atarionline.pl DiHalt 2010 online voting - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordiver4d
    • CommentTime11 Jul 2010
     
    ->link<-

    here it is, online voting! btw, Piesiu in gfx compo again!
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2010 zmieniony
     
    Thanks Diver for above link, I just listen to AY music... 3 very nice tunes. There are my favourites pictures:







    and I hope they are original works.

    BTW: is it possible to use/autoconvert Spectrum AY music for Atari ST?

    PS. czy to jest mozliwe, zeby odegrac/przekonwertowac muzyke AY ze Spectrum na Atari ST?
    • 3: CommentAuthorandys
    • CommentTime12 Jul 2010
     
    Można spróbować wczytać moduł do vortex trackera II Bulby ->link<- Jeśli się powiedzie to można wyeksportować go do formatu estka sndh. Najlepiej jakby były pliki nie ay tylko w formatach trackerów to wtedy jest łatwiej o wiele (pt3,pt2 i inne).

    btw pierwszy rysunek jest piesia i też bardzo mi się spodobał...
    • 4: CommentAuthorandys
    • CommentTime13 Jul 2010
     
    ->link<- oryginalny stuff ay + moje konwersje na sndh. Problemem jest utwór cj splinter'a adversary ponieważ jest przeznaczony dla Turbosound czyli dwóch układów ay, więc konwersja obejmuje albo część utworu dla pierwszego układu albo część dla drugiego;).
    Warto jeszcze wymienić wyniki party.


    Official             Online
    Place Score Place Score
    1 6.30 2 5.90 adversary - Cj Splinter [Trinitrocode/DL Corp]
    2 5.97 1 6.26 life movement - MmcM [Sage]
    3 5.67 3 5.71 regret - Cj Splinter [Trinitrocode/DL Corp]
    4 5.57 5 3.59 golden ring - JeRrS
    5 5.53 4 5.55 i like dub - mmcm [sage]
    6 5.31 7 2.93 gymnasium - simon [CPU]
    7 4.83 6 3.16 kalambur - simon [CPU]

    Szkoda, że różnice w głosowaniu online, a tym z party tak się różni.

    Różnice w głosowaniu jeszcze większe widać w graficznym compo, gdzie Piesiu na party zajął...8 miejsce, a w głosowaniu online drugie.

    Official             Online
    Place Score Place Score
    1 8.57 3 6.65 CPU loves me - bfox
    2 6.86 6 5.85 Kral - Trixs / Vladimir Kristof
    3 6.77 5 6.34 I have to be a pacman! - pROF/Alexey Rusakov [4D]
    4 6.43 4 6.61 So, it was gray e-Male - riskej / Sergey Sharov [simbols]
    5 5.91 1 7.30 Pearl shell - Flower / Anna Andreevskaya
    6 5.52 8 4.68 Spartak 7 - Kasik [Sinclair Club]
    7 5.41 7 4.81 unauthorized bite - r0m
    8 5.23 2 6.84 Frightened Birds - Piesiu
    9 4.77 9 4.50 ЕЩЁ НЕ ВСЁ!!! (not all) - SAMANASUKE
    10 3.83 10 3.04 Simplicity - GM BIT


    1. bfox - cpu loves me (3 w głosowaniu online)


    2. trixs - kral (6 w głosowaniu online)



    3. I have to be a pacman! (5 w głosowaniu online)


    4. riskej - So, it was gray e-Male (4 w głosowaniu online)
    copy of work by James Shepherd
    grafika zrobiona pod gigascreen



    5. flower - pearl shell (1 w głosowaniu online)
    pod nickiem Flower kryje się kobieta;P Anna Andreevskaya
    tryb 8x4 MultiGigaScreen


    6. kacuk - spartak 7 (8 w głosowaniu online)


    7. r0m - unauthorized bite (7 w głosowaniu online)



    8. piesiu - frightened birds (2 w głosowaniu online)
    Zupełnie nie rozumiem 8-go miejsca kolegi na party, za to jak widać został doceniony w głosowaniu online zajmując drugie miejsce.



    9. samanasuke - not all (9 w głosowaniu online)
    Oczywiście jest to praca Valerona. Myślę, że jest to troszkę niedoceniona praca.



    10. gm bit - simplicity (10 w głosowaniu online)

    Podsumowując grafikę muszę przyznać, że poziom prac jest dość wysoki. Jednak stronniczość głosowania podczas party może nieraz stanowczo zniechęcić autorów do rysowania. Mam nadzieję, że się mylę.
    • 5: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime13 Jul 2010
     
    Niestety Andys, nie mylisz się, nie sądzę abym kiedykolwiek wystawił coś jeszcze na dIhALT, to całe "głosowanie" to jakiś cyrk, pierwsza grafika (łamiąca zresztą trzy punkty rulesów - grafa skopiowana ze zdjęcia, podpisana, brak faz rysowania) otrzymuje powalającą średnią ocenę 8,57 (!) kiedy wszystkie pozostałe mają zaledwie 5, czy 6 z hakiem. Trzeba chyba zrobić sobie wakacje od ZX'a, szkoda zdrowia, może dopiero coś się na Forevera skrobnie.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2010
     
    Mnie tam nie żal, im mniej Piesia dla ZX tym wiecej Piesia dla Atari :D
    • 7: CommentAuthorandys
    • CommentTime13 Jul 2010
     
    obyście się ustrzegli w głuchołazach od takich cyrków;)
    osobiście sądzę, że głosowanie online jest bardzo dobrą alternatywą od głosowań na party i warto to wprowadzać.
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Jul 2010
     
    Głosowanie online?
    Tak, to jest przyszłość i prędzej czy późnej do tego dojdzie.
    • 9: CommentAuthormarekp
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    "obyście się ustrzegli w głuchołazach od takich cyrków;)"
    No nie wiem. Ja głosowałem na zasadzie: Podoba mi się lub nie. Nie zważając na wysublimowane techniki twórcze i istotne walory artystyczne danego dzieła. To był taki mój prywatny "głos pospólstwa" w artystycznym świecie (wg. mnie przydatny).
    Był... Pięć, dziesięć lat temu. Ostatnio mam wrażenie, że już zbyt oryginalny z tą swoją "ignorancją" nie jestem, więc raczej daruję sobie oddawanie głosu :P
    • 10:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Niestety tak to już jest, że na party głosuje się na kolegów nie na prace, szczególnie po kilku piwkach albo innych trunkach. Głosowanie on-line jest ok.
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Jak to na kolegów, skoro pod prezentowanymi pracami nie są podpisani Autorzy (tak jest na Głuchołazach - wyjątkiem jest Forever, przez co jest przez niektórych bojkotowany)?
    • 12: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    autora mimo wszystko latwo zidentyfikowac bo:
    1. styl grafiki,
    2. mozna czasem zobaczyc, jak autor sie chwali w waskim gronie swoja praca (podpatrzec cos gdzies),
    3. praca jest konczona na party, i wtedy wszyscy wiedza, czyje to.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Dobrze wyczailem, ze jedna z prac, ktore mi sie podobaja jest Valerona. Mam nadzieje, ze zdarzy z obiecana praca na Atari na Glucholazy :).
    • 14:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    mono: jest tak jak napisał bob_er. sam byłem świadkiem na wielu party w latach 90tych, jak autorzy chodzili i namawiali ludzi na głosowanie na swoją pracę. albo rodzą się układy: "Ty zagłosujesz na mnie, ja na Ciebie", wkręcając w to dodatkowo ludzi ze swojej grupy.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Ano bylo tak, bylo. Na niektorych zlotach dochodzilo tez do przekretow w dalszej fazie: liczenia glosow. Kto chce poczytac oskarzenia o oszustwa z tamtych czasow - niech poczyta stare ziny dyskowe.

    Nawet mialem w zwiazku z tym pomysl, zeby teraz, po latach zrobic glosowania na te prace jeszcze raz :). Wiekszosci owczesnych tworcow juz nie jest aktywna, prace nie budza juz takich emocji jak kiedys, gdy walczylo sie o palme "top kodera" czy "top grafikow" ;), a a poza tym obecnie mozna latwiej dotrzec do zrodel, ewentualnych inspiracji, popatrzec z wiekszym dystansem, etc.
    • 16: CommentAuthorBelial
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Mogę się co najwyżej zgodzić z głosującymi online, że perełka jest najfajniejszą grafiką.
    • 17: CommentAuthordiver4d
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Piesiu, you did great work, but your picture is not for party. And mode mixing, rules violation (with signed picture) has no effect here. FACE PIC rule and NAMEVOTING always works at the party. by NAMEVOTING i mean not picture authorship, but the thing, that Alfff (the guy at bfox picture) was at the party himself and he was a real party star this year. So this picture must win.

    Your picture is really good piece, but it not contrast - too much of bright green/cyan/magenta/yellow/white and there is no big figures besides the tree. Main characters are black and small. This picture is for carefull and long contemplation at home.

    Please, keep up zx graphics and don't take that party results too close. You rule.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2010
     
    Interesuja dyskusja rozgorzala przy okazji obrazka Piesia na temat skanow, interlace'u i lamania regulaminu. Irwin rozkreca tam impreze, warto poczytac :D

    ->link<-







    ->link<-

    ->link<-