atarionline.pl Szukam takie bardzo starej gry... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime22 Jul 2010
     
    No właśnie, szukam gry , w którą grałem w dzieciństwie. Chodzi mi tak gra po głowie od kilku lat, nigdy nie pytałem na forum, bo pamiętam trochę za mało, aby kogoś naprowadzić. Jednak męczy mnie już to mocno, więc stwierdziłem, że jednak zapytam ;-)

    A więc gra w sensie konstrukcji to było coś jak połączenie Misji i Montezumy, z tym, że wygląda bohatera raczej jak w misji, ale chodziło się po takich industrialnych jaskiniach, coś jakby podziemna baza wojskowa. Oczywiście skacze się, chodzi po drabinach, strzela. Charakterystyczny element to energia - kontakt z wrogiem powodował stratę energii. Aby odrobić energię i nabić sobie punktów, można było stanąć na tle takiej.. takiego czegoś ;-) i po naciśnięciu fire uruchomiała się mini gra, było tych gier chyba 3, tutaj można było zdobyć punkty i odrobić energię w grze właściwej. Dobrze zapamiętałem jedną z tych mini gierek, stało się na dole stateczkiem kosmicznym i strzelało do takich grubych linii, które narastały od góry ekranu, jak się strzelało to linia się zmniejszała, a oczywiście obok w tym czasie narastała kolejna. Oczywiście prędzej czy później któraś z linii dochodziła do podłogi, kończyła się minigra, a punkty zdobyte były przekładne na korzyści w grze właściwej.

    No i na koniec wstyd się przyznać, ale nie mam pewności czy grałem w to na Atari czy C-64 ;-) wybaczcie, ale to było jak miałem jakieś 8-9 lat, z tego samego powodu możliwe, że niektóre elementy podane w opisie w rzeczywistości wyglądają w grze inaczej ;-)
    • 2: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime22 Jul 2010
     
    Labiryntówka w stylu Misji, eksploracja bazy wojskowej i mini-gry: może "Spy Master" Dariusza Żołny?

    ->link<-

    To taki wypasiony Kloss ze strzelaniem i bajerami. Zapewne nie o ten tytuł Ci chodzi, ale tam logowałeś się do komputerów a'la "Mission Impossible" i były mini gierki.

    Z podobnych gierek dobry był też "Adax". Ewidentnie zainspirowany Misją, ale mnie osobiście podobał się bardziej od oryginału - ładna grafika, nieco bogatsza rozgrywka.

    ->link<-
    • 3: CommentAuthormac
    • CommentTime22 Jul 2010
     
    nie z pewnością nie, to gra jeszcze z lat 80, a te 2 produkcje to polski avalon i już lata 90. zreszta moim zdaniem spy master jest zupełnie nie grywalny ;-)
    • 4: CommentAuthormac
    • CommentTime22 Jul 2010
     
    zresztą do tej bazy wojskowej bym się nie przywiązywał, co prawda ja to tak zapamiętałem, ale nie zdziwiłbym się gdyby to były jaskinie pełne zombie
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jul 2010
     
    To raczej nie Atari.