atarionline.pl Jestem nowy i świeży - poszukuję gier:) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornumik
    • CommentTime8 Mar 2010
     
    Witam wszystkich,
    czasy atari to całe moje dzieciństwo - road race, frogger, ninja, hiper olympics, zorro, kaboom, gremlins, pole position i wiele innych wypełniały mi czas pomiędzy 1986 a 1992. Na niektóre, jak spyvsspy czy last starfighter byłem wtedy po prostu zbyt dziecinny.
    Zamierzam odświeżyć wspomnienia, na razie za pomocą emu, chciałbym Was jednak zapytać czy jest jakaś inna możliwość. Klimat PC mi tu nie pasuje jakoś, nie ma może jakichś konsolek, na których można by pograć jak człowiek przy tv?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Mar 2010
     
    Jezeli chodzi o sprzetowy emulator Atari XL/XE to nie ma takiego. Sa pewne namiastki jak z linku ponizej, ale zapewne nie o to Ci chodzi:

    ->link<-

    Zamiast PC-ta mozesz uzyc jednak emulatorow na konsole, jezeli jakas posiadasz - moze klimat bedzie nieco blizszy?
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Mar 2010
     
    Do emulacji XE używam starego laptopa z AMD 300MHz z Windows 98 na którym ruchome obiekty z gier Atari ładnie rozmywają się pozostając jednak nadal widoczne. Podłączyłem do niego joystick na USB Speedlink Competition Pro i klimat jest bliski oryginałowi. Dodatkowo jeszcze są w nim takie sobie głośniki które przypominają mi brzmienie mojego polskiego monochromatycznego monitora (dźwięk jest ładny, ale płaski).
    • 4: CommentAuthorurborg
    • CommentTime8 Mar 2010
     
    Jeśli masz zamiar grać siedząc przy TV to nie ma potrzeby szukać zamienników. Proponuję zakupić sobie jakieś używane 65XE albo lepiej 130XE na Allegro. Koszt szacunkowy to 50-60 zł plus wysyłka. Do tego dokupić sobie SIO2SD (120 zł na Allegro) - czyli taki sprzętowy emulator stacji dysków. Potem tylko wrzucasz pliki atr i xex ściągnięte z sieci na kartę SD i wczytujesz tak jak ze stacji dysków. Polecam - gry wczytują się szybko i niezawodnie. Dzięki temu można łatwo i szybko uruchomić niemalże każdą gierkę która powstała na Atari.
    • 5: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime8 Mar 2010
     
    Na starego XBOX'a jest całkiem fajny port ATARI.

    Na allegro można kupić przerobionego za grosze, a w porównaniu z obecnie produkowanymi konsolami jest to sprzęt niezniszczalny.
    • 6: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Mar 2010
     
    na Dreamcasta też ładnie chodzi
    • 7: CommentAuthornumik
    • CommentTime9 Mar 2010
     
    Dzięki Wam wszystkim,
    wykorzystam pomysł z xe + sio albo którąś z konsolek.

    Pozdrawiam
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Mar 2010
     
    Emulator Dreamcasta bazuje zapewne na Atari800, wiec dziala to samo co na porcie Windowsowym czyli Atari800Win PLus.

    Nie ma tam gier wbudowanych w emulator - pliki gier sa osobno i pasuja wszystkie te, ktore znajdziesz w necie, chocby na AtariOnline.pl.