atarionline.pl Głuchołazy: Game Compo - gry, zasady - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 Jul 2010
     
    Jakoś tak wyszło, ze to ja mam wymyslic "game compo".
    Parę osob rzucilo w wątku na AA propozycje, ja je przemyslalem i wybralem co i jak. Z braku czasu demokracji nie ma :P
    A gry trzeba wyzaczyc teraz, zeby wszyscy zainteresowani mieli choc pare dni na trening.

    Przyjalem, ze gry do konkursu musza byc: w miare znane, różnorodne, i szybkie w rozgrywce (zeby sie nie nudzic patrzac jak jedna osoba gra 30min na telebimie w strategie ;). Wyznaczanie zwyciezcy tez bedzie rozne w roznych grach.

    Do kazdego compo funduję nagrody: 1 miejsce = 3 klasyczne cartidge, 2 miejce = 2 cartridge, 3 miejsce = 1 cartridge.
    Postaram sie zaprojektowac i wydrukowac jakies pikne dyplomy, ale nie obiecuje ze zdaze.

    Wolno grac wlasnym joyem.

    A wiec zmierzymy sie w gry:

    1. Megablast
    Ja nie za bardzo znam tę grę, ale "vox populi - vox Dei", czy jakos tak...
    Zwyciezca będzie wyloniony systemem pucharowym. To znaczy, że aby rozegrać turniej musimy zebrac na miejcu 8 albo 16 chetnych.

    2. Track & Field
    Klasyczna gra sportowa. Bawiliśmy sie tym na miniparty u Pina i bylo bardzo fajnie.
    Mozna grac joyem, mozna specjalnym kontrolerem wyprodukowanym dla tej gry, ktory zabiore ze soba.
    Wygrywa ten kto zdobedzie wiecej punktow.

    3. Galaxian
    Troche klasyki musi byc. Ale poniewaz ta gra na Atari jest za latwa to zagramy troche inaczej :)
    Wygrywa ten, kto przejdzie pierwszy level w jak najkrotszym czasie! Mierzone stoperem.
    A poniewaz przypadki chodza po ludziach, kazdy uczestnik dostanie dwa podejscia. Liczy sie lepszy z osiagnietych czasow.

    4. Animal party
    Prosta ale barwna gra, u nas mniej popularna, ale bardzo lubiana za granicą.
    Gramy 1 runde, wygrywa ten kto zdobędzie więcej punktow. Kazdy uczestnik dostanie dwa podejscia. Liczy sie lepszy z osiagnietych wyników.

    5. Tapper
    Ten turniej rozegramy wyjątkowo w piatek poznym wieczorem. Bo jak powiedzial Rysiek: piatek jest dniem integracji.
    Jako że toczą sie ostre dyskusje na temat roli alkoholu na zlocie, to compo to odrobina prowokacji z mojej strony :) W tym jednym turnieju bedzie mogl wziac udzial tylko ten, kto bedzie mial swiadkow, ze wypil po poludniu przynajmniej 2 piwa albo analogiczną ilosc alkoholu w innych trunkcach :D
    Wygrywa ten kto zdobedzie wiecej punktow.


    I tyle. Wszystkie gry sa do sciagniecia z bazy Atarionline.

    Turnieje 1 - 4 rozegramy w sobote. Dodkladnych godzin turniejow nie moge podac, ale na pewno postaram sie oglaszac przez megafon wszem i wobec, ze np "za pol godziny rozpoczynamy turniej takiej a takiej gry".
    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Jul 2010
     
    Schizofrenia normalnie, tu i tam człowiek musi pisać :D
    Zatem przekleję opinię "szarego" niedoszłego party-zanta:


    "Z braku czasu demokracji nie ma" - no to akurat średnio prawda, bo jest cały tydzień a nie będzie się gier nagrywać na kasety, także nie rozumiem jak nie ma czasu na wybór gier, chyba, że mi się tygodnie pomyliły i właśnie przegapiam party ;)
    Generalnie szkoda tylko, że jedynie 2 z 5 gier to head-to-head ;) Przecież nie od dawna wiadomo, że to o wiele lepsza rozrywka niż walka z czasem/punktami, tym bardziej, że będzie big-screen :/ Moja opinia jest taka, że pojedynki w Dyna Blaster czy International Karate ROZPALIŁYBY grających i publikę do CZERWONOŚCI. Podczas gdy Animal Party zabije wszystkich nudą, ileż można patrzeć jak kolejny osobnik ubija 1000-ego zwierzaka? Punkty są mało emocjonujące, igrzyska na dwóch - owszem :)
    No i dziwi mnie Tapper jako gra turniejowa :) Ale i tak dzięki, pozostaje się podporządkować, choć żal trochę, że przepadły Dyna Blaster i International Karate :P No chyba, że jednak można zrobić nawet jakieś głosowanie lub posłuchać typów innych, bo czas JEST. Takie moje zdanie, jak złe, to pod dywan je i i tak zagramy ;)"
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 Jul 2010
     
    Nie musisz pisac na obu forach :) Ja akurat Ci odpisalem w tym drugim ;)

    Napisalem obwieszczenie na obu, zeby dotrzec do jak najwiekszej ilosci osob. I zeby nie byc wsadzonym do zadnej szufladki.

    A dyskusji nie oczekiwalem. Tylko aplauz i akceptacja ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Jul 2010
     
    Hehe. No to jest aplauz i akceptacja ;)
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Jul 2010
     
    Ja tez wolałbym gry typu head-to-head i rozgrywki metodą pucharową, niż gra na czas, czy tez może na ilość punktów zdobytą na pierwszym levelu. Co więcej obawiam się ze w Animal Party wszyscy zdobędą na pierwszym levelu identyczną ilość punktów, a to z tego powodu, ze na pierwszym poziomie jest tylko jeden rodzaj stworków i za każdego dostaje się 1 punkt. Po utłuczeniu określonej ilości przechodzi się do drugiego poziomu.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jul 2010
     
    Ja proponuje tez konkurencje gry parami. Sa gry, w ktore sie gra na dwoch jako osoby wspolpracujace - na przyklad "Zybex". Siadalyby teamy dwuosobowe i jechane.

    PS. Czy jakis turniej gier na Atari ST wchodzilby w gre? Na przyklad "Obsession" albo cos podobnie dynamicznego i dobrze zrobionego?
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Jul 2010
     
    Kaz, wszystko wchodzi w gre ale to juz w formie skrzykniecia sie na zlocie przez chetnych. Prawde mowiac nie pomyslalem zupelnie o innych platformach, moj blad. Mozna przeciez tez bylo zrobic tueniej na Jaga. Ale naprawde proponuje juz nie mieszac, zostaly 4 dni, gry zostaly ogloszone. A biorac pod uwage, ze beda jeszcze inne atrakcje (mecz rugby, wycieczka po Gł-azach), i wszystko wcisniete na sobote, to nagle w harmonogramie dnia zrobilo sie ciasno.

    PS. Zybexa odrzucilem bo turniej trwalby za dlugo :) Przyjalem ze zeby sie nie zanudzic jedna osoba musi przegrac gora w 2-3 minuty ;P
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jul 2010
     
    Ja bym jeszcze chcial zrobic prezentacje na Glucholazach dwoch tematow - a przynajmniej jednego, ale wyczytalem, ze plan juz zamkniety i wiecej nic nie bedzie. Szkoda, bo prezentacja byla czysto scenowa i zajelaby okolo 15-20 minut (potrzebny bylby pecet z internetem i z wyjsciem na big screena).
    • 9: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime29 Jul 2010
     
    Niniejszym informuję wszystkich "partyzantów" że na terenie schroniska i szkoły jes internet,więc łączność ze światem mamy zapewnioną.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Jul 2010 zmieniony
     
    :)
    Pewnie za parę lat, idąc z postępem, będzie nie tylko tam darmowe Wi-Fi ale kamerki z widokiem na party-place... i nie trzeba już nawet będzie pisać "realtime.txt" jak to za starych dobry lat bywało... ;))