atarionline.pl Hero Wars - na POKEY-u? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Pokazywałem ostatnio na Zoomie ciekawą grę przeglądarkową (technicznie rozwala każdy arcade z lat 90.) jednak teraz doszukałem się czegoś czego kompletnie się nie spodziewałem.

    Z tej stronki można ściągać materiały dla twórców, jest też katalog muzyka (co prawda tej muzyki nie słyszałem w samej grze - co nie znaczy że jej tam nie ma), i w 46 sekundzie sprawdźcie sami:
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2023 zmieniony
     
    Może być pokey, może być yamaha. Fakt, że tego nie za wiele :)

    W sumie może być cokolwiek.
    • 3:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Brzmi jak SID :P

    A z tym "technicznie rozwala każdy arcade z lat 90", to przesadziłeś.

    Może graficznie tak, ale tu nie ma co porównywać, bo obecnie mamy inne rozdzielczości. Ale technicznie.... no bez jaj.
    • 4: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Plik został usunięty
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Wow, trzy razy usłyszałem ciche arpeggio w oktawie, jak niektórym niewiele do szczęścia potrzeba :D
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime31 Jan 2023 zmieniony
     
    A ja się będę upierał, że to jest jednak POKEY. SID i AY ma bardzo "obły" dźwięk, tymczasem POKEY ma takie ostre metaliczne brzmienie - za które go tak bardzo lubimy;)

    W końcu co chip z charakterem to chip z charakterem!;)


    ps. plik nie został usunięty, ta stronka czasami coś szwankuje (mają na masę reklam w necie, ale na serwer już nie?). Trzeba przeładować stronkę i już.
    • 7:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime31 Jan 2023
     
    Upieraj się :P

    Każdy syntezator, który ogarnia prostokąty o wypełnieniu 50% i zerowej obwiedni (czyli naprawdę każdy) zrobi Ci taki dźwięk, po co mieszać w to POKEYa?