atarionline.pl Drukarka Atari 1029 i inne - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jun 2022 zmieniony
     
    Jakubd - do sprawdzenia.

    A przy okazji - od kolegi Grześka dostałem instrukcję do Print Shop, niestety w języku niemieckim, więc trudniej dla anglojęzycznych.
    • 2: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime18 Jul 2022
     
    Wyjaśniło się, dlaczego tasiemki do naszej drukarki są/były dalej produkowane. Mianowicie jest taka firma, się zwie Pyramid, i ona produkowała drukarki rejestrujące czas pracy na kartach. I nadruk czasu robiła głowica, do której wsadzało się dokładnie taką tasiemkę z tym plasticzkiem, który w mojej 1029 niestety zderzał się z papierem.
    Przykład konkretnego modelu: Pyramid Time Systems Model 3700 Heavy-Duty Time Clock, Document and Job Recorder
    Focia w załączniku.
    Film Youtube z wymiany tasiemki w modelu 4000:
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime18 Jul 2022
     
    To białe coś to w przypadku 1029 jest totalnie zbędne. Trzeba usunąć.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Sep 2022
     
    PeriNoid - podczas nagrywania Kuba usunął, tylko były wątpliwości czy to ma zostać czy nie. Ale powyższym researchem Kuby rozwiał te wątpliwości - tego nie ma być, bo to do innej drukarki.

    Dracon:

    To, o czym wspominał Pirxu, zwało się "Sprint XL", dziś chyba całkiem zapomniany, a szkoda, bo naprawdę wyciskał "ostatnie soki" z atarowskich drukarek. :)


    Pirx:

    SprintXL!!!! Ciekawe, czy moja instrukcja gdzieś przetrwała :| (...) tak, robiłem spolszczenie i instrukcję, składałem ją Calamusem 1.09N, niestety nic się nie ostało. nie mam pojęcia, o co chodzi na tych ekranach ;)))))))))))))))


    Kaz:

    Szkoda. Może ktoś z czytelników będzie miał instrukcję i uda się ją zeskanować dla potomnych.


    Wygląda na to, że będzie to możliwe... instrukcja znalazła się u Kamilosa!
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Sep 2022
     
    WOW
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2022 zmieniony
     
    No i zgodnie z obietnicą, nowinka o tym artefakcie na stronie głównej: ->link<-

    A tutaj zdjęcia tegoż w znacznie większej rozdziałce niż w nowince, gdyby ktoś się chciał przyjrzeć detalom.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2022
     
    I jeszcze interfejs od Kamilosa (MicroPrint), ale nie pamięta czy był on częścią zestawu od Mirage czy kupowany osobno.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Sep 2022
     
    okurnia umialem jeszcze w miare po polsku pisac :O
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2022
     
    I jeszcze wersja tej instrukcji w formie tekstowej, edytowalnej, łatwiejszej do poprawek w przyszłości trafia do Biblioteki Atarowca dzięki Georgowi (dzięki!): ->link<-