atarionline.pl Podstawy kryptografii - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej,
    Czy mamy na tym forum jakąś kategorię typu hyde park,gdzie dopuszczalne są dowolne tematy? Pozwolę sobie troszkę zaspamować (skoro i tak spamowałem już filmikami o Atari :P) i zapytać, czy na tej grupie ktoś interesuje się tematem kryptografii? Jeśli uważacie, że to nie jest dobre miejsce na taki post, proszę grzecznie administratora, by usunął ten wątek.

    Ale do rzeczy. Popełniłem taką sobie mini serię filmików na temat szyfrowania itd. w dość zwariowanym klimacie:
    ->link<-
    Myślicie, że ma sens kontynowanie tego? Póki co widzę, że zainteresowanie jest szczątkowe, stąd moje wątpliwości. Pierwszy odcinek to raczej mini reklama (ten oznaczony numerem 000) i nie ma w nim zbyt wiele, ale już drugi (ten z numerem 001) traktuje w uproszczeniu o podstawowych pojęciach dotyczących kryptologii.
    Pozdrawiam serdecznie
    P.S. Polecam obejrzeć wieczorem, przy przygaszonym świetle, ze słuchawkami na uszach.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    spoko,to forum to ogólnie jeden wielki off-top;) i odskocznia od codzienności,o ile nie chcesz pisać o wyższości złommodore ;) nad KRÓLEM OŚMIU BITÓW to pisz śmiało :D.
    • 3: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    Obejrzałem oba filmy. Fajne, ale jak dla mnie za dużo Wołoszańskiego w Wołoszańskim.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2020 zmieniony
     

    itguyinaction:

    Czy mamy na tym forum jakąś kategorię typu hyde park


    Kategoria Inne, w której umieściłeś post, doskonale pasuje. Generalnie chodzi oczywiście o tematykę Atari i komputerowa, ale nikt nie robi problemu, jak od czasu do czasu pojawiają się tematy okołokomputerowe. A tutaj jest to dość związane, więc spokojnie działaj.

    PS1. Usunąłem napis [ SPAM ] bo to niepotrzebne, jak moderatorzy uznają, że coś jest spamem to usuną post :D

    PS2. Jeszcze raz podpowiem, że linki do YT zamienią się w podgląd filmiku jeżeli podasz link w klasycznym formacie:



    • 5:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime24 Sep 2020
     
    Rób to dalej.
    • 6: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime24 Sep 2020
     
    relatywnie niedawno był temat na AtariAge na temat kryptografii na Atari:
    ->link<-
  2.  
    Kilka dni się nie odzywałem. Musiałem zrobić sobie przerwę od kompów... A po przerwie uznałem, że... przygotuję nową wersję obu filmów. Dużo osób narzekało na ich scieżkę audio, więc ją poprawiłem. Czy na lepiej, czy na gorzej, tego nie wiem... do sprawdzenia na kanale.

    @Kaz podaję więc linki do filmów raz jeszcze (ta stara wersja pozostanie jakiś czas jako ukryta, a pewnie za tydzień/dwa ją wykasuję, stąd może byłoby dobrze je usunąć z Twojego posta? ;)).



    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Oct 2020
     
    Lepiej.
  3.  
    To ciesze się, że lepiej. :-) Zastanawiałem się, czy w ogóle nie zrezygnować z tego efektu echa, ale zwykły głos nie pasował mi zupełnie do tego filmu. Uznałem, że musi być jakiś "link" pomiędzy dźwiękiem a obrazem (pewna konsekwencja jeśli można tak powiedzieć). Za to echo zostało mocno uproszczone, wcześniej składało się z trzech filtrów, teraz tylko z jednego i do tego danego na "pół mocy" w stosunku do pierwotnej wersji. Dodatkowo przyciszyłem muzykę w "partiach czytanych". Plus przy okazji poprawiłem kilka drobnych nie dźwiękowych rzeczy.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    1. Generalnie żaden człowiek nie lubi swojego nagranego głosu, bo słyszy go inaczej, niż się przyzwyczaił.
    2. Pogłos ujmuje czytelności.
    3. Popracuj nad dykcją, tu i tam słychać dziwne akcenty, jakby czasem Ivona mówiła.

    Dla mnie (ale ja porąbany jestem) za bardzo rozwleczone, zasypiam. Ale ja porąbany jestem.
  4.  
    @jhusak Ad.1 Pewnie bardzo słuszna uwaga. :) Ad.2 Trochę tak, ale wydaje mi się, że pasuje do klimatu filmu. To nie jest taki klasyczny wykład, gdzie lecą slajdy jeden po drugim. Ad.3. Lektorem nie jestem. Też myślałem, by w wolnej chwili poszukać czegoś na ten temat, tylko gorzej z tymi wolnymi chwilami... Ponadto nie wiem, czy symbolicznie lepszy głos jakoś znacząco wpłynąłby na zwiększenie oglądalności (i tak jest szczątkowa). Zwróć też uwagę, że ten efekt echa jest bardzo wymagający dla nagrania i jeśli gdzieś jest odrobinę słabsze, to po nałożeniu efektu echa od razu słychać zniekształcenia. Dla porównania, jeśli masz chwilę, film nagrany już bez echa ->link<- (tym razem o Atari :P). Ostatnio zamówiłem też pop filtr, co liczę, że trochę wpłynie na lepszy dźwięk w kolejnych filmach (usunie część zniekształceń dla niektórych głosek, bo częściowo lepsza "dykcja" to nie tylko sama lepsza wymowa, ale też lepszy sprzęt do nagrywania). Dzięki za wszystkie uwagi.