atarionline.pl Impreza w Rybniku - kopalnie, węgiel, te sprawy... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2022 zmieniony
     
    Innuendo znalazła w czeluściach netu taką oto imprezę, na którą - nota bene - się wybiera. Szeruję:

    W imieniu RetroGulasz zapraszamy do Rybnika na wydarzenie KOPALNIA BAJTÓW party retrogamingowe.

    Miasto: Rybnik.eu - Miasto Rybnik
    Kiedy? 27.03.2022 w godzinach 11:00 - 20:00
    Gdzie? Zabytkowa Kopalnia IGNACY
    Co Was czeka? Komputery i konsole. Atari, Amiga, Commodore oraz konsole Sega, Nintendo czy też kultowy w Polsce Pegasus
    • 2: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Tak, jak napisał Kaz, wybieram się do Rybnika. Będę od jutra rana do poniedziałku. Mam nadzieję, że kogoś znajomego spotkam :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Santyago rozważa, bo ma niedaleko :)
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Timedriver gra zajefajny synthpop.
    • 5: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    @Kaz, liczę właśnie przede wszystkim na kolegów ze Śląska :) @jhusak, to mam nadzieję, że koncert będzie udany.
    • 6: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Jeśli nadal ktoś się zastanawia, czy warto jutro odwiedzić Rybnik i wpaść na wydarzenie, to napiszę krótko - tak. Jest co oglądać (architektura), jest gdzie odpocząć, a do tego dochodzi wyśmienite jedzenie, które podają tutaj w solidnych porcjach. Na zachętę wrzucę parę zdjęć z mojej działki, a więc architektura.
    • 7: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Ktoś ostatnio na czacie żartował sobie ze Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Specjalnie się tam dziś wybrałam i cały kompleks robi niesamowite wrażenie. Lazaret wybudowano w latach 80. XIX w. w stylu pruskiego stylu dworcowego. Ma w swoich dziejach też tragiczną historię związaną z II wojną światową. Oryginalne ceglane ogrodzenie ma postrzeliny i ślady po pociskach.
    • 8: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Na terenie szpitala odnaleźć można piękną, neorenesansową wieżę ciśnień z końca XIX wieku. Nie mogłam oderwać od niej wzroku. Obecnie szpital szykuje się do prac remontowych, ale nic się jeszcze przy wieży nie dzieje, więc można śmiało ją podziwiać :)
    • 9: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Jest tutaj kilka ciekawych kościołów, ale moja uwagę przykuł jeden - jego wieże doskonale widać z różnych stron w mieście. Bazylika mniejsza św. Antoniego z Padwy zbudowana w latach 1903-1906. Jest bogata w detale architektoniczne i piękne wnętrze, którego nie sfotografowałam, bo akurat trwała msza.
    • 10: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Kamienice wybudowano w różnej stylistyce i zadowoleni będą zarówno miłośnicy surowego modernizmu, jak i fani np. secesji.
    • 11: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Na koniec zachęty napiszę, że czasem na kamienicach w Rybniku można zobaczyć nietypowy "detal", który skojarzył mi się od razu z jednym z budynków w Łodzi, który zdobią kobiece nogi ;) A wracając do samej imprezy, to nie często zdarza się, by wydarzenie poświęcone naszej pasji odbywało się w zabytkowej kopalni. Organizator poinformował o food truckach, w których będzie można kupić jedzenie lub piwo, również bezalkoholowe. Nie będzie trzeba biegać po mieście, by coś zjeść. Mam nadzieję, że zobaczę jutro znajome twarze.
    • 12: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime27 Mar 2022
     
    Trochę znajomych osób już jest: Sikor, Larek, Borsuk. Maluchy zafascynowane Atari i obecnie ogrywają Zybexa
  1.  
    Zazdraszczam... Rybnik tym razem poza moim zasięgiem :(

    Dajcie wincyj fotek!
    • 14: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime27 Mar 2022
     
    @mgr_inz_rafal, obiecuję relację ze zdjęciami! Wydarzenie bardzo udane i liczę, że będzie powtarzane.
    • 15: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime27 Mar 2022 zmieniony
     
    Byłem, Borsuk nagrywał kiedy ogrywaliśmy na Larkowym Atari Zybexa z młodym na kolanach, było bardzo fajnie spora frekwencja
    Swoją droga chętnie widziałbym na takim party włączone na Atarynie Prince of Persia
    • 16: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime27 Mar 2022 zmieniony
     
    @rosomak, czy to Ty byłeś w czerwonej koszulce Atari? Zybex odpalany był na Atari 65XE, które stało obok Segi MD. To nie komputer Larka. Wydarzenie było bardzo udane i pozostaje mieć nadzieję, że będzie powtórzone. Z ludzi obecni byli: Sikor, Larek, Koala, Dracon, Bocianu, Borsuk i kilka osób, których nicków nie zapamiętałam. Byli również przedstawiciele sceny C64 i Amigi.
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Mar 2022
     
    O Nasi tam byli ...
    Kiedy następna "edycja" ?
    • 18: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime28 Mar 2022
     
    @Innuendo, tak, byłem w czerwonej koszulce jedynej słusznej marki, racja, na XL Larka był Gacek, fajnie to latało, swoją droga byłem z 4ro latkiem, więc oczy miałem dookoła głowy, pomieszałem kompy
    • 19: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    @rosomak, tam było tyle tego sprzętu, że nawet bez dziecka nie wiadomo było, na co patrzeć
    • 20:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022 zmieniony
     
    Reporter Radia 90 Jan Bacza posłał mi parę zdjęć:
    #1
    • 21:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    • 22:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    • 23:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    • 24:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    • 25:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    • 26:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    • 27:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    • 28:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    • 29: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    @ innuendo, wpadnij na retronizacje, sprzętu jest więcej
    • 30: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    @rosomak, planuję pojawić się na Retronizacji. Nie byłam jeszcze ani na samym party, ani w mieście, w którym się odbywa. A akurat odwołali mi wylot do innego państwa :)

    Kopalnia Ignacy udostępniła link do napisanej przeze mnie relacji na stronie wydarzenia, za co dziękuję.

    Dodam później jeszcze trochę zdjęć z wydarzenia.
    • 31: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime30 Mar 2022 zmieniony
     
    To była pierwsza edycja kopalni bajtów, następne będą zapewne jeszcze lepsze, retronizacja jest już dość znana w naszym małym świecie, I od paru lat jej nie było, ludzie czekają.
    Być może data, długi weekend majowy będzie dla niektórych z nas problemem
    • 32: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022 zmieniony
     
    @rosomak, ja się wybieram na Retronizację :) Zabytkowa kopalnia Ignacy udostępniła dzisiaj na swojej stronie relację napisaną na temat Kopalni Bajtów na AOL. Bardzo dziękuję! A tymczasem kolejna porcja zdjęć z wydarzenia.
    • 33: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 34: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022 zmieniony
     
    • 35: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 36: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 37: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 38: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 39: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 40: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 41: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 42: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 43: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 44: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 45: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime30 Mar 2022
     
    • 46: CommentAuthortksm
    • CommentTime5 Apr 2022
     
    Super materiał.
    • 47:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime6 Sep 2022
     
    A już niebawem DRUGA EDYCJA KOPALNI BAJTÓW!!!

    Rybnik, 24.09.2022