atarionline.pl Włącznik Atari 65XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormichal123
    • CommentTime13 Nov 2020 zmieniony
     
    W moim ukochanym Atari 65XE popsuł się włącznik (czarny pstryczek z tyłu obudowy :)). Ma ktoś może na zbyciu taki włącznik z demontażu lub jakąś starą uszkodzoną płytę to sam wylutuję.
    • 2: CommentAuthorZenon
    • CommentTime13 Nov 2020
     
    Sklep LIS-POL w Myślenicach pod Krakowem. Szukaj: przełącznik kołyskowy kątowy, koszt około 2.00 PLN. Ma też wystawione na Allegro.
    • 3: CommentAuthormichal123
    • CommentTime13 Nov 2020
     
    A lutowałeś, bo słyszałem, że ten włącznik ma krótsze nóżki?Dlatego poszukuję jakiegoś ze starego Atari,
    • 4: CommentAuthorZenon
    • CommentTime13 Nov 2020
     
    W istocie ma krótsze piny. Wynika to stąd że oryginał od dołu ma dwie blaszki które unoszą go nieco do góry, na jakieś 3mm. Da się pokombinować, nie jest jak oryginał, ale działa.
    Oryginał da się naprawić, można rozebrać, przeczyścić styki, zmontować. Uwaga na sprężynkę w środku.
    • 5: CommentAuthorZenon
    • CommentTime13 Nov 2020
     
    Zapomniałem napisać.
    Swego czasu tam kupowałem i na stanie były zarówno z krótszymi pinami jak i 100% oryginał. Trzeba popatrzeć na ofertę, ewentualnie zapytać jaki model ma do sprzedaży.
    • 6: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime13 Nov 2020
     
    @michal123 - sprawdź czy ten będzie pasował.
    • 7: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime13 Nov 2020
     
    Mogę dokładniej pomierzyć i wysłać zdjęcia na maila.
    • 8: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime13 Nov 2020
     
    Jeszcze szerokość.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2020
     
    Taka porada techniczna: można w jednym poście dodać więcej niż jedno zdjęcie. Trzeba to niestety zrobić na okrętkę: dodajemy zdjęcie, jeszcze raz edytujemy post, dołączamy kolejne zdjęcie i tak dalej.
    • 10: CommentAuthormichal123
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Hej Zenon. Pisałeś, że są w ofercie dłuższe i krótsze. Znasz może te modele? Jaki rozmiar to oryginał?
    • 11: CommentAuthormichal123
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Hej xterm007. Wylutuję i sprawdzę.Dzięki za zdjęcia.
  1.  
    samych wyłączników nie mam, ale mam płyty na części i sprzedawał za jakiś czas tu na giełdzie, głównie na części bo są połamane
    • 13: CommentAuthormichal123
    • CommentTime19 Nov 2020
     
    Witam. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Kupiłem włącznik w sklepie LISPOL i jest dokładnie taki sam jak pisał Zenon. Zakupiony włącznik na zdjęciu. Kupiłem dwa na wszelki wypadek.
    Zamykam temat :)
    • 14: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime19 Nov 2020
     
    Kupiłeś na allegro czy bezpośrednio w sklepie? Czy ten przełącznik ma jakiś numer zeby mozna bylo zamowic dokładnie taki sam?
    • 15: CommentAuthormichal123
    • CommentTime20 Nov 2020
     
    Hej to właśnie zdjęcie (IMG-2716.jpg), które dostałem ze sklepu.Ja akurat zamówiłem przez email bo dokładnie o ten przełącznik mi chodziło. Napisałem do nich w sprawie "Przełącznik kołyskowy kątowy ON-ON czarny (15D58) Symbol: 80236" z ich oferty i zapytałem czy mają taki jak na początku wątku zamieściłem. Bo są dwa rodzaje. Wysłałem im zdjęcie (wlacznik.jpg) i odesłali mi, że mają właśnie taki.
    Zamieszczam raz jeszcze dla porównania zdjęcie wylutowanego i tego ze sklepu. Nowy wlutowany i śmiga :)
    • 16: CommentAuthorZenon
    • CommentTime20 Nov 2020
     
    Miło mi że mogłem pomóc. Dopiero teraz czytam pytanie o symbol :(
    Za późno. Ale finał z hepi endem.
    • 17: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime20 Nov 2020
     
    @michal123. dzieki, mam nadzieje ze uda mi sie zamowic takie same.
    Czy ten sklep ma cos innego co by sie nadawalo do Atari?
    • 18: CommentAuthorZenon
    • CommentTime20 Nov 2020
     
    Tak, ma. Np podobne wyłączniki kołyskowe do stacji 1050. FRREDIEGO nie ma, ale potrzebną elektronikę tam się znajdzie. Podstawki, układy TTL, pamięci. Wejdź do sklepu LISPOL, pomyszkuj.
    • 19: CommentAuthormichal123
    • CommentTime21 Nov 2020
     
    @ZuluGula tylko ten włącznik zamawiałem zgodnie z poleceniem przez @Zenon :)