atarionline.pl Atari cartridge za 3500 $ - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime29 Oct 2010 zmieniony
     
    Znalazlem taka oferte na Ebayu ;)
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    Z tym 1200XL w opisie to przesada. Ten model miał przecież jakieś zmienione gniazdo na carty. A cena niezła ;)
    • 3: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    Nie ma co się dziwić że taka cena rarity 10 ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Oct 2010
     
    > Z tym 1200XL w opisie to przesada. Ten model miał przecież jakieś zmienione gniazdo na carty.

    Nic nie miał zmienione, tylko niektóre kartridże nie pasowały, bo miały niestandardowe wymiary. Wiesz coś o tym, żeby Matterhorn nie pasował?
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Oct 2010 zmieniony
     
    Niestety nie mam 1200XL, więc opieram się na tym, co przeczytam, a tu ->link<- odnośnie tego modelu napisano:
    "nowy port cartridge'y nie akceptował starych modułów!",
    "Problem z cartridge'ami naprawiono w modelu 1200XLS".

    Poza tym na carcie "Matterhorn" są oznaczenia do jakich komputerów się nadaje. Nie ma tam wymienionego 1200XL. Jest natomiast 600XL i 800XL, a skoro - tu znów za Atariki - Atari 1200XL to pierwszy model z serii XL, więc pisząc na carcie, że pasuje do 800XL zapewne napisano by również, że pasuje do 1200XL. A jednak nie napisali. Oczywiście moje domysły mimo, że wydają mi się logiczne, to nadal tylko domysły :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Oct 2010
     
    Zatem w Atariki były błędy.
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime30 Oct 2010
     
    Ten cart jest chyba powszechnie uznawany za najrzadszy na Atari 8-bit. A przynajmniej najbardziej pozadany.
    Znanych jest kilka egzemplarzy.
    Ale cena jest i tak przesadzona. Nasz "rynek" gier to niestety nie jest 2600...
    Imho cena nie przekroczy $1000.