atarionline.pl mysz - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Apr 2010 zmieniony
     
    Pochwaliłem się już na AtariArea więc wklejam i tutaj, bo chyba warto.

    Właśnie nabyłem konwerter z myszki PC USB na myszkę Amiga i spieszę się pochwalić, że TO DZIAŁA!
    Podpinam zwykłą mysz na USB (mam jakiś Logic M-1 optical mouse) z drugiej strony mam zwykły DB9 do portu joysticka i to ustrojstwo potrafi dokładnie emulować myszkę od Amigi. Wygląda na to, że dostosowuje też dpi do standardu myszki Amigowej (mogłem napisać głupotę - nie znam się :]).
    Wtyczka DB9 wymagała wyprofilowania, żeby mogła się zmieścić do XE.
    Poza osiami X i Y działają wszystkie 3 przyciski:
    - LMB na zwykłym triggerze (odpowiedni STRIG zwraca 0 kiedy wciśnięty, 1 kiedy zwolniony),
    - MMB i RMB na paddlach (odpowiedni PADDLE zwraca 228 kiedy wciśnięty, 9, 10 kiedy zwolniony).
    W środku ma to tylko procesor Microchip PIC 16F627-04/P, który realizuje całą logikę.
    Produkuje to firma PPUH MAFA.
    Wg sprzedawcy z Allegro:
    "Obsługuje bezproblemowo myszki tradycyjne, optyczne, radiowe z następującymi protokołami:
    ? Standardowy protokół PS/2
    ? Microsoft Intellimouse,
    ? Microsoft Intellimouse Explorer
    ? Genius NetScroll Optical"
    Tak więc polecam! Można to kupić bez obawy, że będzie działać inaczej niż standardowa mysz od Amigi.
    Sprzedawca Mata24 ma w ofercie również wersje dla PS/2 i konwertery dla ST. Nabyłem takowy również i zabieram się do testowania (na pierwszy rzut oka wygląda identycznie, różni się tylko dwoma zworkami na płytce).
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2010 zmieniony
     
    ->link<-

    ->link<-

    Ladne, ale na stronie jest napisane "latwy montaz". Czy to znaczy, ze trzeba cos montowac czy to jest w takim stanie jak na zdjeciu?

    Ponadto jest napisane "nie wymaga instalacji sterowników przy standardowych 2 przyciskach, obsługa 3 przycisków po zainstalowaniu sterownika". Czy testowales ten sterownik na Amidze, co daje trzeci przycisk i z jakimi programami to dziala?

    mono:

    Wtyczka DB9 wymagała wyprofilowania, żeby mogła się zmieścić do XE.


    To znaczy czego konkretnie?

    mono:

    Sprzedawca Mata24 ma w ofercie również wersje dla PS/2 i konwertery dla ST. Nabyłem takowy również


    To znaczy nabyles interfejs do myszki PS/2, a nie USB?

    Widze, ze wyglada to tak:

    ->link<-

    a wersja USB tak:

    ->link<-
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Montaż w Atari sprowadza się do wetknięcia konwertera w port joysticka :)
    Profilowanie polega na odgięciu bocznych blach we wtyczce DB9, bo inaczej w gnieździe XE wtyczka się nie zmieści. W XL tego problemu nie ma, bo gniazdo zamontowane jest ładnie równo z czołem obudowy.
    Do Amigi konwertera jeszcze nie podłączałem. Ani do ST. Interesowało mnie, czy będę mógł używać tego z Atari XL/XE.
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Konwerter do ST działa również świetnie (podłączałem do Atari 65XE - nie do ST).
    Przy okazji do testów poprawiłem swój programik graficzny (w załączniku). Dodałem do niego opcję CTRL+ATARILOGO (aka INVERSE), która przełącza tryby pracy myszy z AMIGA na ATARI ST. Mysz oczywiście w drugim porcie.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Dzieki, wrzucilem do katalogu programow, przy nastepnej aktualizacji bedzie dostepna na stronie.
    • 6: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    To dobra wiadomość, bo podobny interfejs nabyłem, tyle że na PS2 do STeka. Ciekawy jestem tylko tej autokalibracji. Czy interfejs rozpoznaje ile myszka ma DPI - czy jest to w ogóle możliwe? Czy może po prostu interfejs sam sobie spowalnia myszkę o jakiś z góry zaprogramowany współczynnik?