atarionline.pl Nowa gra "Dracula Story" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Grafika do znacznej poprawy, bardzo by się to gierce przydało...
    • 3: CommentAuthorfder
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Fajne!
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Ale ta grafa jest fest :) jak Maxwell Manor!
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Zgadzam się z Kubą, grafika "retro" jest spoko. Ja bym za to wolał lepszy dzwiek + muze ;)

    PS. Kilka lat temu pojawila sie podobna gra o wampirze (nie pamietam niestety tytulu), grafikę też miala nie wystrzeloną w kosmos, a gralo się miodnie.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Aug 2022 zmieniony
     
    @nosty:
    Zapewne chodziło Ci o ten hicior:

    :)
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Obie gry łączy osoba autora (Jan Johnsen).

    Gra "Dracula Story" miała roboczy tytuł "Dracula Homegrounds" i pisałem o niej nowinkę jeszcze w 2014 roku - jak ten czas leci:
    ->link<-
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Aug 2022
     
    Komentarz na Indie Retro News ->link<- :

    LiqMatrix:

    This. Is. Awesome! The dev has completely captured what a game was in the early 1980s. The sounds, the graphics. Perfect. This could have been a full release game on something like the Mattel Intellivsion as well. (...)
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Aug 2022 zmieniony
     
    Naprawdę nie wiem, czy warto się zachwycać tymi grami Jana Johnsena, bo np. kultowy "Ghost Chaser" jest o wiele starszą gierką a wykonaną tak, że chce się do niej wracać... Tak samo "Bruce Lee" itp.
    Autor jest widać "sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem..." ale nieco cierpi na tym jakość produkcji.

    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime21 Aug 2022
     
    Dracon, są tacy, którzy naprawdę sobie cenią taki "tragiczny" oldschool.

    Tak naprawdę ile graczy, tyle trendów. A że trendy większości z nich się nakładają... no ale nie każdy musi być "mainframe"-owy.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2022
     
    Zgadzam się z MaWem i innymi przedpiśćcami, którzy zauważają, że z grafiką wszystko jest ok. Jeśli taki jest zamysł autora to czemu nie? Jest w pewnej stylistyce, ma klimat 80. i mnie się podoba. To, że ktoś przywykł do oczojebności czy kolorowatości albo innej stylistyki pikslowania nie czyni z niej złej grafiki. Na współczesnych pecetach i konsolach jest tona gier, które mają grafikę poniżej możliwości technicznych sprzętu, np. stylizowane na komputery 8bitowe. I nikt nie ma z tym problemu :)
  1.  
    @Dracon, możesz mieć rację pod kątem grywalności. Tu się nie wypowiem, bo nie grałem w żadną z tych gierek.

    Natomiast jeśli chodzi o wygląd, to wiadomo - kwestia gustu. I ja np. może nie tyle "zachwycam się" wyglądem gier Jana, co na pewno uważam je za ciekawe stylistycznie i idealnie pasujące do Atari.