atarionline.pl Robbo-Kreator reanimacja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime26 Aug 2010
     
    Jakiś czas temu golem14 starał się ożywić Robbo-światek w tym wątku ->link<-

    Nie chwyciło.

    W takim razie ja proponuję coś prostszego – bez deadline’ów i zbytnich zobowiązań dla uczestników tego wątku.

    Kto chce wrzuca tu zaprojektowaną przez siebie planetę. Kto chce wrzuca tu swoją solucję do tej planety.

    Na dobry początek załączam swój etap i czekam na solucje (wszak może mi się tylko wydawać, że można go przejść tylko w jeden zdeterminowany sposób).

    Może po jakimś czasie uzbiera się materiał na następną edycję RF lub czegoś w tym stylu i nie trzeba będzie w tym celu ogłaszać specjalnego konkursu z terminami, minimalną liczbą plansz etc.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2010
     
    Pomysl dobry.

    W tym temacie mam mila niespodzianke od Michala Mączyńskiego, jak tylko zdolam ustalic szczegoly co i jak - pojawi sie 266 nowych plansz.
    • 3: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime27 Aug 2010
     
    No to moja jedna plansza wygląda marnie przy 266. No ale nie ilość tylko jakość się liczy ;-)

    Ale tak szczerze to dobrze, że istnieją tacy płodni ;-) Robbo-Kreatorzy.

    @Kaz
    A właśnie. Czy te plansze Michała to poczęte Robbo-Kreatorem czy jeszcze Konstruktorem?
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2010
     
    Robbo Konstruktorem, przeniesione z Atari.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2010
     
    Hlipoz - czy na Twojej planszy niezbedne jest zebranie naboi do pistoletu (wydaje mi sie, ze tak)? A nie ma mozliwosci zebrania naboi.
    • 6: CommentAuthormarok
    • CommentTime27 Aug 2010
     
    Planszę udało mi się właśnie przejść.
    • 7: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime27 Aug 2010
     
    Tak, naboje są potrzebne co do jednego. marok na pewno znalazł sposób żeby je zebrać ;-)
    • 8:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime27 Aug 2010
     
    • 9: CommentAuthormarok
    • CommentTime27 Aug 2010
     
    potwierdzam że naboje okazały się niezbędne ale kilka na koniec może pozostać w "magazynku" (może to jednak jakaś nieznacznie alternatywna ścieżka przejścia planszy w stosunku do założeń odautorskich)
    • 10: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime28 Aug 2010
     
    odnoscie reaktywacji robboswiata - co z tym: ->link<- ?
    • 11: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime28 Aug 2010
     
    @marok
    Toś mnie zaskoczył! Teraz mam potwierdzenie, że jest inny sposób przejścia planety (chociaż nie mam zielonego pojęcia jaki). Bardzo mnie to ciekawi. Jak dasz radę to wrzuć solucję na YouTube’a.
    Rzeczywiście założenia były takie żeby wszystkie naboje były niezbędne i przynajmniej teoretycznie nie mógł zostać ani jeden w magazynku.
    • 12: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime28 Aug 2010
     
    @bob_er
    Chyba właśnie tam jest odpowiedniejsze miejsce na publikacje nowych plansz i dyskusje o nich (co nie przeszkadza w równoległej publikacji na AOL), ale bez forum ciężko będzie utrzymać to przy życiu.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Aug 2010
     
    Obiecane plansze od pana Michala Mączynskiego w dzisiejszej nowince - trzy gry po 32 plansze.
    • 14: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Uwaga - SPOILER do hlipoz_1.atr

    Marok bardzo sprytnie ominął założony przeze mnie scenariusz ;-) Przydałby się beta-tester. Okazało się nawet że do przejścia planety nie trzeba zbierać górnego klucza (marok całkowicie go pominął i dodatkowo oszczędził naboje w magazynku!). W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak umieścić tam (złośliwie) śrubkę, po którą trzeba będzie pójść. Więcej modyfikacji tego etapu nie przewiduję i czekam na wasze.
    • 15: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    @Fly

    Dopiero po przeczytaniu innego wątku zauważyłem różnicę w twoim pliku hlipoz_1 eF.atr (nie miga dolna linia). Wcześniej szukałem tam jakiejś modyfikacji mojego etapu.
    PS. Szukałem to chyba nienajlepsze słowo :-)