atarionline.pl Sprawa Piotra Kaczorowskiego - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime28 May 2024
     
    Nareszcie coś pozytywnego.
    • 2:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    Miód wielokwiatowy zwany potocznie miodem tysiąca kwiatów. Miód z kwiatów wiosennych ma jasny kolor, przyjemny zapach i łagodny smak.. Dzięki łatwo przyswajalnym cukrom prostym wspomaga mięsień sercowy. Pomocny przy chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego. Osobom uczulonym na pyłki pomaga znosić i uodparniać się na alergie. Ze względu na łagodny smak, miód wielokwiatowy poleca się podawać dzieciom przy leczeniu grypy, przeziębień, chorób dolnych dróg oddechowych, a także zapobiegawczo.

    Miód akacjowy pomocny w leczeniu wrzodów żołądka, dwunastnicy, zapalenia błony śluzowej oraz stanów kurczowych jelita cienkiego i grubego. Zalecany przy leczeniu nadkwasoty żołądka, zaburzeń przewodu pokarmowego i układu trawiennego. W chorobie wrzodowej przyspiesza regenerację tkanki, odnowę błony śluzowej, usuwanie nadżerek i owrzodzeń. Łagodnie wycisza niepokój wewnętrzny, ułatwia zasypianie, wzmacnia znużony, wyczerpany organizm.

    Miód faceliowy jest jasnożółty, ma przyjemny, delikatny, lekko kwaśny smak. Po krystalizacji staje się jasnokremowy, prawie biały. Miód ten jest polecany osobom z nadciśnieniem tętniczym. Doskonale wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego - przy nieżycie oraz wrzodach żołądka, chorobach dwunastnicy. Jego spożywanie zaleca się cierpiącym na astmę oskrzelową. Ponadto wzmacnia organizm, pomaga leczyć przeziębienia. Można stosować go do słodzenia zamiast cukru.
    • 3:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 May 2024
     
    Wszystko można zmonetyzować... i nie ma znaczenia czy to hejt czy miód. Niezłe rozmiodzenie.. tfu rozmydlenie tematu.

    Gratuluję owocnych zbiorów.
    • 4: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    a w sumie olac
    • 5:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime28 May 2024
     
    galtron: Jeśli ten miód jest tak samo sprawdzony jak sprzęt który wciskałeś innym a potem mówiłeś "no mogliście sprawdzić" - to ja dziękuję za takie g. Ten miód to pewnie taki 100% jak ten ST QWERTZ.
    Weź człowieku idź banany prostować a nie udawać że jesteś jakiś mega kozak.
    Oszukiwałeś z ramcartem - że to rozszerzenie pamięci i każde demo na tym ruszy. Potem tłumaczyłeś że jak ktoś zmieni kod tak aby w odpowiednich obszarach podmieniał banki.
    Od początku jak tu coś piszesz to ściemniasz (mniej lub więcej).
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 May 2024
     
    solo/ng: co się widziało to się już nie odzobaczy ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    @maly_swd - sam sobie banany prostuj , hahaha jakbyś trochę poczytał to byś wiedział że żeby sprzedać miód lub inny produkt pszczeli muszę mieć nadany numer RHD i weterynaryjny, oraz co roku kontrole jakości i muszę mieć zrobione badania sanepidowskie z zakresu salmonelli i innych chorób zakaźnych ponieważ mam kontakt z żywnością którą wprowadzam na rynek. No ale co może wiedzieć taki drobny miś jak Ty. Lepiej palnąć jakiegoś babola a może przejdzie, hahahaha
    • 8:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    Cytując klasyka: "hahaha" :-)

    podobno trzymanie miodu w plastikowych wiadrach to profanacja miodu i rzemiosła... ale ja się tam nie znam.
    • 9:
       
      CommentAuthortOri
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    @pancio - dziękuję za wspominkę - miło mi :)

    @MatGuru - rozumiem pomysł dopałki, ale trzeba by doprecyzować i to najlepiej w dedykowanym wątku. Ja osobiście średnio widzę takie coś (bo czy to jeszcze jest Atari?)

    -x-x-x-

    A tak poza tym - ręce opadają, gdy takie historie się dzieją :-/ Tylko współpraca może dać dobre rezultaty. Nie wierzyłem nigdy i nie uwierzę w "moc" konkurencji.

    Mam nadzieję, gdy wszyscy ochłoną, na różne gesty uprzejmości i restart całej tej sytuacji z lepszymi danymi na wejściu zwłaszcza, że nie jest nas wcale tak wielu żeby ze sobą walczyć zamiast wspierać.

    tOri
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 May 2024
     


    "hahahaha"
    • 11:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime28 May 2024
     
    galtron: szczególnie na tych plastikowych wiadrach widać "sterylność", certyfikaty i wszystko to o czym napisałeś. Tak samo jak w sprzęcie który sprzedajesz "jako igła".

    Akurat w sprawie miodu to byś się zdziwił co wiem. Ale co może wiedzieć taki osobnik jak ty. Dalej prostuj banany i wciskaj kit. Kto cię nie zna to może coś i kupi od ciebie.
    • 12:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 May 2024
     
    W 100% się zgadzam @t0ri. Czasem jednak sytuacja tak eskaluje, że tylko "oczyszczenie" pozwala na wykonanie twardego resetu. Ja mam dośc tej krucjaty ale nie można przyzwalać na oszustwa i pomówienia. Można siedzieć cicho i udawać, ale ja nie potrafię.
    • 13:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    @pancio - masz rację, nie znasz się , hahaha Profanacją miodu jest trzymanie w metalowych wiadrach. Te plastikowe wiadra są kupione w sklepie pszczelarskim z przeznaczeniem do żywności i z certyfikatem a przede wszystkim do miodu. Nawet odstojniki są plastikowe. Miód stojący w takich wiadrach nie wchodzi w reakcję chemiczną tak jak przy naczyniach metalowych. Tak więc nie pisz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia, hahahaha
    • 14:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 May 2024
     
    Nie znam się na oszukiwaniu - jesteś lepszy - tu się zgadzamy.
    • 15: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 May 2024
     
    im starsi tym bardziej agresywni, może pojedziecie na Ukrainę i w okopach dokończycie sprawy
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    Co do miodu, to lubię i kupuję co roku, ale preferuję szklane słoje więc rozmowa o plastikowych i metalowych jest dla mnie niezrozumiała. :P xD

    @Jacques
    +1!
    • 17:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    @Dracon - sprzedaję w słoikach 0,9 litra. Plastikowe wiadra i odstojnik są tylko chwilowe. Po odwirowaniu miód musi się ustać i odpowietrzyć około 2-3 dni. Później przelewa się do słoików szklanych.
    • 18:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 May 2024
     
    Temat piotrusiowy cysuś, MIÓD, malina!

    @galtron - to nie jest portal reklamowy. Daruj sobie bo wszystko już się od miodu lepi. Nie zasłodzisz nas :-)
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 May 2024
     
    Przypominam, że rozmawiamy na tematy Atari, a osoby spamujące są dezaktywowane.
    • 20: CommentAuthorxbx
    • CommentTime29 May 2024
     
    Żeby zracjonalizować miodowe wywody galtron może sprzedawać miód z logiem Atari. Miód spadziowy to byłby np. Zybex, a spadziowy Fred. Wirowanie miodu spadziowego – marszczenie Freda.
    • 21:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime29 May 2024
     
    @pancio - skoro to nie jest portal reklamowy to po co reklamujesz MIDIcar-a i inne "cuda" do Atari ? hahaha
    • 22:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 May 2024
     
    Cytując klasyka: "jesteś chory z nienawiści"

    Jest subtelna różnica między reklamowaniem rozwiązania komercyjnego (Twój przypadek) a reklamowaniem rozwiązania otwartego ( zgadnij, czyj to przypadek).

    Ty nie dajesz nic za darmo - traktujesz AOL jak portal reklamowy dla wszelkiej maści kopii mniej lub bardziej udanych ale wciąż kopii. Nie chciałbym tu poruszać etycznego aspektu legalności.. to inna bajka.

    Ja, puszczam wszystko do zainteresowanych schematy, design i gerberki. Każdy może sobie zmieniać i robić co chce. Oddaję również materiały Stowarzyszeniu, które statutowo może wspierać tych użytkowników, którzy nie mają zdolności elektronicznych. Czy widzisz różnicę w reklamowaniu tych różnych dziedzin?

    Czy nadal będziesz się upierał, że to to samo?
    • 23: CommentAuthorXuio
    • CommentTime29 May 2024 zmieniony
     
    @pancio Nie odpisze Ci teraz, bo dostal banana.
    • 24:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 May 2024
     
    Dajesz @Xuio, najwyżej obaj wylądujemy na ławeczce :-)
    A tak serio to jak na disco możesz mnie lecieć do woli :-)
    • 25: CommentAuthorXuio
    • CommentTime29 May 2024
     
    @pancio ale co mam dawac? :) Ja to nie galtron
    • 26:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 May 2024
     
    No miałem nadzieję na konstruktywną krytykę... banana chociaż daj! :-)
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime31 May 2024 zmieniony
     
    .
    • 28:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime31 May 2024
     
    @as Co tylko jedna kropka?!! Dajesz! :)
    • 29:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime31 May 2024
     
    Postawił kropkę pod tematem PK :-)
    • 30: CommentAuthoras...
    • CommentTime31 May 2024 zmieniony
     
    @Pecus,
    -czekam na samych zainteresowanych.
    • 31: CommentAuthoritguyinaction
    • CommentTime17 Jun 2024 zmieniony
     
    Dawno tu nie byłem... Zmartwiła mnie ta sprawa, bo choć samego Piotra nie poznałem osobiście, to wydaje się fajnym gościem z pasją...

    Ale nie przeczę, że budzi to moje "niesmaczne uczucia"... Rzeczywiście tak się nie robi, by rejestrować drugą mega podobną domenę... W przypadku firm można by się zastanawiać, czy nie jest to naruszenie prawa o ochronie praw autorskich, znakach towarowych (ten musiałby być zarejestrowany), czy czyn nieuczciwej konkurencji...

    Inna sprawa, że nazwa Atarionline jest trochę mało unikatowa i de facto jakby nie patrzeć to i samo Atari mogłoby się przyczepić za używanie ich nazwy firmowej...

    Mam mimo wszystko nadzieję, że jakoś się dogadacie, bo moja dusza cierpi, jak Atarowcy nie mogą się ze sobą dogadać...

    One Atari, One World!
    • 32: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime7 dni temu zmieniony
     


    co tam polaczki
    • 33: CommentAuthorXuio
    • CommentTime7 dni temu
     
    Fajny gosc, z pasja
    • 34:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 dni temu
     
    Creation of Kingdoms - original series
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 dni temu zmieniony
     
    Co ten PK uczepił się tak tej domeny AtariOnline.EU? Nie mógłby np. Atari8, itp.? ;P
    • 36: CommentAuthormono
    • CommentTime7 dni temu
     
    atari.com
    • 37: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 dni temu
     
    co nie jest zabronione jest dozwolone ...
    • 38: CommentAuthorstreak
    • CommentTime7 dni temu
     
    Ech, ten Peter D Katschorovsky. Gosc chyba za duzo gra w "mijanie sie z prawda".
    • 39: CommentAuthorlzd
    • CommentTime6 dni temu
     
    Co ten PK uczepił się tak tej domeny AtriOnline.EU? Nie mógłby np. Atari8, itp.? ;P

    W sumie mógłby, bo atari8.info jest już wykupiona.
    • 40:
       
      CommentAuthortOri
    • CommentTime6 dni temu
     
    Ciekawy zwrot -> We hope...

    Generalnie - coś tu "nie pykło"

    tOri
  1.  
    Lizard: nie mógłby, bo na atari8.eu już jest serwis. Szkoda, że nie aktualizowany. To chyba domena domen atari8 :)
    • 42: CommentAuthorVLX
    • CommentTime5 dni temu
     
    No, swój ogródek staram się jako tako ogarniać. ;)
  2.  
    Chodziło mi oczywiście o serwis na głównej domenie :)
    • 44:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime5 dni temu
     
    "Ciekawy zwrot -> We hope..."

    Rozdwojenie jaźni albo Peter i jego kancelarie :-)
    • 45:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 dni temu
     
    To jest zangielszczona wersja staropolskiego :) Królowie mówili o sobie w ten sposób a potem chyba partyjni oficjele.
    • 46: CommentAuthormono
    • CommentTime5 dni temu
     
    Pluralis majestatis.
    • 47:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime5 dni temu
     
    Piotr przecież to firma, która produkuje SAVO, a firma zawsze jest liczbą mnogą. Wiele razy widzę w internetach, nawet jak biznes jest jednoosobowy, zwroty typu "nasz produkt jest najwyższej jakości", "dołożymy wszelkich starań", "skontaktujemy się z Tobą" ... etc, etc.
    • 48:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     
    Śmiejecie się z tego SAVO, a cały problem jest w natarczywości i jechanie po bandzie. Samo SAVO uważam jest bardzo OK wynalazkiem.

    I nie mówię do nikogo konkretnego, po prostu widzę taką falę.
    A ja widzę: Piotr Piotrem, a SAVO SAVEM. I należy rozgraniczać te rzeczy.
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 dni temu
     
    @sun, a ja już szukam co to znaczyło w staropolszczyźnie "hope"...
    A zwrot "my" jest rozszerzający zdanie głoszącego na ogół. Dlatego, jeśli król mówił "ja chcę" to ktoś mówił "a na nie chcę, precz z królem". A jak mówił "My chcemy", to o ile społeczeństwo nie było podzielone, to znaczyło, że wszyscy chcą.
    Taki tam zabieg to rule them all.
    • 50: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 dni temu
     
    sezon ogórkowy w pełni