atarionline.pl Potrzebne testy "Zenji 16k" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

W katalogu umieściłem grę Zenji działającą na 16k na Atari600XL.
    Pograłem, przeszedłem tak gdzieś z 10 leveli i wpisałem się na TOP SCORES.
    Wygląda, że wszystko działa, ale miałbym prośbę do wyjadaczy joysticków, aby potestować tę grę na prawdziwym sprzęcie, albo przynajmniej na emulatorze, żeby zniknąć status "preview". W szczególności, że wszystko jest wyświetlane, nic nie znika itp.

->link<-
    • 2: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime5 dni temu

Jutro, ok? A tak w ogóle jak masz zamiar więcej przerabiać to ci pożyczę i podeślę moja płytę, bez przeróbek. Tylko bez obudowy. No i wtedy nie będę miał na czym testować ;-)
    • 3:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

Ale ja nie jestem takim wyjadaczem, jak inni :) Co mi po płycie, jak grać nie umiem.
    W sumie emulator obsłuży 99% przypadków (mylę się co najwyżej o 1 %)
    • 4: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 dni temu

Wgrałem - odpaliło się. Ale jestem jeszcze bardziej kiepski od ciebie jeśli chodzi o granie. Tym nie mniej jednak, działa.

SPEEDMaza nie da się upchnąć w 16K? ;-)
    • 5:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 dni temu

Speedmaza była pisana na szybko i zajmuje sporo pamięci. Sam bufor planszy (jest na raz w pamięci) zajmuje 16kB :) Ale sam się generuje, można by to zoptymalizować spokojnie.
    • 6: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 dni temu

Tak tylko rzuciłem :-)
    • 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 dni temu zmieniony

Kuba - fajny pomysł, żeby dostosować grę do 16KB. Akurat mam na biurku 600XL, więc w pierwszej wolnej chwili (ale kiedy to będzie?) spróbuję potestować na prawdziwym sprzęcie. Na razie przeszedłem 5 poziomów na emulcu, żeby zobaczyć, co to w ogóle za gra. Aby zaoszczędzić czasu osobom, które by chciały ci pomóc, podpowiadam, że to dość prosta gra logiczna. Niestety - na czas, za czym nie przepadam w grach logicznych.

Zasady są następujące:
    - poruszamy się "buźką" po specyficznym labiryncie, którego jedna część jest zielona i zawiera źródło zieloności, reszta elementów jest szara;
    - fragmenty labiryntu są obracalne (fire i kierunek w dół na joyu);
    - sztuka polega na tym, żeby wszystkie fragmenty labiryntu połączyć z zielonym źródłem, żeby szare fragmenty stały się zielone;
    - po ukończeniu układania przechodzi na kolejne, coraz trudniejsze poziomy;
    - jest limit czasu na każdym poziomie, ale na początku nie jest on dramatycznie niski;
    - na wyższych poziomach są płomienie i iskry, które też poruszają się po labiryncie, należy ich unikać, bo są śmiertelne dla buźki;
    - czasami w labiryncie pojawia się liczba i następuje odliczanie od 9 w dół. Jeśli dotknie się liczby zanim zniknie, przybędzie punktów bonusowych.

A przy okazji wywiad z autorem (którym jest Matthew Hubbard):

->link<-
    • 8:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 dni temu

Ta gra jest mocno wciągająca:) 10000 punktów i bonus +1 do życia.
    Jak plansza się rozrośnie na cały ekran, to już się niewiele dzieje, ale i tak jest na tyle skomplikowana sytuacja, że jest fajnie.