atarionline.pl Konsolka Retro ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jun 2020 zmieniony
     
    Mam dostęp do takich konsolek z wbudowanym emulatorem NES,zastanawiam się czy szło by je przeprogramować by wszczepić tam emulator Atari xl/xe,konsolki są w różnych wersjach kolorystycznych,są czerwone,białe,niebieskie,czarne.
    No i kosztują "grosze".
    Co o tym myślicie ?



    Wieczorem wrzucę fotki "bebechów",konsolki włączonej itp.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Jun 2020
     
    Ja myślę, że jak kosztuje grosze, to w środku nie będzie czegoś na kształt raspberry pi, jak w C64 mini.
    • 3:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime3 Jun 2020
     
    Ja używam RG-350 i na niej bez problemu działa atari800, jak również nes,mame, snes i inne.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Jun 2020 zmieniony
     
    No to może się da. Ale RG-350 nie kosztuje groszy.
    DIGITAL POCKET HAND HELA SYSTEM :)
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jun 2020
     
    32zł,niebawem podeślę fotki.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jun 2020
     




    • 7:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Jun 2020
     
    Tak myślałem, że będzie w środku glut zalany i tyle. Pewnie z tym nic się zrobić nie da. A tam jest chociaż jakieś wejście na kartę, albo kabel usb, żeby jakieś gry inne wrzucać, czy masz tyko zestaw z góry narzucony? Jaka jest lista gier, gdzie to sie kupuje za te 32zł?
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jun 2020
     
    @ Mq
    ... rozmawiałem z pewnym elektronikiem sceny C64,podpina się pod takie układy i wedle tego co mówił da się je zaprogramować,w większości są właśnie zalane gluty,może uda mi się jutro zakupić jeden egzemplarz nieco inny,teoretycznie mocniejszy,z większym ekranem i nieco droższy,ale również pozbawiony wejść,no nie jest wyposażony w znane gry z NESA w miejsce których wgrane są jakieś twory udające klasyki które znamy...
    Zestaw gier jest z góry narzucony i taki sam w każdej konsolce,jest CONTRA 2,Super Mario,Popeye,Pooyan,Dig-Dug,1942,Double Dragon 2,Road Fighter,Chip & Dale,Donkey Kong,F-1 Race,Ice Climber,Ballon Fight,Lode Runner,Pac-Man,Ninja Kun,Exerion,Joust,Sky Destroyer,Zippy Race,Ye Are Kung-Fu,Karateka,Arkanoid,kilka mniej znanych,oraz kilka wymysłów.
    Konsolki można kupić przeze mnie,nie zarabiam na nich,mam dostęp do różnych takich.
    • 9:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Jun 2020
     
    Ciekawe. No to jak ktoś wymyśli jak się podpiąć i co fajnego można w to zaprogramować zamiast oryginału, to może być fajne. Ale póki nie ma recept gotowych, to rozgryzanie tego może być trudne.
    • 10:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    Jak ta konsolka jest na linux-ie lub android-zie to są emulatory Atari i innych konsol które zadziałają.
    • 11: CommentAuthorsis101
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    IRATA4 - pisałeś, że przez Ciebie można to kupić? W jaki sposób? Za ile itp.?
    • 12: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    @IRATA4 - w temacie jakichś zabaw z SW. Czy wiadomo coś, jaka elektronika tam siedzi? Co to za zalany układ?
    • 13: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    to cos takiego ?:

    cena 32 zl wydaje mi sie troche nierealna, 80zl - tak.
    • 14:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    Na Ali pełno jest takich konsolek, jak ktoś kupuje większą ilość to pewnie za taką cenę dostanie. Wątpię ,że da się coś z tym zrobić, trzeba szukać czegoś na linuxie i sprawdzić jeszcze jakie jest wsparcie. Pewnie koło 200zł trzeba wydać.
    • 15:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    Ja w sumie za te 32 zeta mógłbym to wziąć, dla młodego. Akurat imieniny będzie niebawem miał
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    @ astrofor
    może być 80 zł,jak tak chcesz. ;)
    Realna,tyle płacę,mam znajomości w Vietnamie,Chinach-serio.Moja przyjaciółka(Chinka) prowadzi hurtownie,mam dostęp do wszystkiego co wymyśle a ona będzie w stanie to odnaleźć na terenie CH.
    Mam dostęp również do droższych zabawek-miniaturowych samochodów czterosuwowych zdalnie sterowanych i innych bajerów,niebawem otwieram sklep online-Fruwadełka.pl,gdyby nie wirus to już by działał...
    @ shanti77
    a ja nie wątpię gdyż rozmawiałem z elektronikiem ze sceny C64,tak się składa że mamy wspólnego kumpla,wó elektronik kombinował z podobnymi konsolkami które miały zalane układy,powiedział że to żaden problem,większość tych konsolek ma jakiegoś okrojonego Linuksa i można w zasadzie tam wrzucić wszystko.


    W związku z zainteresowaniem napisałem do człowieka który moduje takie konsolki,sprawdzi co tam w środku piszczy,ile pamięci itp a jeżeli będzie możliwość to wrzuci emulator Atari.
    Napiszę tutaj o rezultatach prac.


    Mam również dostęp do innych konsolek,konsolek nieco droższych 60zł,np stylizowane na PSP akumulatorowe konsolki z dużo lepszym ekranem i mocniejszymi bebechami(mają wgrany emulator Mega Drive który chodzi bardzo dobrze) w dodatku z ciekawie rozwiązanymi cartridge-otóż sam cartridge nie zawiera układów a jedynie łączy odpowiednie obwody uruchamiając w ten sposób normalnie niedostępną pamięć z zapisanymi na niej grami,takie mechaniczne przełączanie banków pamięci he,he -pomysł extra-koszt "cartridge"minimalny bo same ścieżki no a gracz ma dostęp do nowych gier he,he które de facto ma na konsoli-taki LOL .

    Nie trzeba zamawiać iluś sztuk,można jedną,cena dotyczy sztuki.
    • 17:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    @IRATA niestety nie wystarczy czegoś tam wgrać, emulator musi być skompilowany pod dany sprzęt (procesor,video,dźwięk i klawisze), nawet podobne urządzenia sprawiają problemy, ale życzę powodzenia, może jakiś "magik" da radę.
    • 18:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime8 Jun 2020 zmieniony
     
    To raczej klasyczny NES on chip. Czyli reimplementacja NESa w jednym glucie :). Chińczycy tłuką na takim czymś tysiące wersji różnych kopii NESa. Nie zmieniło się to w zasadzie od czasów Pegasusa, stąd taka cena, bo tłuką ten sam chip od lat.
    Jest to rozwiązanie, którego nie przeprogramujesz, bo jest to po prostu kopia chipsetu NESa (niezbyt wierna z resztą, co objawia się np. fałszującym dźwiękiem w niektórych grach).
    Zaletą jest to, że obsługuje toto, carty NESowe - (jeśli spod gluta wyprowadzili w ogóle odpowiednie sygnały i wiesz jak podpiąć je do gniazda.

    Zobacz np to: ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    @ Pecus
    ok,zaraz zobaczę filmik.
    Tyle że wersje tych konsolek są różne,mam również w nieco wyższej cenie dostęp do znacznie lepszych jakościowo klonów Segi Mega Drive w formie przenośnej,opisałem to w poście wyżej.
    Wiem chyba jakie konsolki masz na myśli,dodam że nie uruchomisz na nich niektórych gier,takich jak "Golden Five",ale nie wszystkie takie są... na pierwszy rzut oka nie poznasz,w każdym razie będziemy próbowali coś tam wrzucić,jak z tą wersją nie pójdzie to kolega spróbuje rozpracować te z Mega Drive na pokładzie .