atarionline.pl Zakup Atari, problem z kolorami - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime13 Jan 2021

Witam kolegów Atarowców
    Postanowiłem że założę konto na forum gdyż niebawem (mam nadzieję) dołączę do Waszej rodziny ;) chociaż nigdy tak naprawdę nie przestałem być Atarowcem :)
    Tyle tytułem przywitania a teraz konkrety, potrzebuje pomocy

Chciałbym sobie kupić komputer mojego dzieciństwa, znalazłem dogodną ofertę cenową, komputer to Atari 800 XE
    Ale jest jeden problem
    Komputer przechodzi test pamięci, wydaje dźwięki, obraz jest czysty ale źle wyświetla kolory, tzn. obraz z napisem "Ready" zamiast być niebieski jak go pamiętam to jest zielony, obraz "Self Test" też ma zmienione kolory, zamiast być zielone tło z niebieskimi napisami to jest fioletowe z białymi
    wie ktoś co może być uwalone i ile to może kosztować w naprawie

Dodam że Atari mogę kupić za 200 zł czyli gdzieś za niespełna połowę ceny tego jak chodzą, ale czy to się da naprawić i czy to się w ogóle opłaci?

Proszę o pomoc.
    • 2: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime13 Jan 2021

• 3: CommentAuthorgwinter
    • CommentTime13 Jan 2021

Jaki masz kabel do tv ?
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime13 Jan 2021 zmieniony

Wydaje mi się, że był już identyczny problem na forum, ale nie moge go znaleść może jakiś kolega poda linka ?
    • 5: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime13 Jan 2021

Wystarczy podregulować kolory potencjometrem dostępnym od spodu obudowy. Nic wielkiego.
    • 6:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2021

Tak, zieloność koloru niebieskiego nasuwa podejrzenie, że zabawa potencjometrem powinna pomóc. Jeśli nie - wtedy trzeba myśleć dalej. Ale i Gwinter podał możliwą, ale i łatwą do sprawdzenia przyczynę - kabel.
    • 7: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime13 Jan 2021

@gwinter - było sprawdzane na zwykłym kablu antenowym,
    Atari jeszcze nie posiadam u siebie, mogę go kupić dopiero
    @Peri Noid dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję że to wystarczy.
    @Kaz w takim razie zaryzykuje i kupie to Atari

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ktoś mnie wcześniej nastraszył że to poważniejsza i droższa sprawa, tymczasem może być tak jak piszecie
    Na forum zostaje i na pewno będę się jeszcze udzielał, chociażby aby uzyskać różne rady dotyczące rozbudowy mojego nowego komputerka

Pozdrawiam.
    • 8:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2021

Jeśli SelfTest pokazuje, że pamięć ok, dźwięk ok, klawiatura ok, to ja też bym w tej cenie kupił.