atarionline.pl Arcadia Xmas Quest - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Moi drodzy!

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowałem dla Was nową grę na bazie Arcadii. Tym razem przygoda jest osadzona w zimowym świecie.



    W Arcadii Misja Świąteczna znajdziecie 9 nowych poziomów oraz nową szaloną rundę bonusową. Będziecie mogli również usłyszeć 9 znanych utworów świątecznych: "Carol of the Bells", "Deck the Halls", "Jingle Bells", "Jingle Bell Rock", "Let It Snow!", "Rockin' Around the Christmas Tree", "Rudolph the Red-Nosed Reindeer", "Santa Claus Is Comin' to Town" oraz "Sleigh Ride".

    Minimalne wymagania gry to stockowe Atari 8-bitowe z co najmniej 48 kB pamięci RAM. Ponieważ muzyka zajmuje trochę pamięci, jest doładowywania w trakcie gry z dyskietki.

    Podobnie jak oryginalna Arcadia v1.2, gra obsługuje zwykłe dżojstiki oraz te w standardzie Joy 2B+. Poza tym odczytuje i zapisuje listę najlepszych wyników na dyskietce. Nowością jest liczenie bonusu punktowego na końcu każdego poziomu za każde zachowane życie.

    Kody źródłowe gry znajdują się na moim gitlabie: ->link<-

    Miłego grania oraz Wesołych Świąt!
    • 2:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime18 Dec 2022 zmieniony
     
    Dzięki. Dobra robota. Ja już gram :) Jest OK. Fajnie, że zapisuje highscore. Gdzie można zassać pierwotną wersję?
    • 3:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Super, cieszę się, że się podoba. Kto wie, może jesteś pierwszym graczem poza mną i moim najbliższym otoczeniem.

    Oryginalna Arcadia w wersji 1.2 jest dostępna na drugiej stronie w poście nr 4: ->link<-

    Poza tym na moim gitlabie: ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Mnie wciąga jak bagno :). Jeśli mogę pomarudzić to wolałbym większe kule, bo wzrok już nie ten :) Zapisuję na listę ulubionych.
    • 5:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Zgadzam się, kule powinny być większe, przesuwać się płynnie i najlepiej po łukowatych torach. Tak jak w Luxorze czy Zumie na PC.

    Jakbym miał do dyspozycji ze 150 duszków sprzętowych to byłoby zdecydowanie łatwiej. A tak pozostaje tryb znakowy. A dlaczego? Bo zależy mi przede wszystkim na szybkości gry. Taka jest niestety cena.

    Ale kto wie, pewnie znajdą się tacy, którzy znajdą sposób, żeby działało to jeszcze lepiej...
    • 6:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime18 Dec 2022 zmieniony
     
    Może być bez łuków. Jest super. Jest grywalna, to najważniejsze. Nawet miejscami za szybko się toczą kulki :)
    • 7: CommentAuthorkade
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Dramat, znowu mnie ta gra pochłonie :D
    • 8:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime19 Dec 2022 zmieniony
     
    Zawsze coś! :D
    Miałem 18.999, jak w super markecie :D

    Swoją drogą byłem ciekawy wersji "Carol..." i... zestresowała mnie, kiedy ją usłyszałem :D

    Gra wykonana świetnie, gratulacje. Choć oczywiście to "wariacja na temat", ale nadal fajna!
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Dec 2022
     
    bardzo ładne!!!!! hycior
    • 10:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime19 Dec 2022
     
    Dzięki za Wasze komentarze. Cieszę się, że gra sprawia przyjemność. Ale żeby tak grać po nocach? Kto to widział ;)

    @mav - gratuluję 3-go miejsca. A wynik faktycznie taki marketowy - może promocja przedświąteczna?