atarionline.pl RobboNG: mechanika rozgrywki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime21 May 2010
     
    No fakt, że są zabawni :))
    Z tego co pamiętam to twórcy Alexa zrobili z nich kuzynostwo, ale pewny nie jestem. Z kuzynami tak to jest, że któryś jest mądrzejszy. Ciekawe który to ? :)
    A co by było gdyby tak całe przedszkole Robbów wpuścić na planetę (!?)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2010
     
    Dwoma robocikami mozna bylo tez grac w "Convicts", tez inspirowane "Robbo".
    • 3: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime13 Oct 2010 zmieniony
     
    W innym wątku rav napisał:

    Od jakiegoś czasu zbieram się do wypuszczenia obiecanej niegdyś wersji do testowania... Może do końca października się wyrobię :)


    Skoro do końca października rav chce coś wypuścić (do testów) to warto zastanowić się nad jeszcze jedną rzeczą.
    Chodzi o zaimplementowane już do RobboNG działka przesuwne samoczynnie poruszające się w pionie (nowe) lub w poziomie (klasyczne). Nie wiem jak inni, ale ja zawsze unikam spychania działka w dół ponieważ jest to oparte na fuksie czyli liczeniu na to, że działko akurat nie wystrzeli.
    Problem w tym, że gra dopuszcza coś takiego i nie zawsze wiadomo czy istnieje jakaś inna (jak mawiają matematycy – bardziej elegancka) metoda przejścia planety czy też wspomniane „spychanie w dół” o jedno lub więcej pól jest konieczne.

    Aby rozwiązać ten dylemat moja propozycja jest następująca. Uwaga na skojarzenia, proszę się nie śmiać :)
    Implementacja procedury, która ZAWSZE generuje strzał działka w przypadku gdy Robbo próbuje pchać działko od strony lufy. W ten sposób sytuacja stałaby się czytelna czyli 0/1-kowa.

    Co wy na to?
    • 4: CommentAuthorrav
    • CommentTime14 Oct 2010
     
    @hlipoz:

    Hej, nie myślałem nigdy o problemie spychania działek w takim kontekście jak to wyżej opisałeś... Implementacja zaproponowanej przez Ciebie funkcjonalności byłaby raczej trywialna, jedno tylko mnie zastanawia: jak taka modyfikacja wpłynie na istniejące zestawy planet? Czy nie istnieją przypadkiem planety, których przejście wymaga zepchnięcia działka w dół? Jeśli tak, to wprowadzenie takiego "ficzera" uniemożliwiłoby ich przejście, a tego bym nie chciał.

    Zastanawiam się też czy taka procedura nie byłaby trochę myląca do graczy - szczególnie początkujących. Jak by nie patrzeć, jest to jakieś odstępstwo do ogólnie przyjętych w Robbo reguł...
    • 5: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime14 Oct 2010
     
    Niestety są. Na przykład planeta2 w Robbo After 20 Years. Działko (to pokazane strzałką w załączniku) jest IMO potrzebne u góry planszy. Jednak najpierw trzeba je pchnąć w dół o jedno pole.
    W świetle tego co napisałeś wcześniej rzeczywiście wprowadzenie mojej propozycji zablokowałoby możliwość przejścia niektórych plansz :( i zapomniałem, że chcesz zachować kompatybilność w dół.

    No cóż wygląda na to, że wszystko będzie zależało od projektującego planszę. Ta z załącznika jest naprawdę bardzo fajna, ale konieczność pchnięcia działka w dół to niewątpliwie jej słaba strona.

    PS. Jeśli ktoś przeszedł tę planetę unikając tego ruchu niech da znać (solucja). Jestem ciekaw czy to możliwe.
    • 6: CommentAuthorrav
    • CommentTime14 Oct 2010
     
    W świetle tego co napisałeś wcześniej rzeczywiście wprowadzenie mojej propozycji zablokowałoby możliwość przejścia niektórych plansz :( i zapomniałem, że chcesz zachować kompatybilność w dół.


    Cóż, kwestia zachowania kompatybilności wstecznej bardzo mocno leży mi na sercu, że się tak wyrażę :)

    W końcu mnogość wspaniałych plansz jedna z najmocniejszych stron tej gry, a kolejne powstają... Szkoda by było z tego nie skorzystać.

    Dlatego też chciałbym się skupić na dodawaniu nowych "ficzerów", które nie gryzą się ze starymi.