atarionline.pl Silly Venture 2k10 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Sep 2010 zmieniony
     
    Drogie Siostry & Drodzy Bracia ! Od pierwszej edycji Silly Venture minęło już prawie 10 lat (!)... a od drugiej - prawie 6... Nadszedł więc czas, aby wykorzystać zdobyte doświadczenie i spróbować po raz trzeci !

    Proponowany termin imprezy: 10-12 Grudzień 2010 (od Piątku do Niedzieli)
    Miejsce: Państwowe Szkoły Budownictwa w Gdańsku
    Impreza dedykowana platformom: od Atari 2600, poprzez Atari XL/XE, ST/STe, Falcon'a 030/CT60, na Jaguarze i klonach Atari kończąc.
    Charakter imprezy: invite-only

    W programie Silly Venture 2k10 oprócz tradycyjnych konkursów przewidziano wiele nieszablonowych niespodzianek. Aby jednak wszystko stało się ciałem musi nas być minimum 40 osób. Czy to realne ? Patrząc na ostatni sztab polska-północ, gdzie zjawiło się nas 15-stu - jak najbardziej.

    Na party-place dostępny będzie bufet z jedzeniem i piciem, a także sleeping room'y z materacami.

    Patronat medialny nad imprezą obejmie Radio ESKA. Prowadzę także rozmowy z innymi mediami na wyłączność (TV i prasa lokalna).

    Korzystając z okazji chciałbym zwrócić się do redaktorów dwóch największych serwisów o Atari w Polsce - AOL i AA. Drogi Krzyśku i Drogi Danielu ! Liczę na naszą współpracę ! Jest ona dla mnie bezcenna. Pamiętajcie - zgoda buduje, a Atari jest najważniejsze. Zróbmy więc imprezę jakiej nie widział nikt, niech produkcje walą, walą do drzwi :-)


    Ze swojej strony obiecuję, że jeśli SV2k10 wypali - za rok zrobimy poprawiny :-)

    No to jak, "pomożecie"?

    Greets ! Atari über alles !
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime2 Sep 2010
     
    grey - Ty tak na powaznie? ;)
    Pelna organizacja, atrakcje, bufet, sponsorzy... I wszystko tak "w zestawie"? Przywaliles z grubej rury!

    Termin sympatyczny (jak na zimowe party), Trojmiasto obfituje w Atarowcow, wiec pewnie 40 chetnych na party sie zbierze. Ja bym sie pisal, wstepnie na 80%.

    Ale, ale! Pamietajac niedawna dyskusje o pomocy dla Ryska w organizacji Glucholazow, zapytam: jakiej pomocy oczekujesz i od kogo?
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Sep 2010
     
    Nosty: uwierz mi, że to tylko mała część atrakcji :) Party będzie z pompą, zabieram się za to po raz trzeci i ma być z pełnym rozmachem :)

    Co do samej organizacji, tzn. party-place i całej związanej z tym "logistyki" - nie oczekuję żadnej pomocy. W końcu jestem organizatorem i biorę wszystko na siebie :) Jeśli jednak ktoś chciałby wspomóc SV2k10 np. oryginalnym programem na Atari przeznaczonym na compo (ha, zgadnij kogo mam na myśli!) to byłbym szczerze zobowiązany. To samo dotyczy samych prac na compo oraz potencjalnych "partyzantów". Tutaj swoją pomoc już dawno zadeklarował KAZ, za co mu cześć i chwała - nota bene w dużej mierze kolejne SV postanowiłem zorganizować za jego namową. Nikt mnie tak nie wspierał w tej decyzji jak naczelny AOL i jestem mu dozgonnie wdzięczny.

    Powodzenie SV2k10 oznaczać będzie kolejną edycję w przyszłym roku. Tutaj jednak moja rola się kończy. Ja dołożę wszelkich starań aby impreza odbyła się z hukiem. Jeśli odzew będzie słaby, impreza umrze śmiercią naturalną. Miałbym jeszcze większe możliwości jeśli chodzi o termin letni - postanowiłem jednak z tego zrezygnować (z wiadomych powodów).

    Uff, rozpisałem się :) Pozdrawiam !
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2010
     
    Informacja w dziale nadchodzacych imprez juz jest, ale do artka potrzebuje wiecej szczegolow/konkretow.

    PS. Dlaczego nie organizujecie zlotu razem z Ryskiem? Termin ornetowy w srodku lata jest moim zdaniem najlepszy.
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Sep 2010
     
    Kaz, dziękuję :)

    Co do Twojego pytania to jest ono trochę zaskakujące :) Mam warunki do zrobienia super imprezy w Gdańsku. Moja ewentualna współorganizacja party z Ryśkiem w Głuchołazach wydaje mi się nietrafiona.

    Pozdrawiam serdecznie.
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Sep 2010 zmieniony
     
    Zapraszam serdecznie do obserwowania zmian na oficjalnej stronie imprezy SillyVenture 2k10.

    WWW.SILLYVENTURE.PL

    Pozdrawiam wszystkich czytelników AOL z Prezesem na czele :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Sep 2010 zmieniony
     
    Strona wyglada swietnie. Link najlepiej wklejac z przegladarki:

    ->link<-

    PS. Ale u mnie nie dzialaja linki, to blad czy jeszcze nie ma zawartosci?
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Sep 2010
     
    Na razie działa tylko wstępniak (ogólne info), może wieczorem dojdą kolejne działy.

    Pozdrawiam :)
    • 9:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime24 Sep 2010
     
    strona gicior ;) na impreze przybede :)
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Sep 2010
     
    Insert - you are welcome ! :)
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Oct 2010
     
    W dniu dzisiejszym ukazało się SV2k10 invitro dla Atari XL/XE. Wkrótce wersja dla platform Atari ST/STe !

    Miłego odbioru !
    • 12:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime11 Oct 2010
     
    fajna invitka, oby chociaz jedna produkcja na party przypominala przynajmniej to invitro ;) (invitro - to rodzaj zaplodnienia ;P )
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Oct 2010
     
    Invitro = Invitation Intro?
    • 14:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime11 Oct 2010
     
    @mono . tak :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Oct 2010
     
    insert: nie jestem zobligowany do zdradzania szczegółów, ale będzie NIE JEDNA taka produkcja =) nie wspominając o tym, że jedno demo ukaże się w formie, w jakiej ŻADNE z polskich parties jeszcze nie widziało :P
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Oct 2010 zmieniony
     
    Mam 2 błahe pytania organizacyjne... Czy party-place na czas trwania będzie zamknięte i patrolowane przez wynajętą ochronę? ;)
    Co z osobami miejscowymi, które by ew. chciały wpaść na chwilę - czy muszą uiszczać kwotę jak za pełny wjazd? ;o
    • 17:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Oct 2010
     
    no właśnie. ja też pewnie będę tylko na jeden dzień, bez noclegu.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Oct 2010 zmieniony
     
    Witam Serdecznie.

    Dracon: na party będzie ochrona, ponieważ sprawdziła się w 2004 roku :) Bez pistoletów ;) Na wejściu będzie "lista obecności".

    Dracon & String: na dzień dzisiejszy nie przewiduję takiej opcji. Nie byłoby to fair w stosunku do pozostałych, nie chcę też mówić komuś "słuchaj, Twój czas minął" albo "nie możesz w tym uczestniczyć" etc... to byłoby nie do przyjęcia. Na party szykowanych jest wiele atrakcji, które przy kwocie 40-45 zł za wejście wydają się po prosto śmieszne - nawet przy wizycie w pierwszy dzień imprezy :) Przeznaczony przeze mnie budżet na imprezę i tak przekroczy zapewne "wpływy" z wejściówek.

    Pozdrawiam !
    • 19: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime12 Oct 2010
     
    Fajna muza. W pierwszej chwili miałem wrażenie, że styl jakby wczesny Xray :)

    @505: brawo!
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Oct 2010
     
    Miło mi zakomunikować, iż na party z dużym prawdopodobieństwem zjawią się: jeden z lepszych grafików ze sceny ST/Falcon Havoc z grupy Lineout (Holandia) oraz świetny muzyk 505 z grup Checkpoint & Paradox (Niemcy) - znany obecnie na wszystkich platformach, od malucha po Falcon'a

    Oto link do prac Havoc'a na ST:

    ->link<-

    Oraz link do kawałków 505:

    ->link<-

    Walka na compo może być zatem ostra :)
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Oct 2010 zmieniony
     
    zapraszam na stronkę www.sillyventure.pl
    dzisiaj dodana została galeria z dwóch poprzednich edycji SV.

    have fun :)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    Invitka krotka, ale dobra. Ile osob juz zdeklarowalo przybycie, jest wymagane 40?
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Nov 2010 zmieniony
     
    Sorki że dopiero teraz odpisuję, ale nie zauważyłem wcześniej tego zapytania ;)

    W tej chwili osób deklarujących przybycie/poważnie to rozważających jest łącznie ponad 50 osób. Dostaję co jakiś czas mail'e, niektóre osoby piszą żeby nie podawać ich jeszcze na liście bo ostateczną decyzję podejmą na początku Grudnia.

    Ogólnie jest 2 razy lepszy odzew niż 6 lat temu. Ponadto 7 osób z zagranicy ma już zabookowane bilety, a kolejne zrobią to na dniach :)

    Jestem dobrej myśli. Wydaje mi się, że 50 osób to pewniak, a może i więcej? Czas pokaże. Jestem na tyle nastawiony optymistycznie, że poczyniłem pewne "dodatkowe inwestycje" związane z imprezą :)

    Pozdrawiam serdecznie!
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    No to cool.
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Do Przedmowcy:
    czy siebie tez wliczasz jako przyszlego party-zanta na tym zlocie? ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Dracon: bardzo dobre pytanie :)

    Czy kolega KAZ oraz Dracon dołączą do listy obecnych na SV2k10? :)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Ja juz Ci kiedys pisalem - zaskoczyles mnie terminem. Zdazylem juz kupic bilety doslownie na tydzien wczesniej niz jest zlot. Zaluje bardzo, ale nie bede.
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Nov 2010 zmieniony
     
    Panie i Panowie, czuję się w obowiązku poinformować Was, iż na dzień dzisiejszy załatwione są 2 beczki piwa po 50 litrów każda, a więc 100 litrów Biorąc pod uwagę fakt, iż jedno piwo to 0.5 l, do wchłonięcia na dzień dzisiejszy jest 200 PIW za freeko.

    Acha, na party będą też liczne HAPPY HOURS - darmowa seta wódki :D



    Pozdrawiam!
    • 29:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime10 Nov 2010
     
    agrr :)))
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Nov 2010 zmieniony
     
    Czy DEADMAN już został zawiadomiony??? ;)
    Pamiętam, jak dekadę temu (na SV2000) rządził w tym (piwnym) temacie... ;D

    • 31:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Dec 2010
     
    Dotąd Dracon wypił najwięcej piwa :))
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    A to byla taka konkurencja? :)
    • 33:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    Uaaaaa !!!!

    To była impreza jakiej jeszcze nie było !!!
    Rewelacyjna: organizacja, atrakcje, ludzie - bawiłem się wyśmienicie !;)

    WIELKIE dzięki i WIELKI szacun Grey !!!!!
    • 34:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Dec 2010 zmieniony
     
    Taaa.... "beer-compo" trwało prawie cały czas... ;P I to nie ja wygrałem, raczej jeden z elbląskich kolegów... ;)

    Co prawda byłem tylko na połówce;) SV2010 ale jestem zadowolony z pobytu. Ludzie wyluzowani, rozmowni, dzielnie znoszący zimową pogodę ;) i po raz pierwszy goście z ABBUC (bardziej oficjalnie). Niestety nie doczekałem samych compotów (ciekawe swoją drogą o której godzinie w głębokiej nocy się zaczęły :>), ale nie narzekam. :)

    Z osób, których na pewno (mi) brakowało na zlocie, był niewątpliwie (Powr)Ooz. Fajnie byłoby pogadać i pogratulować obecnemu "etatowemu wymiataczowi" w grafice, który godnie przejął schedę po mnie (i Replayu) już pół dekady temu. ;)
    Trudno, może jeszcze kiedyś będzie okazja....

    Jak obrobię fotki to postaram się coś i tu wrzucić (tzn. link do archiwum), ok?
    • 35: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    @Dracon, również bardzo żałuję. Mam nadzieję że Grey zorganizuje jeszcze nie jedno party w Gdańsku. Czekam niecierpliwie na cały stuff z party. Osobiście również się cieszę że coś się ruszyło i to nie tylko w grafice ( świetny Piesio , coraz lepszy Lhuven , Ripek nie powiedział ostatniego zdania , powrót Inserta ) ale również w kwestii prac koderskich i oby tak jak najdłużej.
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    Relacja telewizyjna z imprezy w Telewizji Pomorskiej:

    ->link<-
    • 37: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime13 Dec 2010 zmieniony
     
    Zlot był naprawdę niesamowity. Jestem pod dużym wrażeniem. Pozdrawia TDC, MarkaP i Jakuba Husaka z którymi zamieniłem parę słów, jak i pozostałych uczestników.
    Gratulawcje dla Poowroza i Jakuba.
    • 38:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Dec 2010
     
    Ta relacja jest fantastyczna!

    "Jakub Husak jest prawdziwym bogiem atarowców"

    he he ;)

    I o Atari i o Falconie jest mowa, bardzo fajnie to wyszło.

    Teraz pora zdobyć materiał z radia ESKA.


    @Henryk
    Dziękuję za pozdrowienia, również bardzo fajnie wspominam nasze rozmowy. Nie miałem wcześniej okazji zapoznać się z Twoimi grami, są bardzo interesujące, a gra z ratowaniem ludzi to powinna chyba trafić do Księga rekordów Guinnessa, bo nie jest proste uratować 1500 ludzi ;)
    • 39: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime14 Dec 2010 zmieniony
     
    Etapy rysowania "Whale Paradise":



    Napis, podobnie jak w "The Ruler", robiony w Corel Photo Paint (o czym zapomniałem powiedzieć, więc nie jest to 100% G2F jak w przypadku "Zamku").
    • 40: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Dec 2010
     
    Przy okazji muzyczka, którą podesłałem Greyowi w ostatniej chwili, ale ostatecznie uznałem, że nie spełnia warunków compo.
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Dec 2010
     
    A czemu nie spelnia warunkow?
    • 42: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Dec 2010
     
    Jest nie dokończona i nie moja, Kaz jak byś mógł to usuń link z nowinki, bo nie działa, dlatego tutaj ją wrzuciłem.
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Dec 2010 zmieniony
     
    Usunalem - ale z komentarza, a nie z nowinki, bo w nowince linku nie bylo :)
    • 44: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime15 Dec 2010
     
    Go Elwood Go!

    Jeszcze raz sorki za niedoróbkę.

    Kaz - ten link do msx w komentarzach ciągle jest, da się coś z tym zrobić?

    pod emu gierkę sprawdzałem z:
    Mydos 4.53
    Toms Navigator
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Dec 2010
     

    Gonzo:

    Kaz - ten link do msx w komentarzach ciągle jest, da się coś z tym zrobić?


    Nie wiem jakim cudem pojawil sie znowu, bo juz go raz skasowalem :0. Teraz skasowalem drugi raz i mam nadzieje, ze nie powroci z zaswiatow... :)
    • 46:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 Dec 2010
     
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    kolejna porcja fotek, tym razem autorstwa Krupkaja (Czechy):

    ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    Grey - czy mozesz podac, ile osob bylo obecnych na party? Staram sie monitorowac takie rzeczy.
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    przez party-place przewinęły się 62 osoby.
    • 50:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    Na party Kuba, po party w internecie wywiad z Kubą, teraz w TV też Kuba ;):)