atarionline.pl Archon Adventures - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 May 2020 zmieniony

Hehe... Mq nie masz do końca racji, bo na A8 ktoś już próbował zmierzyć się z Diablo ale temat właśnie go przerósł. To Heaven, proponuję z nim trochę to omówić. :)
    ->link<-

->link<-
    • 2:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime23 May 2020 zmieniony

@mgr_inz_rafal: Dzięki. :)

Archon Adventures Maker

Tym razem w 0.523 nie wiele się zmienia.
    Sporo bałaganu się zrobiło, ale... nie brudzi się tam, gdzie się nic nie robi ^_^ Oczywiście, staram się sprzątać na bierząco, jednak nie zawsze się o wszystkim pamiętam :P

Doszła nowa opcja w głównym menu "General Battlefield Classification" w której zarządzamy właściwościami wszystkich broni i jednostek dostępnych w grze.
    GBC jest w fazie rozwojowej, ale już częściowo można modyfikować parametry i obserwować, jak ze sobą współgrają.

Będzie możliwość tworzenia nowych broni oraz definiowania postaci.
    Jak przyjrzycie się zakładce Characters zobaczycie, że występują w niej też jednostki z Jasnej strony. Będą one występowały w grze - tylko muszę zrobić spritey.
    Każda postać oprócz swoich właściwości, ma definiowane uzbrojenie, składające się z czterech elementów:
    - Attacking hand
    - Ammunition (ten zwrot mnie rozśmiesza, ale nie znam innego określenia, bo czymże jest strzała dla łuku jak nie amunicją? :D)
    - Defending hand
    - Spell

Nieunikniony był taki podział, zwarzywszy na to, że elementy uzbrojenia charakteryzują cechy indywidualne. Dzięki takiej konstrukcji, łatwiej obliczać ostateczne wartości cech postaci.
    • 3: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jun 2020 zmieniony

Woow.. general batlefield classification robi wrażenie, ale pozatym to coś się chyba popsuło, brak tilesów.
    • 4:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime2 Jun 2020

@astrofor: A stworzyłeś nowy świat? :D
    Tilesy pojawiają się po stworzeniu nowego świata (projektu)

Wiem, że trochę to dziwnie działa wszystko, ale obecnie pracuję nad usprawnieniem GBC i ogarnięciem małego bałaganu, jaki powstał :)

Myślę, że już nie długo pokarzę zmiany.
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 Jul 2020

coś ani widu ani słychu o projekcie, jakieś postępy ?
    • 6:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jul 2020

No właśnie, ciekawe, czy udało sie usprawnić GBC. U mnie obrazek dla PeBe rozgrzebany, w wolnej chwili trzeba będzie go dokończyć.