atarionline.pl Proszę o pomoc w uruchomieniu gier (Altirra) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorszatanek
    • CommentTime3 dni temu
     
    Posiadam emulator Altirra oraz oryginalny ATARI OS 2.0. Większość gier uruchamia się bezproblemowo jednak kilka moich ulubionych niestety nie działa :(
    1. "Książę" - po odtworzeniu intro następuje dekompresja odliczanie oraz wieczny black screen...
    2. "Raszyn 1809" - po uruchomieniu gry okazuje się że nie można sterować gamepadem czy strzałkami choć przy tych samych ustawieniach inne gry działają dobrze.
    3. "Cywilizacja" - problem ze sterowaniem podobny do poprzedniego.
    Nie grałem na ATARI od 35 lat i będę wdzięczny za jakieś sugestie.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime2 dni temu
     
    Pierwsza rzecz to odhaczenie w ustawieniach różnych akceleracji bo mogą mieć wpływ.
    Druga rzecz to oryginalne romy atarowskie które na szczęście są publicznie dostępne w paczce od emulatora XFormer ->link<-
    • 3: CommentAuthorhichal
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Raszyn i Cywilizacja mają sterowane klawiaturą, znaczy to, że sterowanie strzałkami odbywa się z wciśniętym controlem.
    Co do Księcia to działa poprawnie, przynajmniej u mnie.
    Spróbuj odpalić inną wersję pliku.
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 dni temu
     
    jeszcze ja masz na strzalkach joystick to alt+strzalka robi atarowska strzalke
    • 5: CommentAuthorszatanek
    • CommentTime2 dni temu
     
    Dzięki wielkie "alt+strzałka" to trafienie w punkt jeśli chodzi o Raszyn! Jednak ciągle wielki problem z grą "Książę". Załadowałem już około 30 gier głównie polskiej produkcji wszystko działa jedynie ten tytuł nie wchodzi na żadnej wersji pliku. Ustawienia programu oraz wersje Altirra zmieniane wiele razy bezskutecznie. Intro, wybór bohatera, odliczanie i czarny ekran...
    • 6: CommentAuthorszatanek
    • CommentTime2 dni temu
     
    Jeszcze chciałem podkreślić że nie mam żadnej wiedzy "Atarowskiej" na dzień dziesiejszy. Zauwazyłem że niektóre wersje plików się nie ładują. Np: "Raszyn 1809 (v2) xex" działa, jednak "Raszyn 1809 (1992)(Mirage)(PL)[h GSL - KSL] atr" już wpada w jakąś pętle i cały czas powtarza ładowanie. Co oznaczają litery "[h GSL - KSL]"?
    • 7: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime2 dni temu
     
    ->link<-

    pełne wyjaśnienie konwencji nazewnictwa TOSEC.

    Ta konkretna wskazuje, że jest to wersja zhakowana, zhakowana przez kogoś o nazwisku GSL - KSL