atarionline.pl Magnetofon od Atari przestał mi działać - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorSiergiej
    • CommentTime16 Sep 2010 zmieniony
     
    Witam.

    Niestety ale zejspół mi się magnetofon od atari nie wiem jaki to model ponieważ jest on no niestety rozbebeszony, nie wiem jak to napisać chyba najlepsze słowo przerobiony na K.S.O Turbo 2000 ale problem w tym ze magentofon przestał mi działać, po oględzinach magnetofonu zauwazyłem że kable od wtyczki SIO są no powyrywane, prawdopodobnie przeze mnie. Moje pytanie jest takie czy jest szansa ze ktoś z forum, może pomóc mi rozwiązać ten problem i pokaże które kabelki gdzie trzeba przylutować...

    Załączam przód i tył magenetofonu.
    Plik spakowany Winrarem
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime17 Sep 2010 zmieniony
     
    Strasznie duże te zdjęcia, a i tak nie widać dokładnie, które przewody są w które miejsca przylutowane...

    Magnetofon wygląda na XCA12.

    Podejrzewam, że turbo K.S.O. o którym wspominasz to płytka, która wystaje niemal poza kadr - powinna mieć ona podłączenie do drugiego portu joystick'a. Być może na drugim zdjęciu znajduje się pod wnętrznościami magnetofonu, a wystaje właśnie ten przewód?

    Układ K.S.O. jest zbudowany na jednym scalaku - podłączenia, które dochodzą do "ukrytej" płytki pasują, pasuje również fakt, że wymieniony został kondensator na płytce magnetofonu. Pozostałe podłączenia i przeróbki, jak również płytka z lewej strony to prawdopodobnie inne turbo.

    Brakuje też zdjęcia lub opisu jak są podłączone te przewody we wnętrzu wtyku SIO, co jest ważne, bo nie wszystkie magnetofony mają standardowo dopasowane kolory!!!

    Ja rozłożyłem mój magnetofon i sprawdziłem połączenia przewodu SIO, które w przypadku K.S.O. są jak najbardziej standardowe, turbo poza kondensatorem wymagało tylko czterech przewodów dolutowanych na płytce.

    Patrząc od góry płytki (nadruk) od tyłu magnetofonu znajdziesz opis standardowych kolorów:

    Silnik:
    (+) Motor Plus (czerwony) - z boku
    (-) Motor Minus (black - czarny) - pierwszy z brzegu

    Play:
    () - do styku przycisku "Play" (blak - czarny - od spodu)
    (BK) - do styku przycisku "Play" (BlaK - czarny - od spodu)

    Od tego miejsca są podłączone przewody idące z wtyku SIO
    () - blue - niebieski
    (BK) - BlaK - czarny
    (WHT) WHiTe -biały
    (BR) - BRown - BRązowy
    (GR) - GReen - zielony
    (RE) - REd - czerwony (u mnie pomarańczowy - oRangE :)) - ostatni - trochę w głębi

    We wtyku SIO od strony przewodów (wnętrze wtyczki):
    [x] [C] [x] [Z] [N] [x]
    [x] [B] [R] [x] [x] [P] [x]

    x - nie podłączony; C -Czarny; Z - Zielony; N - Niebieski; B - Biały; R - bRązowy; P - Pomarańczowy (czerwony)

    Dla rozwiania wątpliwości fotki (sorki za jakość):



    Myślę, że możesz spróbować dojść, które ze standardowych przewodów nie są nigdzie podłączone i zaryzykować podłączając je w standardowych miejscach - warto się przyjrzeć czy nie ma tam śladów po urwanych przewodach.

    Lub aby mieć pewność poszukać schematu do turbo z dwoma układami UCY7400 i... nie mogę odczytać jakim :)