atarionline.pl IK+ - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2010
     
    Zmiany w najnowszej wersji IK+ Pavrosa:

    ->link<-

    Zmiany objęte przez build 0284:
    1. Dodane dźwięki gongu i piłki (dla rundy z odbijaniem piłek).
    2. Wprowadzona zgodność z systemem NTSC. Wymagao to zablokowania animacji (w tle) delfinów i ptaków lecących w parze jeżeli muzyka jest włączona.
    3. Poprawione tempo muzyki (usunięte nieregularności istniejące w oryginalnym playerze na C64).
    4. W handlerze klawiatury tymczasowo dodana obsługa klawiszy do testowania dźwięków (B, G, F).

    Zmiany objęte przez build 0270:
    1. Dodana muzyka.
    2. Nieznacznie zmieniona obsługa klawiatury.

    Funkcje klawiszy:

    Tło:
    N - Przełącza tryb nocny/dzienny. Ten przełącznik zastępuje przełączanie kolorów nieba i wody istniejące w wersji na C64. Inspiracją dla trybu nocnego było demo Falcon.
    R - Zmienia kolor odbicia słońca w wodzie. Troszkę inaczej niż w wersji C64.
    W - Zmienia zachowanie fal (4 możliwe algorytmy). Dokładnie jak w wersji na C64.
    Q - Włącza animację pająków. Domyślnie wyłączona. Po wciśnięciu Q następnym animowanym zwierzęciem jest zawsze pająk (by łatwo było sprawdzić, czy na pewno się włączył).
    E - Ustawia krótki czas pomiędzy animacjami zwierząt w tle. Domyślnie czas ten jest dłuższy. Tego przełącznika nie ma w wersji C64.

    Dźwięk:
    S - Włącza/wyłącza efekty dźwiękowe.
    T - Włącza/wyłącza ścieżkę dźwiękową.
    V - Przełącza wysoką/niską głośność ścieżki dźwiękowej.
    B - (tymczasowy) Uruchamia dźwięk piłki.
    G - (tymczasowy) Uruchamia dźwięk gongu.
    F - (tymczasowy) Zwiększa częstotliwość dźwięku gongu.

    Inne:
    D - Wymusza opadanie spodni zawodników.
    Spacja - Pauza. Na razie nie można z tego stanu powrócić do gry! Jeśli klawisz jest wciśnięty razem z Control to odpowiedni przełącznik zostanie wyłączony lub ustawiony na wartość domyślną.
    Sposób gry na razie się nie zmienił. Wciskając START przechodzimy do kolejnej rundy (o ile nie przekroczyliśmy 20000 punktów). W trybie NTSC animacja zawodników jest wolniejsza. Wyłączenie muzyki nieco pomaga.


    Coraz blizej konca czyli wersji 1.0 :)
    • 2:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Nov 2010
     
    No ! :) i to sie nazywa swietna wiadomosc !!! :D
    • 3: CommentAuthorw1k
    • CommentTime1 Nov 2010
     
    wow :)
    • 4: CommentAuthorpavros
    • CommentTime1 Nov 2010
     
    :-) Licznik buildów zaplanowałem tak, żeby build 1000 oznaczał wersję 1.0. Z tego by wynikało, że zbliżamy się dopiero do 1/3. Na szczęście nie jest aż tak źle. :-) Niestety w aktualnym buildzie zmian jest niewiele. Czas nie pozwolił mi na więcej. Może kolejny rok będzie owocniejszy.
    A z informacją na forach chciałem się jeszcze wstrzymać dopóki Tomek nie wrzuci bonusowych plików z muzyką. No ale ubiegliście mnie już.
    No i chciałem wrzucić info do tego wątku. Kaz, czy dałoby się tak zrobić, żeby zawartość bieżącego wątku przenieść do tamtego?
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2010
     
    Pavros - zapytam admina, bo w opcjach moderatora forum nic takiego nie widze.