiera w art. 48a jedynie taryfikator kar. A to dalce zbyt mało, by spełnić zasady nulla poena sine lege poenali anteriori, nullum crimen sine lege certa i standardy chronione art. 2 (zasada państwa prawnego, zawierająca zasadę poprawnej legislacji), art. 31 ust. 3 (zasada ustawowego ograniczania praw i wolności), czy art. 42 ust. 1 Konstytucji (omówiona wcześniej zasada określenia w ustawie czynu zabronionego). Co to w efekcie oznacza? Ano tyle, że nałożone kary warto skarżyć. Sprawa nie będzie jednak ani prosta ani łatwa. Sądy są na razie właściwie zamknięte, a spryciarz ustawodawca nadał decyzjom o nałożeniu kary pieniężnej rygor natychmiastowe wykonalności. W razie ociągania się z płatnością krnąbrny obywatel (lub obywatel kapłan) zostanie poddany uroszczonym procedurom egzekucji należności administracyjnych i poniesie dodatkowe koszty. Ewentualne skarżenie niekonstytucyjnych kar będzie można prowadzić już po epidemii. PS Nie namawiam w żadnym wypadku do podejmowania ryzyka łamania ograniczeń sanitarnych. Namawiam jednak ustawodawcę, by wykazał to minimum staranności w stanowieniu prawa, by nakładane gargantuiczne kary za wizytę w parku lub spacer z dzieckiem nie zaczęły (po kilku orzeczeniach sądów) budzić wesołości. Bo władza, której się boją, może być skuteczna; ale władza, z której się śmieją... PPS §5 pkt 4 rozporządzenia Rady Ministrów z 31.03.2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przewiduje, że możemy przemieszczać się w celu uczestniczenia w czynnościach religijnych. Nic zatem prostszego, niż wyznaczyć sobie szlak pielgrzymkowy dom-kościół - kapliczka - miejsce pamięci - kościół - dom. Z pożytkiem duchowym, a i z ryzykiem prawnym niższym.

->link<-

OFF
    • 21:

CommentAuthorIRATA4

->link<-

MANIPULACJA

nie każdy szpital jest zakaźny,a w niezakaźnych ograniczają licznbę pacjentów,to normalne że są pustki bo operacje odwołane.A właśnie mówili w wiadomościach że w USA niebawem nie będzie gdzie trzymać zwłok... zakładając że śmiertelność nie przekroczyła (choć przekroczyła)sezonowej śmiertelności na choroby oddechowe,to skąd takie problemy ?
    (z drugiej strony muszę zobaczyć co gadają na TVN )bo Polsat ma Układ:" Polsat staje się telewizją sprzyjającą władzy w zamian za spokój Zygmunta Solorza w interesach. Jeden z wątków afery KNF to klocek pasujący do tej układanki."
    @zbyti
    jak masz fb może to cię zainteresuje,albo kogoś
    ->link<-
    • 22: CommentAuthorzbyti

Chyba jednak Szwedzi nie będą ostatecznie probierzem jak można przejść obecną sytuację bez zamykania biznesu. Zobaczymy.

thelocal.se:

April 7th:

Sweden's government will get extra powers to make fast decisions in order to limit the spread of the coronavirus.

A new bill which would allow the government to take measures -- such as closing schools, shopping malls, or restaurants -- without first getting parliamentary approval, now has enough support in parliament to be passed, following discussion with the main opposition parties.

The law is set to apply from April 18th to June 30th, and will only apply to measures related to the coronavirus crisis.

"We are now experiencing a historically difficult situation and we need opportunities to make difficult decisions if necessary," said Health Minister Lena Hallengren. "Even if parliament works fast, it can mean that we lose days. We are not prepared to take that risk."

Hallengren added that the government does not currently have concrete plans for any measures it would take under the new law.

->link<-

Who's actually responsible for Sweden's coronavirus strategy? ->link<-

Dobra jak OFF to OFF.
    • 23:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime8 Apr 2020

A co,nie zabija ? Zabija !
    Jak wszędzie jest wirus to po co dziennikarz ma się narażać i robić w USA zdjęcia,skoro we Włoszech to samo,co ?, inaczej szpital wygląda?,może w Chinach,ale to nie Chiny!;)

Te foty to ewidentna pomyłka.
    • 24: CommentAuthorlaoo
    • CommentTime8 Apr 2020

Dla mnie to materiał ilustracyjny z jakiejś bazy z której korzystały obie stacje.
    • 25: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Apr 2020

@laoo nie bagatelizował bym zjawiska

How a fake war photojournalist totally fooled media organisations around the world ->link<-

Uznaję, że to wciąż mój OFF bo to nie o koronie tylko o rzetelności ;)
    • 26:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime8 Apr 2020 zmieniony

@zbyti
    ...z off to sobie też tak wmawiam ;),nie ma co popadać w skrajności,ale takiej gafy jak z tym zdjęciem by nie popełnili.
    EDIT
    Ale przez takie szopki tracą na wiarygodności,takie materiały na pewno się kupuje,podobnie było w wydawnictwach w których do tej pory pracowałem-"dostajesz" całe bazy bardzo dobrych przeróżnych zdjęć,jak jakieś potrzebne to płacisz i to niemało,podejrzewam że z materiałami video jest podobnie.
    • 27:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime8 Apr 2020

zastanawiam się czy nie zrobić wątku z listą obecności ;)
    • 28: CommentAuthorzbyti

@IRATA4 to nie o to chodzi, że mam przesyt czy coś. Ja po prostu nie lubię jak ktoś mnie robi w balona, stąd zrobiłem sobie z tego wątku "notes pandemii".

Porównałem jednak dane Szwedów i przebiegu hiszpanki u nich. Obecne faktycznie nie wiadomo czy jesteśmy u podnóża szczytu (i to którego szczytu?) czy się do niego zbliżamy, jak na mój ogląd laika. Zobaczymy, czy jak bywało do tej pory z epidemiami, za chwilę krzywa dzięki (czy pomimo) wysiłkom ludzkim zacznie opadać czy też nie.

Oczywiście procent zarażonych obecnie umrze więc liczba zgonów jeszcze wzrośnie etc.

Ja wciąż nie widzę powodu by zrujnować gospodarkę w Polsce na podstawie obecnych (dostępnych) danych. Wciąż wydaje mi się, że albo czegoś nam nie mówią albo poszaleli, albo "patrz dowolna teoria spiskowa".

Kolejny problem mam taki, że oficjalna narracja jest histeryczna a przeciwna kompletnie wariacka, nie udaje mi się znaleźć nic co było by wyważone i wypowiedziane przez osoby kompetentne.

Uważam, że trzeba dać przynajmniej miesiąc czasu zanim się wróci do dyskusji.
    • 29:

CommentAuthorIRATA4

@zbyti
    i tu się z tobą zgadzam,co do gospodarki to mnie to nie dziwi,ja mam produkcje gadżetów w Wietnamie i Chinach,jak tam się zaczęło to wiedziałem że dostanę po tyłku,już nie mówiąc o odwołaniu imprez,koncertów,zlotów... Polska gospodarka jest zależna i z każdym rokiem coraz bardziej,unia wymusza export/import,do tego wszystko idzie w złym kierunku,np:środowiska Pat. LGBT(wszyscy tacy nie są) "które włażą z butami w rodziny,niszczą "to jest indoktrylnacja której celem jest zatarcie tożsamości Państwa,zapomnienie wartości narodowych i niepodległości,wszyscy równi.Jak chcesz to mogę polecić ci kilka książek np"Zmanipulowany Umysł"albo wzbudzająca kontrowersje"Żydzi,Gender,Multikulti" nie jestem rasista, potrafię wyciągać wnioski,ale widzę i jednocześnie mam dystans do tego co się dzieje,wyciągam wnioski,obserwuje,a czasem "coś palnę" gdyż sprawdzam reakcje .
    edit
    ->link<-
    • 30: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime8 Apr 2020

• 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Apr 2020

@bob_er przeczytałem całość, dobry artykuł!
    • 32:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime8 Apr 2020

ciekawe,tylko że teraz najważniejsze są wybory a "wagonik"niech sobie jedzie,co gorsz niektórzy nie wierzą że jedzie .

Napisałem kiedyś po pijaku niezłe opowiadanie,które kiedyś jak dopracuje to być może wydam,w opowiadaniu jest poruszony delikatny temat,w delikatny sposób i zadane pytanie,oraz odnośnie opatrzność(wyciągnięty niedelikatny wniosek),bo jaka opaczność kierowała ręką kierowcy który wybierając teoretycznie mniejsze zło wyprowadził auto i wjechał w grupkę dorosłych osób,ratując tym samym grupę bawiących się dzieci ? Boska ? ... tyle że te dzieci nie potrafiły wykorzystać danego im daru,powyrastali na bandytów,ludzi zdeprawowanych i złych,kosztem normalnych obywateli którzy ponieśli śmierć w wypadku.Tak w skrócie.
    • 33:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime8 Apr 2020

"Poznańska radna PiS wrzuciła na Facebooka zdjęcie gwiazdy porno. Uwierzyła, że to pneumolog z Nowego Jorku?"

Ha,ha,ha dobre.
    • 34: CommentAuthorzbyti

Nowy Kuf Drahrepus? ->link<-

a nie... to ten sam ;P
    • 35:

CommentAuthorIRATA4

Donald Trump przyznał nagrody w kategorii „fake news”. Jedna dotyczy Polski

ale nas doceniono,i wyróżniono !
    ;)
    Ciekawe jakie "nagrody"będą jak pandemia minie.

PS.dziś mam depresję ... że nie minie,każdy kto zachorował będzie chorował ponownie...do skutku +... :(.
    Dziś zły dzień,chyba obejrzę jakąś komedie,ale dzisiaj wpis Magistra poprawił mi nieco humor :D.
    • 36:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime8 Apr 2020

• 37:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime8 Apr 2020

Zostawiam tylko do przemyśleń.

To: ->link<-

I to:

Chyba nikt tego nie chce.
    • 38:

CommentAuthorIRATA4

EDIT

.... a rok później.

• 39: CommentAuthorlaoo
    • CommentTime9 Apr 2020

@Creonix

A szczepionka przeciw gruźlicy zmniejsza ryzyko szcześciokrotnie. Szach-mat? ;)
    • 40: CommentAuthorurborg
    • CommentTime9 Apr 2020

@CreoniX
    Dzięki za wrzutkę. Czyli to nie jest tak że im więcej szczepień to tym bardziej jesteśmy odporni. To zdaje się potwierdzać tezę że duża liczba szczepień zmniejsza odporność na nowe nieznane patogeny.

@laoo
    Skąd masz te dane? Masz jakieś badanie? Bo z tą gruźlica to słyszałem niusa. Tyle że to była tylko statystyczna analiza że kraje z byłego bloku komunistycznego szczepiące na gruźlicę, mają mniej zachorowań niż Europa zachodnia, która na gruźlicę nie szczepi.
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Apr 2020

duzo zalezy od stylu zycia... niektorym przeziebienie nie wyrzadzi szkody

• 42: CommentAuthorurborg
    • CommentTime9 Apr 2020

Styl życia, ruch, zdrowe odżywianie są ważne. Aczkolwiek jak ktoś jest zdrowy i wysportowany to nie znaczy że nic go nie zmorze.
    ->link<-

Swoją drogą pytanie ile u nas jest faktycznie zarażonych i ile faktycznie zmarło. Bo z testami jest krucho. Być może te oficjalne statystyki to ułamek prawdziwej ilości zarażonych?
    • 43: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime9 Apr 2020 zmieniony

urborg:

Swoją drogą pytanie ile u nas jest faktycznie zarażonych i ile faktycznie zmarło. Bo z testami jest krucho. Być może te oficjalne statystyki to ułamek prawdziwej ilości zarażonych?

Dlatego jak jest obecnie dowiemy się za rok porównując ilość zgonów.

Ostatnimi laty roczna ilość zgonów dwa razy mocno skoczyła a nie przypominam sobie by o czymś mówiono, od 2-3 lat średnio co miesiąc zaczęło umierać ~1000 polaków więcej. Wymiera jakieś pokolenie babyboom?

Zobaczymy jak wygląda 2020 w 2021 ;) Chyba, że idzie dane z marca a później z kwietnia znaleźć już teraz na stronach GUS.

Mój "ulubieniec" coś o tym mówi w 16:15 minucie.

Według przytaczanego przez Gadowskiego opracowania w okresie COVID-19 liczba zawałów "klasycznych" w USA spadła o 70% wiec jeżeli nie wydarzył się cud to teraz wpadają do puli zmarłych na COVID-19.
    • 44:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime9 Apr 2020

@ urborg
    wujek pracuje w Łódzkim szpitalu WAM-jest profesorem,czytając w internetach o chininie i jej stosowaniu w przypadku koronawirusa postanowiłem podpytać i zaopatrzyć się w ów lek o nazwie(Arechin)lek jak słusznie zauważył Kaz zawiera pochodną chinoliny (Chlorochine),stosowany jest w szpitalach przy mocniejszych objawach korony by nie doprowadzić do zapalenia płuc,wcześniej podawany był w ciężkich przypadkach z uwagi na możliwość wystąpienia skutków ubocznych a tych ma całkiem sporo,nie wiadomo w jakim stopniu pomaga,badania trwają.

Odnośnie szczepionki na Gruźlice to ogólnie zwiększa odporność również na inne patogeny(nie mylić z patosceną ;) )
    Szczepionka jest zaprojektowana w celu ochrony ludzi przed gruźlicą (tuberkulozą, TB), ale powoduje w organizmie wzrost odporności niespecyficznej również na inne patogeny. Na podstawie wcześniejszych odkryć naukowcy liczą na to, że może ona pomagać nie tylko w zwalczaniu koronawirusa SARS-CoV-2, ale też podnosić skuteczność szczepień przeciw grypie.

Szczepionka BCG znacząco zwiększa też wydzielanie prozapalnych cytokin, zwłaszcza IL-B1, które mają kluczowe znaczenie dla odporności na wirusy. W organizmach myszy zarażonych wirusem Vaccinia stwierdzono zwiększoną aktywność komórek odpornościowych CD4+, które biorą też udział w zwalczaniu nowego koronawirusa.
    • 45: CommentAuthorlaoo
    • CommentTime9 Apr 2020

@urborg

Coś tam można znaleźć: ->link<-
    • 46:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime9 Apr 2020

nie wiem jak to nazwać,lekka nieodpowiedzialność i przesadna reakcja,inni łażą nie czepiają się,wystarczyło powiedzieć że koniec wietrzenia i zaproponować powrót do domu,zamiast robić takie akcje,cholera wie kto wcześniej siedział w radiowozie i z kim ci policjanci wcześniej mięli kontakt.
    • 47: CommentAuthorurborg
    • CommentTime9 Apr 2020

@Irata4
    Policjant też człowiek. Zapewne gdyby gość się nie stawiał to skończyło by się na pouczeniu. Pytanie co miał Policjant zrobić w tej sytuacji? Odpuścić bo gość się stawia? Musiał wyegzekwować przestrzeganie prawa tym bardziej, że jeszcze był nagrywany. Teraz delikwent od grzywny się pewnie nie wywinie i po co mu to. No głupota po prostu.
    • 48:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime9 Apr 2020

wywinie się gdyż nie złamał prawa,wystarczyło by pouczenie,natomiast nasi policjanci działają na tak zwanego "HUKA"podobnie jak środowiska przestępcze,gość palcem nierobiony i zastraszyć się nie da,dla mnie to słabo przeszkolony policjant postawiony w absurdalnej sytuacji,na to paragrafu konkretnego nie ma,i myślę że facet miałby szanse na wygranie sprawy,tyle że nie ma początku nagrania i nie wiadomo czy gość nie miał kwarantanny.
    • 49: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime9 Apr 2020

To uczucie kiedy zaczynasz się zgadzać z reptilianami :D

• 50:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime9 Apr 2020 zmieniony

@zbyti uważaj bo jeszcze obudzisz się na płaskiej ziemi ;)

masz,powinno ci się spodobać .

edit.

od 3:35 polecam