atarionline.pl Sprawa Piotra Kaczorowskiego - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 May 2024 zmieniony
     
    Chciałbym podziękować osobom reprezentującym różne społeczności, , fora internetowe, grupy fejsbukowe, discordowe za reakcję, w sprawie Piotra Kaczorowskiego, na jego zachowania i działania, o bezkarności których jest przekonany. Nie o wszystkich takich przypadkach solidarności wiem, nie znam wszystkich reagujących, ale bardzo dziękuje za zrozumienie, że ta sprawa dotyka całą społeczność, a nie tylko wybrane osoby, AOL czy jakieś inne małe miejsca w internecie.

    Szczególnie dziękuję tym chłopakom, o których podesłano mi informacje, że konkretnie zareagowali, a których znam osobiście:
    Borg (retrogralnia.pl)
    Dely (Atari Area)
    RobertXS (Atari Poland)
    Adam W. (AtariOnline.pl)
    Solo (New Generation)

    Moje oświadczenie jest wciąż aktualne, a że kolejne nowinki je przykryją, to pozwalam sobie zamieścić je jeszcze tutaj:

    Dotarły do mnie informacje, które potwierdziły się w NASK, że niejaki Piotr Kaczorowski (przedstawia się również jako Peter Kaczorowski, Piotr D. Kaczorowski, który od niedawna pojawił się w naszym środowisku i znany również jest pod ksywami SAVO, Savoman, Kaczor, Peter), zarejestrował domenę atarionline.eu, przekierowując ją na swój profil YT. Ponadto dowiedziałem się, że w swoich rozmowach powołuje się na mnie różnymi sugestiami, np. że pochwalam jego działalność czy też korzystam z jego rozwiązań, etc. Od 25 kwietnia próbowałem skontaktować się prywatnie z Piotrem Kaczorowskim na FB, gdzie jest stale aktywny, żeby uzyskać wyjaśnienie tych zachowań, ale bezskutecznie, nie udzielił mi żadnej odpowiedzi.

    Dlatego, chociaż nigdy wcześniej w całej 20-letniej historii AtariOnline.pl nie było takiej potrzeby, bo nikt się tak nie zachowywał, oświadczam, co następuje:

    1. atarioline.eu nie ma nic wspólnego z prowadzonym przeze mnie serwisem AtariOnline.pl czy ze mną, nie ma żadnej współpracy czy zależności, a jest to prawdopodobnie próba wykorzystania rozpoznawalności serwisu AtariOnline.pl do własnych celów Piotra Kaczorowskiego. Celów tych nie znam, ale jeżeli te cele wymagają skorzystania z cudzego autorytetu czy rozpoznawalności, to dla mnie jest to mocno ostrzegawcze.

    2. Jeżeli ktoś zamierza skorzystać z usług czy produktów Piotra Kaczorowskiego proszę to czynić na własne ryzyko i nie sugerować się podobieństwem domeny do AtariOnline.pl, czy moim rzekomym poparciem, bo takowego nie udzielałem i nie udzielam. I z tego co widziałem, nie jestem jedynym, pod którego Piotr Kaczorowski stara się "podpiąć", zapewne część z tych osób nawet o tym nie wie.

    3. Nie prowadzę z Piotrem Kaczorowskim i nie zamierzam prowadzić żadnej współpracy, nigdy nic u niego nie zakupiłem, nie mogę wiec czegokolwiek polecać. Wręcz przeciwnie, obserwowane przeze mnie wypowiedzi, zachowania i sposoby działania Piotra Kaczorowskiego, a także kolejne zgłoszenia od osób, które miały z Piotrem Kaczorowskim kontakt, doprowadzają mnie do wniosku, że należy zachować daleko idąca ostrożność.

    Podpisano: Krzysztof "Kaz" Ziembik
    • 2: CommentAuthorstreak
    • CommentTime18 May 2024
     
    Chyba ->link<- zostalo przejete przez Atari inc bo przekierowuje na atari.com.

    Fox Mulder moze juz wrzucic sprawe do szuflady [ CLOSED CASES ]

    :)
    • 3: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 May 2024 zmieniony
     
    :-p
    <!DOCTYPE html>
    <html lang="en">
    <head>
    <meta charset="UTF-8">
    <meta http-equiv="refresh" content="3; URL=https://atari.com">
    <title>AtarianOnLine - The Atarian by Piotr. Kaczorowski</title>
    </head>
    <body>
    </body>
    • 4: CommentAuthorstreak
    • CommentTime18 May 2024
     
    A to cwaniak :). Prawdziwy commodorowy agent wplywu!

    Mozna sie rozejsc, falszywy trop z mojej strony :)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 dni temu
     
    Co z nim, "Atarianem Piotrem" teraz? Wyciągnął wnioski? ;o
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime5 dni temu
     
    Nie wywołuj wilka z lasu. Jest spokój to niech tak zostanie.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 dni temu
     
    @Peri Noid
    Zgoda.
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime3 dni temu
     
    Piotr z tego co widzę to aktualnie Rapidusa "naprawia" na FB . I jak zwykle "testuje i analizuje i pracuje" nad tym. Podłączył sie też pod Draco 030 i jego Spartę w nowym wydaniu. I testuje to w Altirze klepiąc reset wielokrotnie... A ludzie go słuchają. Mądrze pisze, używając trudnych słów , zna sie widać ;)

    Coż , kopernikańska zasada. Zły pieniądz wypiera dobry w całej okazałości ;)
  1.  
    We are surely on the cusp of the End Times.
  2.  
    something begins ,something ends..from hero to zero :)
    • 11:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 dni temu
     
    Let's not forget about negative numbers and the domain of imaginary numbers :-)
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 dni temu zmieniony
     
    @zaxon
    Czy chodzi o teksty typu
    "Główne serce AVG to Trion T20 posiada 19 728 jednostek logicznych, co w praktyce wystarczy do zrobienia całego Atari, razem ze wszystkimi układami oraz VBXE, U1MB, itd..." :o
    O qrde, w tym faktycznie coś jest! xD
    • 13:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime2 dni temu
     
    Takich kwiatków jest cały "bukiet". Gdzie się nie obrócisz to jakiś kaktus! Dla człowieka nieobeznanego w technikaliach wygląda to jak kopalnia wiedzy.. a to zwykłe farmazony Piotra Kaznodziei :-)
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Myślę, że co jakiś czas trafia się tu "wybijająca się" czymś nietypowym persona, np. niecałą dekadę temu na polskich forach zadziwiał niejaki SMAKU, od "ojca SAVO" różnił się tym, że działał na niwie "programistycznej". O nim admin Adam napisał "Smaku był gwiazdą we własnym świecie wyobraźni, tolerowaliśmy go dopóki było tak, że jedynie produkował swe chaotyczne, długie wypowiedzi, z biegiem czasu pojawiały się jednak coraz dziwniejsze schizofreniczne zachowania, aż dostał oficjalne ostrzeżenie, aby się uspokoił - jakieś dwa dni później agresywnie zaatakował na forum Voya, który chciał mu pomóc i to był koniec Smaka tutaj."
    A tu próbka talentu SMAKA:
    ->link<-
    (post #20).
    • 15:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Cytując klasyka: "oczywiste" :-)

    A wracając do tematu... Nasz Kaznodzieja zabunkrował się teraz w FB w zamkniętych dla pospólstwa komentarzach i knujeee... oj knuujeee... z innymi "pokrzywdzonymi" przez NAS - społeczność co to się nie zna. Czasem mu się troszkę uleje na disco, stąd wiadomo, że czuwa.. znaczy szuka haków na wszystkich i wszystko (hasło przewodnie: ONI (my, społeczność) kradną, kopiują i piracą!

    Ale ogólnie spokój... jak w oku cyklonu :-) I niech tak zostanie. Atari.
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime2 dni temu
     
    Facet sie naprawdę zafixował na moim punkcie ...Hmm ?
    • 17:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime2 dni temu
     
    To musi być miłość :-) nie ma cooo...
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 dni temu
     
    @zaxon: on jest zafiksowany na każdym punkcie. A zwłaszcza własnym.
    • 19: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime2 dni temu
     
    No tylko że to mnie nadal , jak widać próbuje gryźć po kostkach Stalkera sie dorobiłem na stare lata ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Chciałbym jeszcze objaśnić szanownym forumowiczom skąd się bierze moduły grające MIDI :-)

    Ja je kupuję LEGALNIE... w sklepie SERDASHOP:

    ->link<-

    Właścicielem sklepu jest przemiły człowiek, który chętnie udziela wszelkich rad przy doborze modułu. Zawsze odpowiada na maile i nigdy nie traktuje klienta jak dojną krowę...

    Nigdy nie musiałem i nie budowałem własnego modułu grającego chociaż taki pomysł też się przewijał. Chłopaki ze screena powyżej coś pomieszali albo coś im zaszkodziło i mają jakiś wypaczony obraz sytuacji. A są na tyle butni, że chyba boją się zapytać. A takie moduły posiadam i wszystkie one są zgodne z WAVETABLE a co za tym idzie - z MIDIcar. Niestety na foci zabrakło mojego ulubieńca.. X2GS bo jest zabudowany w urządzeniu.
    • 21:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 dni temu
     
    @bolo: Czy mógłbyś nie wciskać postów nie na temat w tematy niedotyczące twoich postów? Robisz bałagan. Dziękuję.
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu
     
    Jest dwóch adminów - moderatorów głównych - Kaz i ja. Jeśli Kaz Ci @bolo pozwolił wtrącać się w każdy wątek, to spoko, ale ja np. nie korzystał bym z tego przywileju, bo po pierwsze powoduje, że inni użytkownicy czują się niekomfortowo, po drugie robi się bałagan a po trzecie powoduje to ciche przyzwolenie u innych na takie posty (czyli jeszcze większy bałagan).

    Dlatego nie należy tak robić, a założyć własny wątek i być jego gospodarzem możesz zawsze, do czego wszyscy zachęcamy i chętnie się wypowiemy.
    • 23:
       
      CommentAuthortOri
    • CommentTime2 dni temu
     
    jhusak:bolo
    1:0

    bravo!
    • 24:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Proponuję byś skończył na dłużej.... Może tydzień...

    Kuba. Da się zrobić?

    (to była odpowiedź bolo, który skończył :) ).
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Widzę, że pod moją nieobecność z powodów zdrowotnych, nastąpił wysyp osób, które się na mnie powołują :) Nie, nikomu nie zezwalałem pisać dowolne rzeczy w dowolnym wątku, ani teraz, ani przedtem, a wręcz przeciwnie, wielokrotnie nawoływałem do trzymania się tematu. Nie znam tez żadnego "bolo".

    bolo- za wprowadzanie w błąd uczestników forum i drugiego admina oraz trolling i nie celowe zaśmiecanie wątków - ban forever. Posty nie związane z tematem wątku usunięte.
    • 26:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @pancio - fajnie jak coś się zrobi a znajdzie się jeden z drugim który uprzykrzy życie nie ? ;) Zacznie doszukiwać się praw autorskich, lub czy ma się zgodę na inne cuda lub dodatki ;) Wyobraź sobie że od mojej strony wyglądało to tak jak teraz od Twojej, tyle że ja mam teraz z tego ubaw i traktuję to jako zabawę, o czym już wspomniałem na Discordzie ;)
    Zapomniałem jeszcze dodać - dlaczego nie udostępnisz wszystkiego za darmo dla jak to ująłeś Społeczności tylko bierzesz kasę ? Ode mnie wymagałeś udostępnienia schematów, opisów i całej reszty a sam doisz z ludzi kasę ?! Też rozdaj za darmo swój poświęcony czas, wiedzę i inne rzeczy ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Galtron - czy ja dobrze czytam????? Celowo skłamałeś, ze Pancio podrabia płytki Dramblastera S2, zeby "uprzykrzyć życie" i masz z tego "ubaw" i "zabawę"? Cytuję:

    Galtron:

    czy właściciel projektu (...) wie, że został SKOPIOWANY jego moduł i uzyty w innym urzadzeniu? (...), a WIEM, ze zostal skopiowany poniewaz oryginal jest tylko w kolorze zielonym


    I gdy Pancio zaorał twoja wiedze, bo autor sprzedaje również inne kolory, oraz twoje pomówienie, bo Pancio niczego nie podrabia tylko kupuje u autora, to tłumaczysz to tym, ze chodziło, żeby Pancio się poczuł jak złodziej cudzych projektów, chociaż nikomu nic nie ukradł? Wstrętne, obrzydliwe i brak mi słów.

    Co do drugiej części, również zawiera kłamstwa. Nie znam żadnego projektu Pancia, który nie był by dostępny w całości dla wszystkich (schematy, dokumentacja) za darmo, wystarczy chcieć poszukać. A ponadto nie zarabia on na żadnych swoich urządzeniach fizycznych, nawet trzeba było go namawiać do przyjęcia zwrotu _kosztów wytworzenia_ urządzeń dla PTODT! Zresztą znany jest ze wspierania wielu osób płytkami, częściami, poświęcanym czasem, wiedzą. Ma też ten wielki plus, że ma odwagę punktować różne patologie w świecie naszej retroelektroniki.

    Proponuję więc przestać Pancia oczerniać, pomawiać i atakować kłamstwami jak powyżej, bo ci zalazł za skórę. Właśnie, czy mógłbyś napisać czym ci zalazł za skórę? Bo Pancio nie piętnuje byle czego, może warto tu dopisać, co konkretnie spowodowało, że celowo kłamiesz na jego temat?

    Odrębna sprawa to sugerowanie, ze nasze stowarzyszenie PTODT sprzedaje MIDIcar, który zawiera w sobie skopiowany układ Dreamblaster. W tej sprawie napisze do ciebie prywatnie o publiczne sprostowanie. Bo po pierwsze, wszystkie nasze urządzenia są zaprojektowane przez ich autorów, a jeśli wykorzystują jakieś rozwiązania to jest to za zgodą autora/zgodnie z licencja i podajemy o tym informację. Po drugie, PTODT nie sprzedaje żadnych wersji MIDIcar z Dreamblasterem, taki moduł trzeba sobie samemu dokupić.

    Na razie tyle i mam nadzieję, że sprawa nie będzie musiała być rozwojowa, a zakończy się sprostowaniem kłamstw i temat zamkniemy.
    • 28: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 dzień temu
     
    kiedy alternatywa na zakończonego, nie produkowanego już Rapidusa ?
    • 29:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Istnieje projekt akcelerowanej Antoni ale śladowe ilości. Znaczy, takie plotki chodzą.
    • 30: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Widziałem i testowałem to rozwiązanie u Draco , działa to bardzo fajnie .:.
    • 31: CommentAuthorMatGuru
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Potwierdzam słowa Kaza, @pancio zasypał mnie częściami, płytkami, devboardami, programatorami, wypożyczał masę sprzętu do testów nigdy nie oczekując za to ani grosza.

    W sprawie akceleratora, Panowie a może czas na jakiś większy wspólny projekt akceleratora angażujący całą społeczność?
    Połączone siły koderów i elektroników.
    Oczywiście wszystko public, dodatkowo całość na aktualnie produkowanych podzespołach żeby nie było problemów z dostępnością i ceną.

    Nawet widzę to w postaci kitu do montażu na PTODT :)
    • 32:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @Pancio to jest 2.5 gościa po prostu w 1 osobie :)
    Tak jak pisze @MatGuru, rozsyła kity na lewo i prawo, żeby tylko ludzie sobie poskładali i używali. Że o drukarce, co mi ją pożyczył, (trzymam prawie rok a nie puściłem nawet pół wydruku) nie wspomnę.
    • 33: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 dzień temu
     
    a jesteście w stanie zbliżyć się do poziomu Pasia? bo w ilości gadaniny bez sensu na pewno już go przegoniliście
    • 34:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    @KAZ - widziałeś zdjęcia na stronie z MIDIcar-em ? Nie każdy czyta opis i widzi zdjęcia gdzie jest moduł zamontowany w gotowym produkcie. Wystarczy dodać dwie rzeczy ze sobą i wielu pomyśli że to komplet i moduł jest w zestawie.
    Nie zarabia na produktach fizycznych, a MIDIcar i kwota 60 euro to jest niby gratis !
    Żadnego sprostowania nie napiszę, udowodnijcie że tak nie jest. Zwłaszcza po wpisach Pana M.P. czy znów będziemy kopiować pcb Galtrona !
    pancio dowalił się do moich projektów wytykając że nie mam praw do ich produkcji, a takowe prawa posiadam od twórców. Dlatego też wykonuję to co wykonuję.
    A tak po za tym to jest wątek Sprawa Piotra Kaczorowskiego a piszecie o całkowicie innych rzeczach. To że jesteście adminami i właścicielami strony AOL nie upoważnia Was do pełnej samowolki.
    W dodatku dlaczego wyparłeś się że prosiłeś mnie o wywiad czy udział w KWAS19 lub umówienie turbo na kanale AOL, mówiąc pancio-wi że to nieprawda - i kto tu jest kłamcą !?
    Dlaczego nie broniłeś mojej osoby jak pancio na mnie jechał po całości wraz z resztą grupy bo nie chciałem udostępnić schematu do I.S.PLATE ?! Też mnie oczerniał i wypisywał z resztą grupy obrażające teksty i pomówienia ?!
    Myślałem że jesteś osobą bezstronną ale z tego co tu widzę tak nie jest !
    • 35: CommentAuthorMatGuru
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Zaproponowałem wspólny projekt, nie wiem co w tym złego i bez sensu.
    Ja jestem małym żuczkiem i oczywiście pisząc to nie myślałem o sobie, ale są w świecie Atari ludzie z dużą wiedzą i stąd moje pytanie/propozycja czy nie zachęcić ich do zrobienia czegoś wspólnie przy udziale całej społeczności.

    Widzę jednak że pomysł był chybiony, więc przepraszam i nie było tematu.
    • 36:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    galtron: pogrążasz się bardziej za każdym kolejnym wpisem.
    MatGuru: pomysł jest dobry. Poczekaj aż się więcej osób wypowie. I może warto założyć osobny temat o tym bo tutaj to będzie spalony ze wzglądu na treść tego wątku.
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @tebe, co chciałeś powiedzieć, nie rozumiem.
    • 38: CommentAuthorstreak
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Loo, topic powinien sie juz nazwac "Flames of love" a w tle powinien przygrywac MIDI: Fancy - Flames of love

    :)

    Kaz, moze oddzielny topic "Masz problem? Wyskocz tutaj" by sie przydal
    • 39:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @maly_swd - chyba tylko tutaj, hahahahaha
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    @galtron, czy Ty masz problem ze zrozumieniem, co ludzie do Ciebie piszą?
    "
    Jeśli jedna osoba mówi ci, że jesteś koniem - wyśmiej ją.
    Jeśli dwie osoby to mówią - przemyśl to.
    Jeśli trzy osoby - kup sobie siodło...
    "
    • 41:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @jhusak - Jeśli pisze więcej osób niż 2 to może być to także zmowa, zwłaszcza że wszyscy którzy to pisali znają się ;)
    Jakby to pisały osoby które totalnie się nie znają i pisałyby to na niezależnym gruncie to Twoja uwaga byłaby do przemyślenia.
    W przypadku tego portalu ta uwaga nie ma totalnie zastosowania ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    Zasadniczo większość już została powiedziane przez @Kaz-a i chyba nic dodać, nic ująć... jedynie tylko chciałbym przedstawić tło całego zamieszania.

    Wróciłem do Atari po prawie 30-tu latach choć mniej więcej w 2004 próbowałem się reaktywować - bez skutków. Zostałem przyjęty ciepło zarówno na AA jak i AOL - choć mało kto mnie kojarzył - byłem tylko raz na Ornecie w 97 i to nie znając wcześniej nikogo! A że zawsze pasjonowała mnie elektronika, która jak wiadomo najlepiej działa z Atari to po tych 30-tu latach, zmęczony pracą zawodową znalazłem sobie niszę - proste projekciki, takie co to jeszcze nigdy nie były nikomu potrzebne... póki nie zobaczyli, że mogą potrzebne być :-) Moja grupa odbiorców to zazwyczaj inni pasjonaci elektroniki i sterowanie ( z Atari oczywiście! ), to raczej wąska grupa odbiorców, więc i presja mniejsza :-)

    Pierwsze moje projekty dotyczyły sprzęgu magistrali I2C z 6502 i całej maści czujników jakie można podłczyć do Atari. Te 10 czy więcej lat temu mało kto się tym interesował - teraz dzięki technologii Smart Home możliwe, że temat nabrałby nowego rozpędu... ale nie o tym nie o tym...

    Wspomniałem, że zostałem miło przyjęty przez społeczność i tu chciałbym od razu podziękować tym, którzy nie skreślili pancio-nooba i ogromnie pomogli mi w powrocie do zrozumienia Atari ( a nie było to łatwe ) I tak, wielkie DZIĘKUJĘ dla @t0ri-ego z którym moje pierwsze projekty schodziły z biurka - kopalnia wiedzy i mega cierpliwy mentor! Zasadniczo można by przyjąć, iż w znacznym stopniu powodzenie na uruchomienie moich projektów zależała właśnie od @t0ri-ego :-)

    Następnie był projekcik SRAM512 dla Atari XE oparty na pomyśle HIAS-a. I tu od razu wyjaśnię, że idea jak najbardziej pochodzi od HIAS-a. Rozmawiałem z nim nawet kilka razy i potwierdzałem czy mogę użyć jego idei i przenieść rozwiązanie na PCB (HIAS nigdy nie zaprojektował płytki - robił to po prostu na tzw. pająka). Uważam, że wyszło całkiem nieźle a adaptację przeniosłem też na wersję XL o finalnie przerobiłem elektronikę tak, by wspierała 1MB i była wstecz kompatybilna.

    Tu kolejna porcja podziękowań: @mono - człowiek encyklopedia Atari, zawsze wie jakiej procki i gdzie użyć a dodatkowo mocno zorientowany elektronicznie - zwłaszcza jeśli chodzi o logiczne aspekty. On też pomagał mi w zrozumieniu i właściwym podejściu do sterowania pamięcią - tu taka ciekawostka: podczas prac nad wersją 1MB "odkryliśmy", że na Atariki w sekcji Rozszerzenia pamięci jest wredny babol, który niezauważony przez 11 lat mógł namieszać.. oj mógł! Obrazek z błędem został "szybko" poprawiony :-)

    Potem było tych projektów więcej.. jedne mniej inne bedziej przydatne... pojawiło się VIAtari - najszybszy interfejs do drukowania i sterowania, VIAtronics - pozwalający na sterowanie wyświetlaczami GLCD, pełny bufor magistrali i inne.

    Przełomem w "karierze" było stworzenie MIDIcar-a. Tu chwila na rys historyczny: Inspiracją był projekt Spectrum MIDI:

    ->link<-

    w którym to podpatrzyłem, że MC6850 może być wykorzystany i podłączony do magistrali 6502 bezpośrednio! Oczywiście tak prosta implementacja jak dla Spectrum byłą niemożliwa ale po chwili zastanowienia i zaprojektowaniu dekodera pamięci, dodania kilku bajerów udało się! Powstała wersja MIDIcarXE. Potem już jak grzyby po deszczu mnożyły się kolejne wersje.. MIDIcarXL, MIDIcarVertical - tzw. unisexowy:-) oraz MIDIcarSDX i ostatni MIDIcar1090XL.

    Tu wielkie podziękowania dla @PeBe - jego player jest po prostu najlepszy! Pierdyliard godzin ale efekt woow murowany!


    Takich projektów, które cieszą nasze serca jest więcej - wiele z nich jest w trakcie tworzenia i czasami pojawiają się zajawki. Z tymi projektami związani są również ludzie, nie tylko Ci których wspomniałem powyżej ale również moi koledzy z PTODT: @Kaz - który bardzo ochoczo udziela się w tworzeniu instrukcji i wizualnej części, koordynuje i macha bacikiem jak trzeba coś podgonić :-) @Misza - wielokrotny sponsor i beta tester wszystkiego co pojawia się na rynku Atari (jeśli jest coś co powstało choćby w jednym egzemplarzu, to @Misza na pewno to ma!), @KKRYS - który projektuje świetne rozszerzenia i obudowy 3D do wszystkich moich urządzeń. I wielu innych świetnych i pozytywnych ludzi. I jeśli gotowy jesteś pomyśleć, że ludzie których wymieniłem to klub wzajemnej adoracji to nie mylisz się - to JEST KLUB WZAJEMNEJ ADORACJI, bo spędzamy wiele czasu na wspólnych przyjemnościach - nierzadko spierając się o rzeczy błache ale finalnie dogadujemy się, bo to nasze hobby!

    I nie jest to zamknięty krąg! Każdy pozytywnie zakręcony jest mile widziany, wspomnę tylko dla przykładu o @MatGuru, który świetnie wpasował się w klimat i chętnie uczestniczy w wielu mega odlotowych projektach.

    No rozpisałem się... Łyżka dziegciu:
    Niestety nie każdemu udziela się zabawa i co niektórzy starają się zdyskredytować naszą pracę. Przykro mi to mówić ale Ty, @Galtron jesteś tu dobitnym przykładem braku współpracy chyba, że współpracy z Piotrem Kaczorowskim w celu obrażania i oskarżania innych. Ignorancja i manipulacje obu Panów są nie do opisania - proszę o weryfikowanie informacji, którą karmią niczego nie podejrzewających forumowiczów. Kropka.

    Wszystkie projekty, które samodzielnie lub w współpracy z innymi można znaleźć na stronie: ->link<-

    Jeśli brakuje tam jakiegoś projektu o którym wiecie a chcielibyście by się tam znalazł - piszcie.


    Pozdrawiam
    pancio
    • 43:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 dzień temu
     
    To ja też wrzucę tu mały offtop. Z panem o nicku @pancio miałem okazję 'robić interesy' pod zwykłym nazwiskiem i jedyne co można o nim powiedzieć: polecam użytkownika :)
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 dzień temu
     

    pancio:

    Zostałem przyjęty ciepło zarówno na AA jak i AOL - choć mało kto mnie kojarzył - byłem tylko raz na Ornecie w 97 i to nie znając wcześniej nikogo!

    Akurat ja Ciebie kojarzyłem, z iRc #atari8 i poprzedniej ksywy "wielebnej". Pamiętam, że na Ornecie sobie osobiście pogadaliśmy i coś tam planowałeś w temacie projektu (czy naprawy?) pióra świetlnego, którym się wówczas interesowałem. :)
    • 45:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Hejka, @Dracon, tak - przypominam sobie, że rozmawialiśmy o Ornecie i naszym spotkaniu wtedy! Nawet mi to przeszło przez głowę, gdy pisałem ten przydługi "felieton"... ale wiesz "nie płacą od ilości słów" :-) Ale wielkie dzięki za pamięć, bo to niesamowite - raz się spotkaliśmy :-)
    • 46:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @pancio - szkoda że w twoim długim wywodzie zabrakło hejtowania mojej osoby bo nie chciałem Ci udostępnić schematów do I.S.Plate i innych urządzeń. Uznałeś to że nie wkładam nic do społeczności. Niestety nie upoważnia Cię to do tego aby obrażać moją osobę w późniejszych postach. Jak wspomniałeś większość "Twoich" dzieł opiera się na innych obcych projektach a mnie zarzucałeś że robię to samo. W moim wykonaniu jest beee ale już w Twoim jest OK ;) Tak więc zacząłem sprawę olewać i to jest najlepsze podejście zamiast się bezsensownie denerwować. Tak jak już pisałem na Discordzie nie jesteś w stanie mnie już zdenerwować bo mam inne priorytety w życiu niż użeranie się z osobami które próbują mi dowalić z każdej strony. ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Dziękuję wszystkim za miłe słowa.

    Tobie natomiast @Galtron proponuję nie denerwować się więcej, odpuść sobie, weź urlop, ochłoń - nie ma przymusu przebywania w moim towarzystwie.

    Nie będę komentował reszty bo musiałbym kolejny "felieton" pisać - a szkoda mi czasu na szabelkowanie się z Tobą.

    Trzymam Cię za słowo - olewaj po całości.
    • 48:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    @tebe,

    Pasiowi to chyba nikt nie dorówna - jego prace były dla Atari jak wynalezienie koła w starożytności :-)

    @MatGuru - wchodzę w to!
    • 49:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Tak żeby osłodzić atmosferę, polecam miód z mojej pasieki ;) W chwili obecnej mam miód: wielokwiatowy, akacjowy i faceliowy ;)
    Słoik 0,9 litra (1,2kg) koszt to 50,- zł ;)
    • 50: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Miód faceliowy, jasny miód o żółtej barwie, określany mianem królewskiego miodu, słodki smak i ziołowy aromat