atarionline.pl Obudowa Atari 800XL z plexi - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpodolski_jp
    • CommentTime1 May 2022 zmieniony
     
    dajcie znać gdzie kupię taką obudowę do atari 800xl?
    może byc też projekt do wydruku laserowego z plexi
    zdjęcie moje ze speccy party z warszawy, atari 800xl w takim wykonaniu mi się spodobało
  1.  
    ok, już znalazłem, ale cena powala
    ->link<-
    mógłbym sobie sam wydrukować tylko projekt mi potrzeby w pdf, rozumiem że to jest autorski projekt nie dostępny do pobrania
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 May 2022
     
    Wg mnie cena nie powala, jest całkiem spoko (85 euro). Jak ekstrawagancja, to ekstrawagancja. 400 zł na coś, co będzie TAK wyglądać przez resztę życia...
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 May 2022
     
    Mój ci on, mój! :-D
    • 5:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime1 May 2022 zmieniony
     
    Obudowa ma być żółta i już!!
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 May 2022 zmieniony
     
    już był o tym wątek - to jest naprawdę bardzo tanio jak na coś, co ktoś sobie hobbystycznie zrobił i udostępnia innym, poświęcając na to czas, maszynę i materiały. jesteśmy totalnie rozpuszczeni przez supermasowe produkty z wielkich chińskich fabryk, ale nie bójmy się nic, prezydent gdzieś poleci, wszystko się zmieni i taniocha z chin też zniknie, zatęskimy za rzemieślnikami, którzy nam buty nareperują i płaszcz przenicują.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 May 2022
     
    O to to to.

    To kiedyś przez cały dzień pracowało się na jakąś brudną norę i na miskę żarcia.

    Dzisiejsze gospodarki operają się o produkty o zaniżonych cenach produkowane przez ludzi o dużo niższym standardzie życia - wręcz "za miskę ryżu".

    To kiedyś padnie (a w zasadzie już pada). Niestety, są ludzie, którzy psy wieszają na twórcach, którym się chce robić za to, że oni "kcom 30 złociszy zarobić!"
    • 8:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 May 2022
     
    Trzeba napisać do Mateusza, zaraz zrobi bon 200+ do obudowy z plexi do A800 :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2022
     
    Zacna obudowa i wcale niedroga. Na Zachodzie to od pół dniówki do dwóch dniówek. U nas więcej, ale cóż zrobić.

    Trzeba napisać do Mateusza, zaraz zrobi bon 200+ do obudowy z plexi do A800 :)


    Dobry pomysł, żeby bon telewizyjny był wymienialny na dofinansowanie innego sprzętu, który nas ciekawi :D
  2.  
    dobra dobra juz zrozumiałem że cena obudowy tak ma byc i już bo to oryginalny projekt kogoś i nie jest dostępny publicznie, ja mam odniesienie do obudowy którą ostatnio sobie drukowałem z plexi 3mm i mnie wyniosła niecałe 100zł z materiałem, tu liczyłem na max 200 że sobie wydrukuje
    pewnie kupię tą obudowę oraz inna do Aca500plus bo widzę że też ma + dodatki
    a na smaczek pozostale zdjecia w/w Atari800XL
  3.  
    kolejne
  4.  
    kolejne
  5.  
    kolejne
  6.  
    kolejne
  7.  
    kolejne
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 May 2022 zmieniony
     
    to to .. ?
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 May 2022
     
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 May 2022
     
    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 May 2022
     
    • 20: CommentAuthorlexx
    • CommentTime4 May 2022
     
    Ja też mam przezroczystą obudowę tylko sam wykonałem :)
    • 21: CommentAuthorlexx
    • CommentTime4 May 2022 zmieniony
     
    • 22: CommentAuthorlexx
    • CommentTime4 May 2022
     
    • 23:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 May 2022
     
    Też ciekawa koncepcja. Klawiatura na AKI?
    • 24: CommentAuthorlexx
    • CommentTime4 May 2022
     
    Tak klawiatura Bezprzewodowa na AKI
    • 25:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 May 2022 zmieniony
     
    @podolski_jp, a liczyłeś czas, jaki poświęciłeś na wycięcie tych elementów z plexi (czas poza domem, paliwox2)? Policz _wszystkie_ koszy i wtedy podaj kwotę.

    I odpowiedz sobie na pytanie - czy chciałoby Ci się dla innych za tę kwotę robić, a jak nie, to za jaką.

    IMO te obudowy są dla tych, co chcą kupić. A jak ktoś i chciałby, a cena zaskakuje, to będzie racjonalizował swój wybór (na nie) i upewniał się, że nie było warto. Pół biedy, jak będzie robił to po cichu.

    Przepraszam, że to piszę, ale mam nadzieję, że trochę uświadomiłem, że za samym kosztem robocizny i materiałów kryje się znacznie więcej około-kosztów oraz odpowiedniej gratyfikacji za dobrze wykonany projekt :)
  8.  
    @jhusak chyba nie zrozumiałeś mojego pierwszego postu ale ok

    może inne pytanie: czy jest jeszcze na rynku jakaś inna obudowa do kupienia do Atari 800XL z plexi lub jej projekt żebym miał porównanie?
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2022
     
    Lexx - tyż ładne!
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 May 2022
     
    @podolski_jp, to nie było stricte do Ciebie, po prostu przedstawiłeś punkt widzenia, który po prostu może być krzywdzący, a powtarza się co jakiś czas u coraz to kogoś innego. Kilka osób produkujących gadżety do Atari zrezygnowało z jakichś tam projektów, o które jedni prosili, a drudzy krytykowali.

    Proszę, nie bierz mi tego za złe, po prostu piszę jak jest.
  9.  
    @jhusak ok wybaczam Ci :)
    @lexx bardzo ładna obudowa ,fajnie wyszło
    • 30:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime5 May 2022
     
    @lexx fajna obudowa,

    Mógłbyś pokazać ją również z jednego i drugiego boku?
    Napisz też coś więcej, ile czasu, jaki koszt itp.

    Dzięki
    • 31: CommentAuthorlexx
    • CommentTime5 May 2022 zmieniony
     
    Płyta jest cała zrobiona od podstaw współczesna produkcja + współczesne części, główne układy są tylko kupione na aukcjach, do tego wbudowane u1mb, vbxe, aki, mouSTer, stereo 2 pokey, wbudowany sio2sd, przełączniki na foncie niebieski reset sio2sd czerwony zasilanie, obudowa składa się z 2 płyt plexy ciętej na wymiar pod płytę PCB oddzielonej mosiężnymi dystansami. Całość została zbudowana głównie po to, aby można pobawić się w modyfikacje bez niszczenia oryginalnych sprzętów. Co do kosztów nie liczę, koszt samej obudowy to 55pln plexy + spraye 26pln + naklejki ploter 15pln.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 May 2022
     
    @lexx - kojarzy mi się z windą.
    Nie z windowsem :) tylko przyciski ładne, jak w windzie i kształt nowoczesny :)
    • 33: CommentAuthorlexx
    • CommentTime5 May 2022 zmieniony
     
    Bo przyciski nazywają się antywandal to pewnie od windy ;). Mi też się podobają :)
    • 34: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime5 May 2022 zmieniony
     

    @podolski_jp:

    czy jest jeszcze na rynku jakaś inna obudowa do kupienia do Atari 800XL z plexi lub jej projekt żebym miał porównanie?

    Do Atari 800XL to chyba nie ma.
    Ale jak dla porównania to jest czasami do kupienia na allegro obudowa do C64.
    Projekt chyba podobny:
    ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime5 May 2022
     
    Ta jest składana z prostych płaszczyzn. Obudowa z tematu jest gięta, inaczej montowana (nie na dystanse). No, trochę inna.
    • 36: CommentAuthorlexx
    • CommentTime5 May 2022
     
    wiem o tym oglądałem ją dużo wcześniej, ale do tego czego ja potrzebuję był to zbędny wydatek dużo ładniej na stole wygląda oryginalny zestaw 800XL.
    • 37:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime5 May 2022
     
    To zupełnie inna sprawa.
    • 38:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime11 May 2022
     
    Wczoraj poskładałem więc się pochwalę jeszcze opcją dla XE
    • 39:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime11 May 2022
     
    Tak, wiem, klawiatura typu "zęby palacza" ale nie chce mi się z tym nic robić. Może co najwyżej podmienię na inne, lepsze klawisze.
    • 40: CommentAuthorpajero
    • CommentTime14 May 2022
     
    XE: poproszę zdjęcie z boczku, ta obudowa wyższa od typowej czy się mi wydaje ?
    • 41:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime14 May 2022
     
    Takie pytanie do zlecających cięcie: przy obróbce płaci się za ilość cięć, długość lnii cięcia, cokolwiek innego?
    • 42:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 May 2022 zmieniony
     
    @pajero: proszę. Zmierzyłem - miarka mówi, że obudowa ma wysokość 62mm, czyli o 2mm więcej jak standardowa obudowa XE.