atarionline.pl Kupie GTIA i POKEY - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime4 Mar 2010
     
    Ma może ktoś do odsprzedania ?

    Chwilowo wyprułem sobie POKEY'a do STEREO z chińskiego 800XE.
    Chciałbym jednak mieć w kolekcji 100% sprawną 800XE i do szczęścia przydałby się właśnie POKEY i GTIA - ten który jest w niej jest z wadliwej serii.
    • 2: CommentAuthorurborg
    • CommentTime4 Mar 2010 zmieniony
     
    Praktycznie wszystkie 800XE miały wadliwy GTIA (wada fabryczna całej partii układów) Więc jeśli chcesz mieć sprawną 800XE to powinna ona mieć wadliwy GTIA. Inaczej to już nie będzie prawdziwe 800XE ;)

    PS. Pokeya mogę sprzedać, GTIA też ale tylko wadliwe.
    • 3: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime4 Mar 2010
     
    :) wiem ale ta 800xe jest wyjątkowo dziwnie uwalona.

    Przy podłączeniu dwóch lub więcej stacji dysków działa tylko D1:

    Dałbym sobie spokój jakby była zajechana, ale jest czyściutka wręcz idealna.

    W ostateczności GTIA sprowadzę sobie z best-electronics. boje się tylko, że mają tylko wadliwą serie.
    • 4:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime4 Mar 2010
     
    Ja tez moge sprzedac pokeya za taka cene za jaka go kupilem, tylko nie wiem czy jest sens go wysylac z Wroclawia.
    • 5: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime5 Mar 2010
     
    to ja podjade tylko powiedz gdzie i kiedy :D
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Mar 2010
     
    Yosh... Masz pokeya do sprzedania i jeszcze we Wrocławiu? Jakiś czas temu szukałem na A.Area i nikt nie miał :(
    • 7:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime7 Mar 2010
     
    Jak dobrze poszukam to się 2 znajdą :)
    • 8: CommentAuthorsikador
    • CommentTime13 Aug 2010
     
    Witam. Ja także chętnie zakupiłbym POKEYa. Ostatnio moje ATARI 65XE dziwnie się zachowuje:
    1. Po włączeniu niebieski ekran i cursor w lewym górnym rogu
    2. Po włączeniu brak dźwięku
    3. Po włączeniu klawisze help, start, select, optiom raz działają, a raz nie
    Objawy występują naprzemiennie. Według mnie uszkodzeniu uległ POKEY a może to jakieś zwarcie klawiatury?
    Jak go wyłączę na chwilkę to mu się poprawia na kilka minut i znowu to samo. Jeszcze interesowała by mnie cena takiego układu.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Aug 2010
     
    Do Teddyboara pisz bezposrednio, bo on ostatnio mocno zajety i moze akurat forum nie czytac.
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Aug 2010
     
    Sikador: na Twoim miejscu zaczął bym od sprawdzenia tego, czy POKEY jest wlutowany, czy na podstawce - jeżeli na podstawce, to lekko dociśnij w paru miejscach. Jeżeli jest wlutowany, to warto wylutować, założyć podstawkę i sprawdzić jak się zachowuje w podstawce (może to tylko lut puścił).

    No i warto wiedzieć, jakie napięcie jest na zasilaczu, ew. czy nie "głupieje" stabilizator (ale tego bez oscyloskopu już nie sprawdzisz).
    • 11: CommentAuthorsikador
    • CommentTime14 Aug 2010
     
    Sprawdziłem dzisiaj i POKEY jest przylutowany do płyty. Zastanawia mnie tylko jedna sprawa - jeśli by układ był uszkodzony to ATARI za każdym razem powinno uruchamiać się z uszkodzeniem a tutaj jest dobrze przez chwilkę i dopiero po kilku minutach zaczynają się problemy. Potem wtyczka z sieci i wszystko wraca do normy na kilka minut i powtórka z rozrywki. Może to jakieś zwarcie na metalowym ekranie do płyty. Sprawdzałem zasilacz i na wyjściu mam 5,06v czyli w normie. Może ten stabilizator jest uszkodzony - ale tego nie mam jak sprawdzić.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Aug 2010
     
    Niekoniecznie - uklad moze objawiac uszkodzenia dopiero po uzyskaniu pewnej temperatury.
    • 13: CommentAuthorsikador
    • CommentTime17 Sep 2010
     
    Witam. Ponawiam ogłoszenie o kupnie POKEYa. Może teraz ktoś to przeczyta po powrocie z urlopu :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime17 Sep 2010
     
    sikador, a co ma POKEY do nie działania Start, Select lub Option?
    • 15: CommentAuthorsikador
    • CommentTime17 Sep 2010
     
    Z wikipedii:
    Układ pokey to układ wejścia, wyjścia i jest odpowiedzialny za generowanie dźwięku, obsługę klawiatury, port szeregowy, obsługę potencjometrów, generowanie liczb pseudolosowych.

    A u mnie wariuje dźwięk i klawiatura więc wydaje mi się, że to padnięty POKEY!?
    Chyba, że ktoś miał podobny problem i okazało się, że to coś innego.
    • 16:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime17 Sep 2010
     
    Ale klawisze konsoli nie ma ją nic wspólnego z POKEYem, są obsługiwane przez GTIA.
    • 17: CommentAuthorsikador
    • CommentTime18 Sep 2010
     
    Hmm. W takim razie wygląda na to, że muszę wymienić GTIA i POKEYa :(