atarionline.pl atari800 5.0.0 a liba8cas - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime12 Aug 2022
     
    Czy ktoś próbował kompilować najnowsze atari800 w wersji 5.0.0. wraz z liba8cas aby mieć wsparcie dla kaset w Turbo?
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime13 Aug 2022
     
    Myślę, że zainteresowanie używaniem obrazów kaset na emu jest minimalne. Większość ludzi używających emu raczej będzie korzystało z XEX lub ATR.
    • 3: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime13 Aug 2022
     
    @ilmenit
    Nostalgia to specyficzne zjawisko budzące u każdego z nas inne emocje. To, że Ty nie używasz obrazów kaset na emu i jak przypuszczam kaset na prawdziwym sprzęcie, nie oznacza, że inni tego nie robią ;)
    @Wolfen
    Na jakim systemie/sprzęcie chcesz tego używać? Może @kr0tki pomoże?
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime13 Aug 2022 zmieniony
     
    @xtrem007 O pamietam Cię :) Pisaliśmy przy okazji RPi i liba8cas (również z krótkim) kiedyś co zaowocowało krótkim how-to w paru krokach udostępnionym tutaj jak skompilować 4.2.0 z liba8cas pod RPi.

    Wracając do tematu 5.0.0 - nie patrzyłem do kodu ani też nie próbowałem "na farta" skompilować. Póki co pytałem czy ktoś już próbował - jak nie to spróbuję ja (jeśli nie będzie wymagać zmian w kodzie lub będą one naprawdę minimalne to może dam radę) i opiszę co i jak tutaj i myślę jutro zaczne
    • 5: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime13 Aug 2022
     
    Kiedyś dałem taką propozycję na Github ale kr0tki opisał z jakimi to się wiąże problemami. Oficjalnej wersji ze wsparciem liba8cas raczej bym się nie spodziewał.

    ->link<-

    Ostatecznie poprawki do wersji 4.2.0 wprowadził FUJI.

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime14 Aug 2022 zmieniony
     
    Tak tak, pamiętam dyskusje o tym na GitHubie (ale dzięki za podrzucenie linku dla porządku w wątku) i co do 4.2.0 jestem na bieżąco :) Interesuje mnie za to czy w podobny sposób będzie się dało "nieoficjalnie" zmodyfikować 5.0.0

    *edit* Najpierw muszę siąść i przelecieć diffem jakie były zmiany zrobione w 4.2.0 - może w podobny (czyt. ten sam;) sposób uda się przerobić 5.0.0 - jak nie - trochę podlubie przy tym. Jeśli coś się uda odpalić to dorzucę tu konieczne zmiany i/lub paczkę że spakowanym źródłem po zmianach
    • 7:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime14 Aug 2022
     
    Patrząc na nowości w 5.0.0 nie widzę jednak specjalnej potrzeby zmiany z 4.2.0+liba8cas. Póki co zostanę z tym co mam jednak