atarionline.pl SimCovox na arduino :) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    Jednowieczorowy projekcik, powstały z konieczności - do testowania movplay :)

    ->link<-

    I proszę mi nie mówić, że taki prosty projekt, a wykorzystuję atmegę.
    1. bez mikrokontrolera dźwięk jest jak g@#$o
    2. atmega może świetnie wykryć prawidłowe poziomy (stałe przez pewną ilość czasu)
    3. na wyjściu jest PWM o częstotliwości bazowej 62.5 khz DOKŁADNIE grane, przez co szumy są na poziomie +-0.5 bita.

    Gra to prześlicznie.
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    nic nie mówię.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    no i git.
    • 4:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    fajna sprawa , można pewnie dodać inne funkcjonalności?
    a da się to wstawić do środka Atari, zamiast zwykłego kowoksa?
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Sep 2022 zmieniony
     
    Fajne bo zewnętrzne. Gra na jakimś standardowym porcie (W sensie D280, D600 itp.)?
    • 6:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Sep 2022
     
    Nie no, raczej trzeba pakować dane w port joy1 i 2.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Sep 2022 zmieniony
     
    Na D300 :) Port joysticków, na githubie jest schemat, raczej trywialny, 8 lini danych i 2 zasilania. Dodatkowo przez zasilanie atmegi przez 3.3V (stabilizator Arduino) mamy wycięty cyfrowy szum komputera.

    @Cyprian, jakie funkcjonalności chcesz? Kartę muzyczną? Sida? Trzeba by dodatkową ścieżkę do triggera zapodać i pewnie dane 7-bitów wysyłać.
    • 8:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime26 Sep 2022 zmieniony
     
    @Kuba np karta dzwiękowa w stylu SONari, SIDari czy YAMari
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Sep 2022 zmieniony
     
    @jhusak: Zajrzałem, dlatego napisałem, że "fajne bo zewnętrzne". Można zrobić w formie kostki wpinanej na raz w oba gniazda, z wyprowadzonym gniazdem jack czy RCA. Chodzi tylko o to, żeby istniejący soft mógł z tego korzystać - stąd było moje drugie pytanie.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Sep 2022 zmieniony
     
    @Peri Noid - rozumiem - tam gdzie na schemacie jest "out" tam montujemy RCA, albo Jack, albo jeszcze coś tam. A istniejący soft jest (prawdopodobnie po części) opisany na stronce o SimCovox na atariwiki.

    @Cyprian.
    Można próbować, ale mi się nie chce. Na razie. Kiedyś może mi się zachce. :D Problemy z tymi poziomami przejściowymi są irytujące - robić na tym transmisję to masochizm. Pewnie trzeba by pracę naukową napisać, jak by to przesyłać szybko, aby błędów nie było.

    Poza tym ten układzik nie jest miksowany z sygnałem Atari - trzeba by to dodać zewnętrznie - dodatkowy kabelek albo dwa gniazdka DIN-5