atarionline.pl Atari ST i pochodne - UltraSatan - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime4 Mar 2010 zmieniony
     
    Robie 20 szt, ktos chetny po promocyjnej cenie 240 zl,plus 20 wysylka?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Mar 2010
     
    Kiedy platnosc, a kiedy mniej wiecej mozna dostac gotowiec?
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime5 Mar 2010
     
    W iec tak: To bedzie ultrasatan w obudowie plus kabelek db19, bez zasilacza bo u mnie te co moge kupic sa z innymi wtyczkami niz w PL. Plytki powinienem miec za tydzien jesli Gama nie nawali, czesci skupuje powoli bo tanie nie sa. Mysle ze w przyszly weekend poskladam pare.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Mar 2010
     
    To ja chyba uderze do Ciebie na priv po "customized version" - bo brytyjski zasilacz jak najbardziej mi przypasuje :), ale za to nie potrzebuje obudowy, bo mam sama obudowe po stacji SF314 i chcialbym to tam wrzuic. Troche za duza jak na potrzeby US, ale za to bedzie sie ladnie prezentowac.

    Przy okazji rzuce linkami, gdyby ktos nie wiedzial o co biega z tym UltraSatanem:

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-




    • 5:
       
      CommentAuthormagiel
    • CommentTime6 Mar 2010
     
    Wygram w totka to się zgłoszę... planuję szatanistę włożyć do mojej studyjnej niuni. Im mniej kabli tym lepiej :)
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime7 Mar 2010
     
    Zaxon - ja również poproszę jeden egzemplarz.
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime8 Mar 2010
     
    Zamowilem wiekszosc czesci z drobnicy , plytki leca do mnie jutro, chetnych potwierdzonych wplata mam na razie 3.
    Sqward, Cyprian i pewien anglik
    Niestety wpakowalem w to przedsiewziecie sporo gotowki ,te 10 szt wychodzi prawie po kosztach wiec w srode w nocy zamykam promocje. Kto wplaci ten bedzie mial.Reszta satanow idzie na licytacje na ebay.
    Finalowa cena to 60 funtow z wysylka.
    Mail zaxoniec@googlemail.com
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Mar 2010 zmieniony
     
    No dobra, widze, ze plytki sa:

    ->link<-

    A jak wygladaja obudowy?
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime13 Mar 2010
     
    Obudowy na razie szukam, jakos mi czarne nie pasuja,

    Te mnie korca,

    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Mar 2010
     
    Ladne. A szukales szarych w kolorze ST? Moze takie wieksze, do ktorych zmiescilby sie zasilacz. Czy to zly pomysl?
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime14 Mar 2010 zmieniony
     
    sa, dla siebie mam,aluminiowa, frezowana, z napisami , ale kto mi doplaci drugie tyle?Sobie zrobilem dla przyjemnosci, lubie miec estetyczne rzeczy.
    • 12: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Mar 2010
     
    A możesz ją pokazać?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Mar 2010
     
    Tez chetnie zobacze zdjecia, bo tez lubie rzeczy estetyczne :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Doszlo dzisiaj rano:

    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Czy do tego UltraSatana bedzie pasowal zasilacz DC 9V, 300mA, 2.7VA ? Bo akurat taki mam i nie musialbym kupowac.
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    To może ktoś podejmie temat 1541 Ultimate? ;-) Czy autor nie dopuszcza żadnego outsourcingu ;-) A to urządzenie jako jedyne ma sens dla C64, bo działa z fast-loaderami jak zwykła stacja. Tylko cena kosmiczna... :-/
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Zaxon potwierdzil, ze zasilacz bedzie dzialal i dziala :)

    Teraz podstawowe pytanie: jak przerzucic soft na karte SD na pececie? Bo windoza tego formatu ST nie rozpoznaje, jest jakis soft?
    • 18:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Cyprian K. podesłał mi kiedyś takie cacko. Jak masz Total Commandera, to wejście w ZIP spowoduje automatyczną instalację plugina w nim. Działa na pewno na obrazach 720-kilowych, z innymi - może mieć problem z pokazaniem zawartości.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Super, wielkie dzieki Miker! Zaraz sie biore za testowanie :)
    • 20: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Ja do przerzucania stuffu na kartę SD dla mojego Satana używam Drive Image.

    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010 zmieniony
     
    Jouliet niestety nie obsluguje kart SD w formacie dysku ST. Za to program zapodany przez Piesia jak najbardziej, wlasnie sie z nim mecze :)

    Pytanie: jak kasowac tym programem pliki na karcie?

    PS. Pytanie 2: czy to tylko u mnie tak czesto ten program blednie czyta dane na dysku? Na przyklad nie widzi plikow, ktore sa w katalogu, etc.
    • 22: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Obawiam się, że z poziomu tego programu nie da się usuwać estekowych plików, ale można je wywalić oczywiście po wpięciu karty SD do Satana/UltraSatana na ST. Inne niedogodności DriveImage to możliwość przegrywania wyłącznie plików, nie da się kopiować całych katalogów łącznie z ich zawartością :(. Moja metoda jest taka, że wszystko co chce przegrać z PC na ST, układam sobie ładnie w katalogach np. w TotalCommanderze, później pakuję to do ZIP'a (z najmniejszą kompresją, pliki oczywiście max 8 znaków w nazwie + 3 znaki rozszerzenia), przerzucam takie pliki ZIP na SD, a później rozpakowuje archiwa na ST i wszystkie pliki ładnie sie układają w katalogach, tak jak wcześniej przygotowałem je na PC. Posprzątać na SD (usuwać/kopiować itp.) najłatwiej jest już bezpośrednio na eSTeku, ja do tego celu używam programu KK Commander.

    Ad2. Nie zauważyłem u siebie podobnych objawów.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Dzieki, sprytnie :)

    A co w takim razie robi para opcji "Extract/Dest Dir"?

    Select partition in right box, and program will list root directory of it in left box. May select multiple files, directories at once. With 'Extract' all it (with subdirectories and their content) will be copied in current directory on PC, which may be selected with 'Dest Dir' button.


    Jaka masz karte i jakiej wielkosci partycje?
    • 24: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Nie wiem/nie pamiętam co robią te opcje, tak czy inaczej ja zawsze miałem problem z tymi katalogami, może nie zdążyłem poznać DriveImage dostatecznie dobrze, a że nie używałem go pewnie już z pół roku to mogło mi się też coś w pamięci pomieszać :/. Tak czy inaczej przesiadłem się na metodę ZIP'ową, którą przewaliłem setki gierek i dziesiątki dem, chociaż rozpakowywanie kilkudziesięciu megsów na standardowej Atarce trochę trwa :(.

    Karta 1GB, podzielona na 4 równe partycje, po prawie 250 MB, z większymi partycjami, mój STE nie chciał gadać.
    • 25:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Aha, no to nie zrozumieliśmy się, cos mi się przeczytało, że chodzi o format .st, nieważne. ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Spoko, tez sie przyda, tylko na innym etapie :)
    • 27: CommentAuthorcube4you
    • CommentTime3 Jul 2011
     
    Kiedy następna partia UltraSatanów?
    Jestem zainteresowany.
    A może ktoś chce sprzedać :)
    • 28: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime3 Jul 2011
     
    Kiedy? Teraz, wlasnie sobie je lutuje.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2017
     
    Czy powstał jakiś nowy soft do obsługi tego ustrojstwa?
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2017
     
    I jeszcze jedno pytanie, bo właśnie odkurzyłem ten wynalazek Jookiego w wykonaniu Zaxona i chciałbym skorzystać :)

    Mam uniwersalny zasilacz, ustawiłem w nim 9V, 300mA, ale nie wiem jaką polaryzację ustawić - plus czy minus na zewnętrznej częsci końcówki??? Wolałbym nie uszkodzić UltraSatana, bo to nie jest tania zabawka.
    • 31: CommentAuthorerOS
    • CommentTime23 Dec 2017
     
    @Kaz:

    Ale co znaczy nowy soft? Jaki soft?
    Drivery są pewnie nowsze, ale jedyne rozwijane to zdaje się
    PP lub HDDriver.
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2017 zmieniony
     
    Chodzi mi o soft na peceta do obsługi kart SD, żeby można było nagrywać na nich pliki. Karta sformatowana na ST nie jest normalnie widoczna w Wingrozie. Program Piesia działał, ale teraz nie ma go pod tym linkiem...

    PS. Acha, polaryzacja w UltraSatan nie ma znaczenia. Dodatkowo ustaliłem, że wystarczy 7,5V.

    Edit:
    Program jest obecnie dostępny tutaj:

    ->link<-