atarionline.pl Zmierzch - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    czy ktos wie cos o tym nieskonczonym projekcie L.K Avalon?
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Oct 2010 zmieniony
     
    Tyle, ze to miala byc ponoc jakas strategiczna (?) gra fantasy na A8, ale autorzy wycofali sie z tego projektu.
    AVALON niepotrzebnie narobil smaku intrygujacymi zapowiedziami w "Tajemnicach Atari", a pozniej "awaryjnie" wciskal ludziom calkowicie inny produkt, czyli gre logiczna Henia Cygerta. ;(
    • 3: CommentAuthorbolo
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    sapera oczywiscie
    • 4: CommentAuthormarok
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Gdzieś chyba przeczytałem że to miała być gra jeśli się nie mylę napisana w Turbo Basicu przez bodajże Carampuca który w TA prowadził cykl artykułów na temat TB.
    Słabo to zapamiętałem, więc być może informacje są błędne.

    Zarzucenie projektu mogło mieć związek chyba ze stwierdzeniem autora że gra w planowanym kształcie nie będzie mogła być ukończona ("to se tak ne da").
    • 5: CommentAuthorenerfree
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Jeśli dotąd się nie znalazła to już się nie znajdzie.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2010
     
    Najlepiej chyba spytac Carampuca - moze pamieta, na jakim etapie zatrzymaly sie prace - czy powstalo cos co mozna zobaczyc i czy sa w ogole szanse na zobaczenie czegokolwiek.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Oct 2010
     
    Podejrzewam, ze moze nie byc chetny na wywiady... ale jak ktos sie odwazy, to np. figuruje tutaj:
    ->link<-
    :)
    • 8: CommentAuthorbolo
    • CommentTime7 Dec 2013 zmieniony
     
    Odswiezam temat. Znalazlem opis strasznie bylem wtedy napalony na ta gre i do dzisiaj to we mnie zostalo, moze to miala byc produkcji w stylu "Barahira"?

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Mar 2021 zmieniony
     
    Przypadek, akurat dziś z rana go o to pytałem na Fejsie ale to zignorował... :( Pewnie głupio wspominać o niedokończonym (?!) projekcie...
    • 10:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime12 Mar 2021 zmieniony
     
    Dely opublikował wczoraj wywiad z Carampuc'iem (nie wiem kiedy go przeprowadził), szkoda że nie zapytał o Zmierzch jeśli to był faktrycznie jego projekt.
    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Mar 2021 zmieniony
     
    Tu jest fragment z mojego mikro-wywiadu na FB, niejako suplement do ww. wywiadu Dely'ego:


    - Bohater wywiadu zapomniał dodać, że ponoć był zwolennikiem gier edukacyjnych i stąd ten „IQ Master” powstał. Miało być do niego rozszerzenie ale chyba gierka słabo się sprzedawała i nic z tego...
    Czy [Jarek Łojewski] wie[sz] coś o grze „Zmierzch” którą zapowiadał szumnie Avalon a dostaliśmy w zamian „Sapera” od Cygerta?

    [Odp. JŁ]- Czy byłem zwolennikiem gier edukacyjnych? Niekoniecznie. Widziałem w tym natomiast potencjał sprzedażowy, bo wówczas gry kupowali głównie rodzice/dziadkowie/ciociowujki.
    Przyznam się, że "IQ Master" powstał bo potrzebowaliśmy na szybko jakiegoś nowego tytułu do sprzedaży. Musieliśmy mieć 1-2 nowe gry miesięcznie, aby nam się biznes spinał.
    I przyznam się też, że IQM był zgapiony z podobnej brytyjskiej gry, którą reklamę widziałem w angielskojęzycznej gazecie, która jakimś trafem wpadła w moje ręce.
    No i pamiętam, że za IQ Mastera dostałem ekstra 350 zł. Ekstra, bo jako wspólnicy wypłacaliśmy sobie (po bodajże 1. roku działania) miesięcznie po 350 zł/głowę. To była wówczas płaca minimalna. Pracownicy z tego co wiem zarabiali lepiej... No ale jako uczniowie/studenci, mieszkający z rodzicami, dawaliśmy radę. :)