atarionline.pl Apple Lisa, DR GEM i Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Pojawiło się ciekawe zdjęcie zespołu Atari, który portował system graficzny DR GEM z procesora Intel na Motorola:

    Widać tam maszyny deweloperskie - do portu GEM używane było komputery Lisa 1/2, część atarową - BIOS (i zapewne XBIOS) szykowano na komputerach Motorola VME-10.
    Pytanie z kiedy jest to zdjęcie - koniec 1984, początek 1985?

    Więcej do posłuchania i poczytania tutaj:
    ->link<- oldbytes.space/@Seg/109729498250762718
    ->link<- archive.org/details/JeromeDomuratInterview/
    • 2:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime30 Jan 2023 zmieniony
     
    Kurczę może gdzieś w źródłówkach Apple Lisa OS jest odpowiedź na pytanie, po co twórcy Turboassemblera dali w nim możliwość używania "Mac macro" pseudokomend linii A zdaje się, oraz kompilacji własnego zbioru makrokomend - niedokończonego chyba portu komend API starego MacOSa do środowiska Atari.
    • 3: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Po obuwiu widac ze Dave ma korzenie polskie ;)
    Na biurku przed nimi jest tez Macintosh.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Ja nie rozumiem. Znaleziono gdzieś skarpety z dwoma palcami przystosowane do chodzenia w sandałach sprzed sporo ponad 2000 lat. Skąd ta dzisiejsza "antymoda"?

    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime30 Jan 2023
     

    xorcerer:

    Kurczę może gdzieś w źródłówkach Apple Lisa OS jest odpowiedź na pytanie, po co twórcy Turboassemblera dali w nim możliwość używania "Mac macro" pseudokomend linii A zdaje się, oraz kompilacji własnego zbioru makrokomend - niedokończonego chyba portu komend API starego MacOSa do środowiska Atari.

    może by mieć wersję dla Maca?
    Swoją przybliżysz temat? Jest coś w sieci o tych "Mac macro" ?
    • 6:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Musiałem ściągać starą developerską dokumentację do macosów na m68k żeby połączyć w ogóle kropki. W dokumentacji Turboassemblera oczywiście autorzy piszą o tej opcji, jakby wszyscy wiedzieli co to są mac macro i wszyscy tego używali na Atari ST.

    Pogrzebię w weekend to coś wrzucę tutaj :)
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    @jhusak u mnie w majamiu w "zimę" połowa populacji biega w klapkach i skarpetach, co niezmiennie irytuję moją lepszą połówkę. ale torebek z biedry ni ma, tylko Fresco y Mas :O
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    Czyli zostaje nie przejmać się i latać w sandałach i skarpetach :D