atarionline.pl Sprzedawanie retro sprzetu na EBAY - Wasze pro-tipy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorstreak
    • CommentTime7 Feb 2023
     
    Hej

    Takie szybkie zapytanie mam do Was. Byc moze ktos z Was ma juz doswaidczenie w sprzedawaniu retro sprzetu na EBAYu. Chetnie uslysze pro-tipy oraz na co warto zwracac uwage, oraz jakich "retro cwaniaczkow" mozna spotkac na ebay'u. Pytam bo mam zamiar powystawiac pare rzeczy, ale mam tez troszke watpliwosci, bo slyszalem ze jest troche retro-cwaniakow co robia taki myk: "odbiera przesylke i po chwili zwraca sie do ebaya o zwrot kasy z PayPala, bo "nie dostal przesylki" albo udaje ze dostal kartofla itp.." true / false ?
    • 2:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime8 Feb 2023
     
    Taki kupujący musi Ci udowodnić że taka sytuacja miała miejsce. To znaczy że nie dostał przesyłki ( przecież jak wyślesz masz numer śledzenia paczki i jak jest że zostało doręczone to jesteś chroniony), w przypadku "kartofla" trochę gorzej ale też jesteśmy w stanie wytłumaczyć eBay-owi że wysłaliśmy to co było sprzedawane i najlepiej jest zrobić zdjęcia podczas pakowania i gotowej paczki. Wtedy takie zdjęcia przesyłamy bezpośrednio do eBay-a żeby oszust nie mógł wykorzystać zdjęć jak byśmy wysłali je w wiadomości ogólnej dla wszystkich. Osobiście miałem dwa takie przypadki i udało mi się wygrać z oszustem. Sam natomiast jak kupowałem otrzymałem uszkodzone przedmioty i też wystąpiłem o zwrot, eBay oddał mi kasę ale sprzedający nie został obciążony ponieważ była to wina osób trzecich ( niektóre przesyłki są przepakowywane przez obsługę eBay lub celników i wtedy też jest dobrze mieć zdjęcia z pakowania aby udowodnić że przesyłka była inaczej zapakowana)
    • 3: CommentAuthorstreak
    • CommentTime8 Feb 2023
     
    wlasnie, wlasnie. Dobra rzecz nakrecic filmik z pakowania sprzetu. O tym nie pomyslalem. Zawsze bedzie mozna wyciagnac pare klatek albo wyslac i caly film do EBAY'a
    • 4: CommentAuthorfder
    • CommentTime8 Feb 2023
     
    A jakie rzeczy planujesz wystawić, jeśli można spytać?
    • 5:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    A na usta ciśnie mi się: "cwaniak cwaniakowi wilkiem..." :-)

    @Streak, lepiej sprzedaj tu...
    • 6: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    a ciekawe co się stało ze sprzedawcą z Polski retroguru.eu na ebay:
    ->link<-

    Miał dosyć spory asortyment. Sprzedawał też Fujinety.
    Był i nagle coś koło grudnia znikł (tzn. przestał sprzedawać).
    • 7: CommentAuthorstreak
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    fder, raczej mało atarowskie stuffy bedą szły do wystawienia. Np. moją OpenPandore, przykładowo
    • 8:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime9 Feb 2023
     
    Muszę Was zmartwić jeżeli chodzi o retroguru.eu. Koresponduję teraz z żoną założyciela ponieważ prosiła mnie o pomoc w polutowaniu niedokończonych prac przez męża, który zmarł. RIP . Przykre ale niestety prawdziwe. Pomogłem kobiecie bo miała kupców, ja w zamian za pracę otrzymałem do samodzielnego montażu kartę TF534 z koprocesorem do Amigi 500 lub do Atari 1040.
    • 9: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime9 Feb 2023 zmieniony
     
    Tego to się nie spodziewałem.
    Jak to się mówi: "Niech spoczywa w pokoju"".

    P.S.
    Jest (był) też sklep internetowy:
    ->link<-
  1.  
    Ja nigdy nic nie sprzedawałem na ebay, ale kiedyś trochę się orientowałem i radzono, by wszystko sprzedawać jako uszkodzone. Wtedy kupujący nie może wystąpić o zwrot kasy całej lub części zarzucając jakąś bzdurę typu jeden klawisz dziwnie działa. Choć jako kupujący też miałem dziwne historie. Jak ktoś myśli, że każdy Niemiec czy Włoch jest solidny, to jest w błędzie...
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Feb 2023 zmieniony
     
    na lokalnych też są mega okazje, ostatnio kupiłem magnetofon XCa 12 za 55zł, zasilacz nie popękany do C64 za 50zł - OLX, Mega CD do Mega Drive z grami za 700zł stan idealny, Sega Saturn BOX z Panzer Dragon 2 (ideał) Sega Rally(ideał),3 dema co były w komplecie, instrukcje, rachunki za 1200zł.

    Sprzęt retro ustabilizuje się i zacznie tanieć jak cwaniaki zobaczą że majątku na tym nie zbiją- (za mały rynek).