atarionline.pl Kilka moich gier :D Project Commando, Tetris, Tanks - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam. Chciałem przedstawić kilka moich gier które w ostatnim czasie zaprogramowałem :D

    Zaczynałem od małego atari 65 xe więc miałem to szczęście poznać masę świetnych tytułów później było c64. Dzięki temu zacząłem uczyć się programowania w Basicu, później był PC i inne języki programowania ale jedno pozostało bez zmian chęć programowania gier komputerowych i video :D.

    Ostatnio trochę przez przypadek znalazłem stary podręcznik w wersji amerykańskiej do atari 65xe i postanowiłem przepisać sobie programy które przepisywałem w dzieciństwie :). Jak tylko przeczytałem cały podręcznik pomyślałem że spróbuję napisać kilka prostych gier. W ten sposób powstał Atari tetris w Basicu :) oraz Tanks - czołgi także w Basicu.

    Gry działają ale trochę zwalniają dlatego dobrze jest grać na emulatorze w trybie full speed z F7 :D

    Mimo iż jest to forum atari :) pomyślałem że podzielę się z wami projektem gry który stworzyłem ostatnio pod konsole NES w języku C. Jest to gra Project Commando :D

    Jest to gra w stylu Commando. Zadanie jest proste trzeba zdobyć 100pkt :). Gra została zaprogramowana w języku C używając kompilatora cc65 oraz materiałów z internetu. Pierwszą część gry stworzyłem w 1998 było to także Project Commando ale było zaprogramowane w Quick Basicu pod dosem. Gra była nieco inna ale z tą samą grafiką :) i trochę innym story - wtedy należało zniszczyć wóz nuklearny :D. Jestem bardzo szczęśliwy że mogę ją tu zamieścić aby każdy kto chce zagrać mógł to zrobić za darmo :).

    Aby uruchomić grę należy ściągnąć emulator NES'a Mesen i uruchomić plik z grą project_commando.nes

    Pozdrawiam całe forum atari :)
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jun 2022
     
    Witamy! Gierki miodzio!
    Jak chcesz szybciej, spróbuj TurboBasic XL.
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Jun 2022
     
    albo chwytaj byka za rogi i przeportuj project commando na atarkę. Nie będzie super łatwo, ale jest trochę fajnych procedurek do soft sprite'ów, np. w paczce z MADSem. Albo wal dalej dla NESa, publika znacznie większa, niż w naszym ataroskim światku.
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime17 Jun 2022
     
    Pirx, kolega trochę na niższym poziomie, niż się spodziewasz, po co tak ostro?
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Jun 2022 zmieniony
     
    ale jak ostro, kurcze, bardzo mi się podoba giera na nesa, pomyszlałem, że może na atarkie zrobić, ale potem przyszło otrzeźwienie, kuuurka, te nesowe szprajty to nie w kij dmuchał, więc dopisałem, że są jakieś gotowe procki do soft-szpritów na atarkie, ale potem przyszło kolejne otrzeźwienie, że scena NESa jest tak na oko dwa rzędy wielkości większa, niż ataroska...
    jakbym umiał w nesa to pewnie bym w nesie siedział :]

    i te wszystkie myśli podczas pisania jednego małego posta :))))

    BTW - w moim lokalnym Game Stopie można cały czas kupić karty do NESa (też SNESa, Genesis i czegoś tam jeszcze, ale znacznie mniej), co chiba pokazuje, że NES żyje wciąż nawet na jakims korporacyjnym poziomiku.
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime17 Jun 2022
     
    Jak nie umiesz, jak umiesz ;-) ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2022 zmieniony
     

    project_commando:

    Zaczynałem od małego atari 65 xe więc miałem to szczęście poznać masę świetnych tytułów później było c64. (...) pomyślałem że podzielę się z wami projektem gry który stworzyłem ostatnio pod konsole NES


    Jako, że wszystkie te maszynki bazują na procesorach z rodziny 65xx to mogę napisać: cześć bracie w procesorze! :D
    Bywalcy tego forum to również miłośnicy C64 czy właśnie NES-a.

    A podałbyś jeszcze link do jakiegoś polecane przez Ciebie emulatora NES-a?

    project_commando:

    Jestem bardzo szczęśliwy że mogę ją tu zamieścić aby każdy kto chce zagrać mógł to zrobić za darmo :).


    Jak najbardziej witamy Mateuszu i zapraszamy do dzielenia się swoimi programami. Możesz nawet zakładać osobny wątek dla każdego projektu, miejsca tu dość.

    Gierki dla Atari wrzucę do katalogu naszych gier.
  2.  
    Miło widzieć tyle pozytywnych komentarzy :). Co do gierek ostatnio mnie naszło żeby trochę pokodować na różne platformy na których dawniej grałem a dziś byłbym wstanie coś porządnie zaprogramować. I tak właśnie padło najpierw na atari :) później znalazłem fajną stronę o programowaniu na Nesa ->link<- i po przejrzeniu tutoriali stwierdziłem że to w miarę proste :D. W międzyczasie jeszcze zastanawiałem się nad 16 bitową SEGĄ :) po tym jak zobaczyłem grę studiea mega cat które obecnie produkuje gry na tę konsolę ->link<-
    Jednak SEGE na razie sobie odpuściłem :) i tak oto w 3 miesiące powstało w wolnych chwilach Project Commando :D choć można by je zakodować w 1-2 tygodnie. Obecnie będę robił pewien nowy projekt na PC ale na razie nic nie mówie :) Jeśli coś kiedyś znowu stworze napweno wrzucę na forum. Greetings :D

    PS co do emulatorów NES'a dobry jest Mesen w trybie PAL :)
  3.  
    Aha byłbym zapomniał porting gry na atari byłby świetnym pomysłem :) może kiedyś ;) ale obecnie się wstrzymam z kodowaniem na atari z powodu innych projektów :)
  4.  
    rób na vbxe.:)
  5.  
    Jeden z fanów przesłał zdjęcie na którym gra działa na prawdziwym NES'ie :D :D :D
  6.  
    Cześć. Chcialem przedstawić wam mój nowy projekt. Tym razem na komputery PC. Mam nadzieje ze sie wam spodoba.
    Udanej gry.

    ->link<-

    PC Game: Samurai Commando. (alpha version)

    |This game is free software so it means you can copy it and play it like freeware software.|

    Game: Samurai Commando (alpha version)

    I hope you will enjoy it.

    Date: 2023-12-05

    Game size is only: 832 KB in zip file

    To run game execute file: Samurai_Commando.exe

    System Requirements: Game for working needs computer with Windows operating system and installed JRE Java Runtime Enviroment.

    Game controls: W,S,A,D keys for walking E key for shooting and mouse for head movement

    Programming, story, animations, camera movement, level design, Ai fighting algorithm is all made by me: Mateusz Pawlowski.

    Few words about Samurai Commando:

    I started this project as 3d object viewer of old format .obj 3d Studio files.

    After I test this viewer I was very impressed how it works so I decided to make something more and I try to load some doom quake and tomb raider levels.

    When I did it I realized that my small program grows bigger and start looking like 3d engine so I decided to make my own 3d software renderer. And I make 3d game using my own engine. In fact I make all 3d engine without using opengl or directx. Just simple math vector and algebra calculations. Rotating and transforming vertex in 3d space and then make triangles from them and draw it on screen using flat colouring without textures. Everything was programmed using Java object programming language. Maybe in future I rewrite this program for C++ to make it works faster. Anyway it works pretty weel in Java.

    Games that inspire me to make my own 3d renderer engine without opengl and directx:

    LHX Chopper simulator
    Virtua Racing
    Virtua Cop 1,2
    Virtua Fighter 1
    Tomb Raider 1
    Quake 1,2

    832 KB in zip file
  7.  
    • 14: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime5 Dec 2023
     
    no no nieźle jeśli potrafisz tworzyć gry matematycznymi algorytmami to gratuluje. Ja to próbowałem w turbo pascalu z tego co mnie uczono w liceum. Zbliża się gwiazdka, święty mikołaj szykuje na nam nowe wspaniałe gry na komputer atari.
    • 15:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime5 Dec 2023
     
    +1 za fazę na 6502, NES oraz pasje!