atarionline.pl Sio2pc i CA-2001 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorigomoka
    • CommentTime20 Mar 2010
     
    Wyciągnąłem Atari z pudła po latach i treba było zrobić z niego "sztana"- zacząłem od SIO2PC. No i zaczęły się schody... Niby wszystko jest dobrze , ale tylko do momentu podpięcia stacji CA2001 do atari. ATR sygnalizuje brak transferu danych. Próbowałem na układach serii 1489 i 75..189, na MAX232- nie próbowałem bo na razie nie mam kości,
    bez stacji wszystko działa OK.

    Czekam na sugestie
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime20 Mar 2010
     
    A czy aby nie używacz na raz tego samego numeru stacji na CA2001 i SIO2PC. Jeżeli tak jest, to racfzej działać nie będzie.
    • 3: CommentAuthorigomoka
    • CommentTime21 Mar 2010
     
    Nie. SIO w Atari blokuje się już w momencie podłączenia CA2001, bez względu na konfigurację. Nawet jeżeli stacja nie jest zasilana (włączona). Opcja konfiguracji w APE informuje o podłączonym SIO2PC ale braku transferu.
    Po cichu podejrzewam konflikt CA 2001 i SIO2PC zbudowanym na układzie ....89 . Jak dostanę max232 to spróbuję i oczywiście napiszę.
    Stacja podłączona do Atari i magnetofon działa bez zarzutu także w turbo
    A może ktoś rozwiązał taki problem ?
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime31 Jul 2010
     
    Myślę, że problemem może być jednoukładowe SIO2PC (niezależnie od użytego układu
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime31 Jul 2010
     
    ), gdyż nie separuje obydwu podłączonych urządzeń. Drugi układ zawiera tranzystory, które spełniają taką funkcję, a w przypadku podłączenia tylko Atari<->PC są zbędne.

    Ja mam podobny problem - XC12(Turbo KSO) i SIO2PC...
    • 6: CommentAuthorpajero
    • CommentTime5 Aug 2010
     
    Mam CA2001 i Sio2PC na 1489 i śmiga.

    A jaki schemat z 1489 (jest sławetna dioda)?
    • 7: CommentAuthorpajero
    • CommentTime17 Aug 2010
     
    Kurcze, śmigało i przestało.
    Teraz se przypomniałem, kiedyś też już tak było.

    Pomaga wymiana 1489 - widać pada co parę lat :D


    PS. mój schemat pochodzi z atariki