atarionline.pl Strony Devweb-a - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2010 zmieniony
     
    Nie wiem, czy ktos pamieta faceta z Chile o imieniu i nazwisku German "Devweb" Gonzales. Zajmowal sie on miedzy innymi przenoszeniem z ZX Spectrum na Atari gier tekstowych w systemie "The Quill". Na AO pisalem o tym na przyklad tutaj:

    ->link<-

    ->link<-

    A zdjecie Germana bylo tutaj, przy okazji jego tlumaczenia na hiszpanski tekstow do Larkowego "Integratora":

    ->link<-

    Wlasnie zauwazylem, ze stronka z opisami i plikami "The Quill" zniknela z sieci (staram sie przekonac Germana do jej przywrocenia). Ale wciaz dziala jego blog, jest tam sporo wpisow o Atari:

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    No i ostatecznie Devwebcl wyladowal na serwerze AtariOnline.pl jako osobna podstrona. Wszystko, co tam przedtem bylo, wrocilo do sieci:

    ->link<-
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Nov 2010
     
    Ooooooooo! ->link<- . Dzięki Kaz za linka :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2010
     
    Imponujace, prawda? Facet sobie spokojnie dlubie i dlubie...
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Nov 2010
     
    I aktualizacja strony przez Devweba, w tym galeria grafik do gierek w systemie "The Quill", ale na Atari:

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Sa nowe pliki, ale jeszcze nie mialem czasu sie przyjrzec.
    • 7:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime1 Jun 2012
     
    Ostrzeżenie: coś tu jest nie w porządku!
    Witryna devwebcl.atarionline.pl zawiera treści z witryny jahdivideoners.su, która jest znana jako źródło złośliwego oprogramowania. Otwarcie tej witryny grozi zainfekowaniem komputera wirusem
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jun 2020 zmieniony
     
    Wszystko jest w porządku.

    A przy okazji, ostatnio korespondowałem w Germanem w sprawie ustalenia, które gry konwertował w których latach. I tak jakoś po tych rozmowach German wrzucił właśnie kolejną konwersję z ZX Spectrum, co bardzo mnie cieszy.

    Prosta gra tekstowa z 1984 roku "The Semi-Detached at the End of the Street" działa na Spectrum 48K, wydana przez Simple Soft na stronie B kasety "The Rubber Maze":

    ->link<-

    Chodzi o to, by wejść do tytułowego domu przy końcu ulicy, a potem znaleźć klucz, który pozwoli ten dom opuścić. Takie "escape room" napisany w systemie Quill. Nasza, atarowska wersja XEX (11,8KB) jest dostępna tutaj:

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jun 2021
     
    Mija dokładnie rocznica, gdy German przekonwertował powyższą grę z ZX Spectrum na Atari. Spróbowałem ją wówczas przejść i... prawie sukces. Prawie, ponieważ pod koniec gra mnie ukatrupiła i wyglądało to na jakiś błąd (ostatni screenshot w poście powyżej). Inaczej niż na ZX Spectrum.

    Zgłaszałem to wtedy Germanowi, a właśnie odpisał, że po analizie kodu, wyrzuconego na Atari narzędziem The Quill, okazało się, iż konwersja została wykonana dokładnie. Za to udało mu się uzyskać na ZX Spectrum ten sam stan, co mnie na Atari. W wersji ZX Spectrum jest identycznie - gra losowo zachowuje się w ten sam sposób w tej turze. Jest 20% szans na zakończenie gry w tym kroku w ten sposób. Raczej słaby pomysł autora gry.
    • 10:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime5 Jun 2021
     
    Mr. devwebcl to człowiek, który nieodpłatnie przetłumaczył ten tekst (30-lecie gry Fred) na język hiszpański:
    ->link<-

    Tłumaczenie wkrótce będzie szerzej dostępne :)