atarionline.pl Gra "TONY" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2024
     

    Adam:

    Chodzi Ci o "The Rescue Expedition". Ogólnie wszystko się zgadza, chociaż można dyskutować, czy faktycznie stała się "dość szybko zapomniana" z powodu braku darmowej pełnej wersji (bo czy jest wiele innych gier opublikowanych w tym samym roku, które są dzisiaj lepiej pamiętane?). "Problemy techniczne po premierze" - to słabo kojarzę.

    Dokładnie, to ta gra. Nie została (jeszcze?) "uwolnioniona" ?? Gierkę w akcji widziałem u osoby, którą ją zakupiła i wspominała o pewnych "gliczach" z grafiką podczas gry. Jak zrozumiałem, są one "do przebolenia", bo raczej żadnego "hotfixa" nie będzie.
    • 2: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    ci to pracuja na photoshopie maja AI od jakiegos czasu, jakos nie widze w tym problemu zreszta polowe opakowan produktow co kupujecie sa wlasnie tak robione, pudelko bedzie inne, juz dla c64 i amigi zaakceptowane, oczywiscie zrobione w illustratorze i photoshopie z AI i innymi jego funkcjami... ale dla ortodoksow mowie grafike do gry robilem w aseprite a tam juz ai nie ma :D
    • 3: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    "The Rescue Expedition" okladke w sumie ja robilem, opis mialem w 3 zdaniach, to moja wizja opakowania i zostala bez korekt przyjeta, dodatkowo zagralem w gre i nie sadze ze zbytnio wylecielem w kosmos z motywem graficznym, wtedy jeszcze nie bylo AI wiec dla krytykow to nie AI :P
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime15 Feb 2024 zmieniony
     
    @RafalDudek
    Trochę jestem zdezorientowany po Twoim wpisie - wszystkie znane mi źródła sugerowały, że na okładce The Rescue Expedition jest załączony poniżej obrazek - wzięty tutaj z recenzji z RetroAge ->link<- , są tam też fotki fizycznego wydania i wszędzie (kartridż, książeczka, pudełko) jest ten sam. I jeśli dobrze pamiętam była mowa o tym, że Gorgh to narysował.

    Więc teraz nie wiem, co miałeś na myśli pisząc "okladke w sumie ja robilem" i gdzie została użyta ta czarno-biała grafika "bonus 1 copy.jpg".
    • 5: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    ta czarno-biala wersja jest 100% lepsza od tej kolorowej.
    • 6: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @Adam ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    A tej wersji to nie widziałem.
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     

    rafaldudek:

    ci to pracuja na photoshopie maja AI od jakiegos czasu, jakos nie widze w tym problemu zreszta polowe opakowan produktow co kupujecie sa wlasnie tak robione, pudelko bedzie inne

    No ale co z tego? "Cukierkową" grafikę ejaja da się wyróżnić z tłumu. Z drugiej strony dochodzi ju z do tego, że jak jakiemuś grafikowi (artyście) uda się zrobić całkiem samemu coś w tej "estetyce", to musi się nieraz tłumaczyć i pokazywać "progres" tworzenia pracy (coś jak "steps" na demoscenie), bo zaczynają mu nie wierzyć. Tu czyiś cytat w temacie:

    "Wszystkie te programy mają teraz wbudowaną funkcję timelapse. Krita, Clip Studio Paint, Paintstorm... to 3, które znam na pewno. Sztuka cyfrowa i tak ma złą reputację wśród tradycyjnych artystów. Spędziłem 30 godzin tworząc obraz ... łącząc Kritę z Blenderem, by ludzie mówili ... cytuję ... "Jasne, że jest piękny, ale zrobiłeś go na komputerze". To było wcześniej... a teraz z tzw. AI Imaging, im lepiej radzisz sobie w jednym z tych cyfrowych programów do malowania... tym bardziej będziesz oskarżany o używanie AI. Dla mnie nagranie ekranu nie zadziałałoby. 10 do 20 godzin nad jednym rysunkiem to naprawdę nudne wideo. . ale timelapse . . . jest opcją, ale do cholery, to irytujące, że musisz udowodnić, że zrobiłeś to, co zrobiłeś.
    Wiem, że wszyscy chcielibyśmy udawać, że nie przeszkadza nam bycie o to oskarżanym, ale ja bym kłamał. Moja praca na węglu jest lepsza niż cokolwiek, co kiedykolwiek zrobiłem na komputerze, ale wciąż czuję się urażony, gdy ktoś mi mówi "ale zrobiłeś to na komputerze". Powinienem powiedzieć: "Wiem, ile czasu i wysiłku w to włożyłem i tylko to się liczy". A jednak się liczy."


    A z trzeciej ;) strony, tak po prawdzie, to właściwie nie było wiadomo czy jeśli używając A.I. autorem jest bardziej człowiek czy maszyna/algorytm? Było, bo zdaje się, że to rozstrzygnięto:
    ->link<-
    - czyli w zasadzie nie powinno się tego sprzedawać! :P
    • 9: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @Dracon

    Zawsze znajdzie się grupa osób, które będą chciały kopać ziemniaki ręcznie, zamiast używać konia i maszyny do wykopywania, nie mówiąc już o traktorze.
    Dla mnie nie ma znaczenia, jak mój mechanik znalazł błąd naprawiając samochód – czy użył komputera, czy wyłapał błąd na słuch. Ważny jest efekt końcowy, czyli naprawiony samochód.
    Do tego są programy graficzne, aby tworzyć w nich swoje wizje. Z dodatkiem sztucznej inteligencji jest podobnie jak kiedyś z filtrami w Photoshopie – toczyła się taka sama dyskusja. Tutaj trzeba zrozumieć różnicę między grafikiem komputerowym a artystą malarzem. Ja jestem tylko grafikiem.
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @RafalDudek: OK, dzięki za odpowiedź, czyli to nowsze wydanie.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Muzyka z dema to ten sam świetny motyw co na Amidze i mam nadzieję, że zostanie w grze, natomiast można by ją jeszcze trochę dopracować: powtórzenie głównego motywu jest jakieś takie ciche i metaliczne, brakuje mu wyrazu, na Amidze jest to lepiej oddane (wiadomo, Paula i Pokey to różne układy, ale i u nas dałoby się troszkę to wzmocnić).
    • 12: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @Jacques no nie tak, to XLent zrobil covera z Atari na Amige i byl mega ale nie mial czasu zrobic reszte muzyki wiec teraz na Amidze jest inna muzyka.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    I to jest wielka strata dla amigowej wersji, że ten motyw obecny w demie będzie usunięty, trochę bez sensu że nie zostanie w 1 etapie choćby. Amigowy cover przerósł oryginał w każdym razie ;-)
    • 14:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Pewnie wszyscy pamiętają, ale na wszelki wypadek chciałbym przypomnieć, że dzisiaj o 19-tej na kanale ZeroPage Homebrew będzie transmisja na żywo, podczas której będą grali w Tony'ego!

    Link do wpisu na ten temat na AtariAge:
    ->link<-
    • 15: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @amarok ogladalem, no i zbieram zeby z podlogi ze az tak ich wciagnela gra, Vladimir odwalil swietna robote
    • 16: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    @Jacques ja wiem o tym, muzyka XLenta byla rewelacyjna, ale prosilem blagalem i nic, a ze projekt ma isc do przodu to tez sa pewne moje normy, jeden muzyk, jeden koder jeden grafik... obecna muzyka z Amigi jest tez wypasiona
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 May 2024 zmieniony
     
    Przed chwilą na "Twarzoksiążce" legendarny Adam Gilmore potwierdził chęć zrobienia muzyki do gry na Atari więc jak ktoś planuje jakąś nową wypasioną, to sugeruję kontakt z tą legendą chip-msx. :)

    Odnośnie "Tony'ego" to brak jego atarowskiej muzy tłumaczy on tym, że nie zdążył jej zrobić przed premierą ww. gry.
    • 18:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime15 May 2024
     
    A nie dałoby się zrobić muzyki na Atari takiej jak na C-64?
    Song na C-64 jest fantastyczny.
    • 19: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime16 May 2024
     
    muzyka dla Tony Atari jest swietna, napisal ja Caruso. Adam Gilmore nie pisal o muzyce do Tony na Atari XL, jestem w nim w kontakcie i wiem co ustalilismy... chyba ze mowil o muzyce na Atari Jaguar ale to przed nami. ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 May 2024 zmieniony
     
    .
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 May 2024 zmieniony
     
    @rafaldudek
    Adam Gilmore napisał wczoraj (15.05.2024) na profilu TONY - Born for Adventure tak, gdy pytałem go o narzędzie do muzy, w którym komponował:

    "Goattracker - I was too late to be able to do the Atari music for this. :|
    I'd definitely be up for writing some Atari music for a game if anyone is writing one???"

    W tłumaczeniu na nasz język:
    "[pisałem muzę na C64 pod] Goattracker - spóźniłem się z muzyką do Atari :|.
    Zdecydowanie byłbym chętny do napisania muzyki Atari do gry, jeśli ktoś ją pisze???".
    :)
    Byłoby super, gdyby taka legenda po wielu latach zrobiła coś jeszcze w temacie muzyki na A8 - do jakiejś innej dużej produkcji.
    • 22: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime17 May 2024
     
    No dobrze, napisał zgodnie z prawdą. Dwa miesiące temu pisałem do Adama i zapytałem, czy ma czas i ochotę napisać brakującą nam muzykę do C64. Zgodził się. W rozmowach pojawiło się pytanie, czy mamy muzykę na Atari, bo on też komponuje na Atari XL. Odpowiedziałem, że mamy muzykę od Tony'ego na Atari i nie potrzebujemy nowej, co zresztą nie było realne terminowo. Adam, jak napisał pod twoim pytaniem, jest chętny do pisania muzyki, chyba złapał wiatr w żagle po 31 latach przerwy. Wstępnie uzgodniliśmy, że napisze muzykę dla Tony'ego na Atari Jaguar, ale na razie czekamy na premierę Tony'ego na Atari/C64/Amiga na Pixel Heaven.
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 May 2024
     
    Oj, faktycznie jest moc w muzyce na C64 :O :-)
    • 24: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime18 May 2024
     
    Zrobię małą prywatę, ale jestem bardzo miło zaskoczony wydawcą – firmą Retronics. Nazwisko szefa jest bliźniacze, to też Dudek, ale to nie rodzina. Nigdy nie spotkałem się z Jurkiem osobiście, ale jego wsparcie jest nieocenione. Widać, że człowiek żyje w świecie retro. Jego jakość DTP mogę docenić, ponieważ ja też pracuję w firmie wydawniczej. Myślę, że ci, którzy są zbieraczami retro gier, będą bardzo zadowoleni z tego, co zrobiliśmy dla gry TONY.
    • 25:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 May 2024
     
    Wiadomo! :-)
    Retronics Jurka to połączenie pasji + pełen profesjonalizm, ja już swojego Tony'ego zamówiłem ;-)
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 dni temu zmieniony
     
    Czy poza wypasioną wersją wydawniczą TONY'ego będzie też plik do pobrania, tak jak to czynią niektórzy zacni twórcy, np. Mq ? ;)
    • 27: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime6 dni temu
     
    oczywiscie, bedzie wersja cyfrowa... ustalona cena to 9.99$ ale jesli ktos uzna ze nasza praca nie jest tego warta to moze sobie zmieniec cene na inna nawet na 0$ ...
    • 28:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 dni temu
     
    A czy byłaby możliwość by właściciele wersji box otrzymali wersję cyfrową dla wygodnego użytku z SIDE3, AVG, itp?
    • 29: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 dni temu
     
    a czy koderzy dostaną listing do wklepania ? ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 dni temu zmieniony
     
    @rafaldudek

    A to nie było tematu :)
    • 31: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime6 dni temu
     
    @Jacques jasne, kupujac gre otrzymasz wersje cyfrowa
    • 32: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime6 dni temu zmieniony
     
    @ccwrc nie bardzo rozumiem co chciales napisac, gra jest wydana na Atari, generalnie powstala z mysla o Atari, nikt mnie nie atakuje, kompletnie nie zrozumialem co miales na mysli
    • 33:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 dni temu zmieniony
     
    @rafaldudek
    Świetnie, dzięki za wyjaśnienie :-)

    @ccwrc
    Ja również nie odczytałem takiego negatywnego tonu (Tony'ego? ;-) ) z wcześniejszej wypowiedzi Rafała.
    • 34: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime5 dni temu
     
    @ccwrc Coś ci napiszę, bo chyba myślisz, że jestem jakimś guru, ale nie, nie jestem... Pomysł na grę TONY to dzieło mojego syna. Dlaczego Atari? To zasługa mojego brata XXL, który podczas przewożenia mnie z lotniska do domu wspomniał, że gry na Atari łatwo zrobić, ale trudno z grafikami. Więc przez 4 miesiące kombinowałem z Graph2Font. Obrazki z galerii na stronie były piękne, ale niestety jestem zbyt głupi, żeby to ogarnąć porządnie. Postanowiłem więc iść na maksimum w 1 bit i grafikę trybu 8 na Atari. Pierwsze grafiki były... hmmm... ale po 2 miesiącach już było w porządku, a Krzysiek XXL zrobił pierwszy kod, gdzie widziałem, jak to się rusza i wyglądało. Było super... Tyle że XXL miał wtedy inne sprawy na głowie, i projekt padł. Uznałem, że poszukam innego programisty. Nie było łatwo. Czekając na programistę dla Atari, postanowiłem kontynuować pracę nad grą i projektować mapy, by były sensowne i grywalne. I tu długa, nudna historia, ale wracając do Atari... Gra jest mega fajna. Programista Vladimir obciął może 10% moich zachcianek, resztę zostawił, i po tym roku powiem tyle, dalej jestem lama, ale poznałem fajnych ludzi i udało się zrobić mega grę, do której cię zapraszam... Oburzyłeś się, że gra cyfrowa ma cenę... no ma. Programista i muzyk włożyli wiele pracy, więc zasługują na jakąś gratyfikację, choć pewnie i tak nie pokryje to ich spędzonego czasu nad tym projektem... ale jest opcja, że nie trzeba płacić. Strona projektu to portal itch.io, i tam jest właśnie taka opcja. Jeśli uważasz, że coś sabotuję, to może źle odebrałeś moje wypowiedzi, bo nic tak, jak dobro tego projektu, nie leży mi na sercu. I... udało się... Były chwile słabości, ale się udało, i jest świetna gra na moje Atari.
    • 35:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime5 dni temu
     
    @rafaldudek

    Nie, nie oburzyłem się o cenę, tylko negatywnie odebrałem uwagę o wycenianiu pracy na 0$.

    To nie inni wyceniają twoją pracę, tylko ty sam. I nie wyceniaj jej na 0$ bo to źle świadczy i o samym produkcie i o autorach. "The Last Squadron" jest świetnym przykładem jak wydać produkt tak żeby wszyscy byli happy: jest wydanie na carcie, jest wydanie na carcie z dodatkami, jest płatna wersja cyfrowa dla chętnych i jest wersja "demo", która jest za free. Demo ma cudzysłów bo jest to po prostu minimalnie ograniczona produkcja do wersji płatnej.
    • 36: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime5 dni temu
     
    a tu muzyka z poziomu 1 Dzungla :D
    • 37: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime5 dni temu
     
    @ccwrc demko Tonego juz dawno jest... co pozwolilo nam poprawic wiele bledow
    • 38: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime5 dni temu
     
    a tu glowna muzyczka :D jest klimat
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 dni temu
     
    Super ten playerek z animacją, to faktycznie na Atari czy mock-up?
    • 40:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 dni temu
     

    rd:

    jesli ktos uzna ze nasza praca nie jest tego warta to moze sobie zmieniec cene na inna nawet na 0$

    Po części rozumiem pierwszą reakcję @ccwrc bo nie zabrzmiało to za fajnie... W każdym razie istnienie wyboru jest zwykle dobrą opcją. :)

    choć pewnie i tak nie pokryje to ich spędzonego czasu nad tym projektem.

    Wiadomo, ale obecnie (druga dekada XXI w.) wydawanie gier na 8/16-bitowce to raczej przyjemność, rodzaj wyzwania a nie chęć dokładnej
    monetyzacji za "roboczogodziny". Sam kiedyś miałem udział w grze, za który absolutnie nic nie zarobiłem, ale satysfakcja i "wpis do CV" (hehe) jest. :)
    Co do samej gry: grafika super, muzyka niezgorsza, pomysł wtórny ale nie było chyba dotąd takiej "Montezumy" w hiresie. I szacun za istnienie wbudowanego trainera do gry. :)
    • 41: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 dni temu
     
    @Jacques to animacja z aseprite w tym programie robilem grafike, mysle ze ma swoj klimacik taka forma przedstawiania muzyki z Atari
    • 42: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 dni temu
     
    i jeszcze jedna

    • 43: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 dni temu
     
    taki 'equalizer' jest możliwy ale na VBXE, program D2D ma takowy

    ->link<-
    • 44: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime3 dni temu
     
    • 45: CommentAuthorbolo
    • CommentTime3 dni temu
     
    Siemano Panowie i Panie to ja wasz dawny zapomniany Bolo przepraszam za wtrącenie się do wątku ale znalazłem angielską wersją naszej kultowej gry ZMIERZCH z przeprosinami od LK AVALON z muzyką z gry SAPER autorstwa pana Henryka Cygerta , podsyłam wam linka



    Mój świętej pamięci Ojciec był programistą i i informatykiem . Nasz pierwszy komputer to Atari 65 XE z Cartdridgem Turbo Blizzard bez Joyisticka(Pierwsza gra którą ujrzałem na oczy to gra Karateka). Napisał kilka gierek w turbo basicu. Potrafił mój śp.Ojciec wchodzić w monitor Assemblera z poziomu turbo Basic tylko z cartridgem Turbo Blizzard. Pamiętam jak mówił patrz synu tak wygląda właśnie assembler w którym Janusz Pelc napisał Misję i Robbo. Nie interesował mojego Ojca Assembler(język niszego programowania) tylko język maszynowy Forth(Pan Roland Pantoła publikował listingi. Z kolei moja Mama też przepisywała listingi z Tajemnic Atari gra "Heartlight" , Autorstwa Janusza Pelca i bardzo lubiła gry z L.K Avalon. Przepraszam za chaos mam laptopa bez myszki. Mój świętej pamięci Ojciec napisał grę w turbo basicu ze sztuczną inteligencją pod nazwą "Kareta" układanie słówek ze słów Kareta , pierwszy zaczynał gracz a drugi komputer.
    • 46: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime3 dni temu
     
    @bolo wielki szacun dla twojego taty!
    • 47: CommentAuthorbolo
    • CommentTime3 dni temu
     
    Kaz ty dowodzisz na Atari online coś wam powiem w tajemnicy moja mama też potrafi programować w assemblerze(quick assembler , big assembler, mikro assembler(napisał go jej prawie syn też rodzina mojej mamy.) i turbo basic , fortran. Teraz puszczę wam wersję Zmierzchu z przeprosinami L.K Avalonu mojej mamy. KAZ ty zawsze dowodzidłeś na Atari Online. Moja mama chciała wersje ZMIERZCHU zręcznościowo strategiczną analogiczną do Sapera będziecie wszyscy w szoku jak zobaczycie wersje mojej Mamy(TDC 6502 przywraca cię KAZ na forum Atari Online) To jest ta wersja już z tłumaczeniem na Język Polski
    • 48: CommentAuthormayonez
    • CommentTime2 dni temu
     
    Takie głupie pytanie - czy wersja na cartridge działa na 64 KB?
    • 49: CommentAuthorAzdul
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @mayonez Na stronie Retronics jest informacja, że pasuje do wszystkich Atari XL/XE.
    • 50: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 dzień temu
     
    czyli będzie działać z Atari 130 XE :)