atarionline.pl Szukam dema/loadera do dema - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    W dawnych czasach było takie demo, które zaczynało się "loaderem" który wyglądał mniej więcej tak:

    ≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡
    ≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡
    ≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡
    ≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡....

    Znak po znaku/linia po linii na ekranie pojawiał się obrazek, który był zbudowany z kolorowych linii (chyba po 3 linie na znak). Obrazek był w większości oczywiście ciemny przez te dość rzadkie linie, ale kolorowy.
    Ładowanie właściwego dema trwało dokładnie tyle, ile rysowanie tego obrazka. Jeżeli ładowanie było za szybkie (patrz: TOMS Multi Drive) wtedy demo się nie uruchamiało. Całość trwała około minuty.

    Nie wiem czemu, pewnie przez cała tą magię "ładowania" z kaset (1050 pojawiła się dopiero po paru latach) zapamiętałem tylko ten ekran ładowania.

    Ktoś kojarzy to demko?

    Szukałem w swojej kolekcji dyskietek z epoki, ale nie znalazłem póki co, alby dyskietka padła (pojedyncze się takie zdarzają).
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    to było jedno z demek EGR General Programming
    • 3: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Przeleciałem wszystkie na YT, nie znalazłem, ale pierwszy ślad dobry, choć w tej epoce EGR jakością dem nie stał wysoko (ale to były początki), a to wyglądało interesująco - w każdym razie wstępniak.
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    zapytaj Delego na atariarea, on przeleciał wszystkie wczesne demka i pewnie od razu Ci odpowie. zerknąłem na demozoo i wygląda na to, że w filmikach na yt nie ma ładowania.